با انتخاب صحیح نگذاریم افراد نالایق وارد مجلس شوند/کشتار در یمن برگرفته از جنایت صهیونیست‌ها در غزه است/ اجازه بازجویی دانشمندان هسته ای را نخواهیم داد
+ پ -
با انتخاب صحیح نگذاریم افراد نالایق وارد مجلس شوند/کشتار در یمن برگرفته از جنایت صهیونیست‌ها در غزه است/ اجازه بازجویی دانشمندان هسته ای را نخواهیم داد

امام جمعه بندرعباس اظهار کرد:بگذارید مردم با فکر انتخاب کنند چرا که با بی توجهی مشکلات مملکت حل نمی شود پس نگذاریم که افراد نالایق وارد مجلس شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از ندای ساحل، آیت الله نعیم آبادی، نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان در خطبه های عبادی،سیاسی هرمزگان با تبریک روز سربازان گمنام  گفت:اطلاعات ما چون به سراغ فساد های گم و کارهای پنهانی می روندباید با در گمنامی کارشان را انجام دهند.

وی با بیان اینکه امنیت اجتماعی به خاطر وجود سربازان گمنام است، افزود:وزرات اطلاعات پایگاه عظیم مبارزه و جهاد است.

نعیم آبادی با اشاره به روز ارتحال گفت:امام خمینی مملکت از چنگال مرزهای بین الملی نجات داد و در اختیارخود ما قرار داد لذا تجلیل از امام تجلیل از انسانیت است.

وی با بیان اینکه باید انتخابات اصلاح شود؛ گفت: با اصلاح انتخابات بسیاری از مشکلات حاصل می شود لذا  در انتخابات مجلس هر کس که تبلیغات بیشتر به آن رای ندهیم وبه کسانی رای دهیم که اندیشه ای قوی تر داشته باشد.

امام جمعه بندرعباس خاطر نشان کرد:بگذارید مردم با  فکر انتخاب کنند چرا که با بی توجهی مشکلات مملکت حل نمی شود پس نگذاریم که افراد نالایق وارد مجلس شوند.

 

بیمارستان فاطمه الزهرا(س) قشم نباید تعطیل شود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  قشم آزاد ، حجت الاسلام رضا جوکار، امام جمعه شهرستان قشم در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان قشم با اشاره به کودکشی آل سعود در یمن اظهار داشت : ملت های که در این روزها قیام کرده اند با اخلاص ، روح معنویت ، ایستادگی و مقاومت مطمعنن به پیروزی می رسند .

وی افزود :امام خمینی (ره) عزت از دست رفته را به ملت ایران بازگرداند و احیاگر اسلام نشانه ای از ایستادگی و مقاومت در برابر زورگویان است .

خطیب جمعه شهرستان قشم زمینه ظهور حضرت مهدی (عج) را وظیفه ی همگان دانست و با اشاره به سخنان امام (ره) اظهار کرد : مسولان ما باید بدانند که انقلاب ما محدود به ایران نیست بلکه نقطه شروع انقلاب جهان اسلام به پرچم داری ” حضرت حجت ” است .

حجت الاسلام جوکار با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی مقدمه ظهوراست ، گفت : خارج شدن مسلمانان از زیر بار ظلم و ستم یعنی آماده شدن جهان برای ظهور حضرت مهدی (عج) است .

وی نیز در بخش دیگری این خطبه با تقدیر و تشکر از سربازان گمنام امام زمان (عج) گفت : تلاش نیروهای اطلاعاتی ، بسیج ، نظامی و انتظامی باعث وحشت دشمنان بخصوص در آب های خلیج فارس شده است .

امام جمعه شهرستان قشم با انتقاد شدید نسبت تعطیلی بیمارستان فاطمه الزهرا (س) گفت : بحث بهداشت و درمان قشم در حال سروسامان گرفتن است ولی قرار براین بود که بیمارستان جدید در کنار بیارستان قدیم باشد نه اینکه بیمارستان جدید بیمارستان قدیم را تعطیل کند .

وی افزود : انتظار مردم از مسئولین استان و شهرستان این است که بیمارستان فاطمه الزهرا (س) در کنار بیمارستان پیامبر اعظم (ص) فعال باشد و به مردم این جزیره خدمات دهد .

 

نیکوترین ارث برای فرزندان تربیت ایمانی است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  جهانگیریه : شیخ الحاق جوادی خطیب جمعه این هفته شهربستک گفت : تربیت یعنی تبدیل معرفت به رفتار ، تربیت کارآمد در رفتار ظاهر می شود .
ایشان در ادامه افزودند : تربیت ایمانی ابزار و وسیله می خواهد و اولین وسیله تربیت : علم ، شناخت و معرفت است ، تضمینی برای کسی که علم ندارد وجود ندارد که به تربیت درست دست پیدا کند ، بعضی از ما برای لباس و پر کردن شکم فرزندانمان هر هزینه ای می کنیم ولی در پر کردن و هزینه کردن برای اندیشه و تفکر بخل می ورزیم .
وی افزود : جای تاسف است که امت رسول الله (ص) دنبال فهم و دانایی نباشد در حالی که پیامبر(ص) فدیه ی اسیران جنگ بدر را علم آموزی به ده مسلمان قرار داد ، قرآن برای این است که بخوانیم تا بدانیم نه اینکه بخوانیم تا فقط خوانده شود و از آن هیچ بهره ای نبریم . دومین اسباب تربیت فرزند : گفتن داستان و عاقبت خوبان و بدان است بویژه استفاده از قصص قرآنی ، سومین اسباب تربیت الگو دهی است ، والدین ابتدا باید خود رفتار نیک را بیاموزند تا فرزندان از آنها الگو بگیرند ، چهارمین اسباب تربیت فرزند مصاحبت با پاکان و نیکان است و پنجمین اسباب تربیت استاد و مربی دانا است و ما باید برای فرزندانمان معلمان نیک انتخاب کنیم .
خطیب جمعه اهل سنت بستک در اخر با تبریک هفته اطلاعات به سربازان گمنام برای تمام کسانی که صادقانه و بی ریاح برای آسایش و امنیت مردم تلاش می کنند آروزی توفیق روز اغزون نمود .

 

عربستان باید امنیت نمازگزاران را تامین نماید

به گزارش مروارید نیوز  ”  امام جمعه بندرلنگه پس از حمد ثنای الهی و صلوات بر پیامبر اکرم و آل طاهرینش و شفارش به تقوای الهی با اشاره به نیمه شعبان گفت : این مناسبت را به محضر امر مسلمین مقام معظم رهبری و نائب بحقش و شما منتظران تبریک و تهنیت عرض می کنم .

خطیب نماز جمعه بندرلنگه در ادامه به اهمیت احیاء شب نیمه شعبان اشاره کرد و گفت طبق حدیث شریف ، کسی که شب نیمه شعبان را به شب زنده داری سپری کند، در روزی که دلها مرده است، دل او زنده است

امام جمعه بندرلنگه در خطبه های دوم با اشاره به دیدار شرکت کنندگان قرآنی و همچنین دیدار رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی با مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای دام ظله الله گفت : وحدت مسلمانان ، اهتمام ویژه به موضوع اقتصاد مقاومتی بخصوص در بررسی قانون برنامه ششم بودجه سال ۹۵ ، پافشاری بر مواضع و مبانی اصلی انقلاب و نظام ، تعامل دولت با مجلس و بلعکس لازم و مظهر واقعی هم دلی و هم زبانی از جمله نکات اساسی بود که در دیدار فرمودند .

خطیب نماز جمعه بندرلنگه به ۱۴ خرداد سالروز رحلت بنیان گذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(ره) اشاره نمودند و به رهبر معظم انقلاب و نماز گزاران تسلیت گفتند .

وی در ادامه به عقلانیت عدم اعتماد به دشمن ، معنویت و اخلاص و عدالت از سه محور اصلی مکتب امام ذکر نمودند و به انتخاب رهبری آگاه که از شاگردان حضرت امام (ره) بودند گفت : این انتخاب بجا و به موقع بود که دشمنان ما را مایوس و دوستالن ما را به ادامه راه امام امیدوار کرد .

امام جمعه بندرلنگه در ادامه به نیمه شعبان که به عنوان روز سربازان گمنام امام زمان (عج) نامگذاری شده است اشاره نمود و از خدمات این عزیزان تشکر و قدر دانی کرد .

آیت الله رکنی امام جمعه بندرلنگه به انفجار مسجد امام علی (ع) در قطیف که به شهادت رسیدن ۲۲ نفر و زخمی شدن صد ها نفر منجر شد اشاره کرد و گفت : عربستان باید امنیت نمازگزاران را تامین نماید و این دولت نمی تواند از زیر بار این مسئولیت شانه خالی کند .

خطیب نماز جمعه بندرلنگه در پایان به اشغال الرمادی در عراق توسط گروهک داعش ، روز جوان و سالروز شهادت سید آزدگان حجه الاسلام و المسلمین ابو ترابی مطلابی را ایراد نمود .

نوع کشتار در یمن الگو گیری از جنایت صهیونیست‌ها در غزه هست

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر ، حجت الاسلام هادی میرزایی امام جمعه پارسیان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان ضمن محکوم کردن جنایتهای آل سعود در منطقه بویژه یمن گفت: آل سعود با جنایت‌هایی که در حال ارتکاب آن است کوچکترین مشروعیتی برای خود باقی نگذاشته است و عقلای عالم باید هر چه زودتر جلوی وحشی‌گریهای این رژیم را بگیرند.

وی با اشاره به پیوند اخیر منافقین با آل سعود افزود: نفاق آل سعود در برخورد با مردم منطقه با نفاق منافقین گره خورده و چهره واقعی آل سعود را نمایان کرده است.

امام جمعه پارسیان با اشاره به ۱۴ خرداد و ارتحال امام راحل(ره) گفت: حرکت امام خمینی(ره) در بیداری اسلامی امروز به عنوان یک الگو برای ملت‌های مسلمان شناخته شده است و می‌بینید ملت‌هایی که دل در گرو امام راحل(ره) دارند سال‌هاست در حال مقابله با استکبار هستند.

میرزایی ضمن تبریک ولادت امام زمان و روز سربازان گمنام خاطر نشان کرد: وزارت اطلاعات در طول سه دهه که از انقلاب اسلامی می‌گذرد خدمات ارزنده‌ای را به مردم و انقلاب انجام داده و تاریخ انقلاب مملو از رشادت‌های سربازان گمنامی است که همه تهدید‌ها را از بین برده است.

امام جمعه پارسیان با اشاره به کشف ۵۰۰ کیلو طلا در غرب استان توسط سربازان گمنام امام زمان تصریح کرد: مناطق مرزی و نقاط آسیب پذیر کشور تحت اشراف کامل اطلاعاتی این مردان بی ادعا قرار دارد و در عملیات‌های اخیر نشان داده شد کوچکترین تحرکات دشمنان توسط سربازان گمنام رصد می‌کنند.

 

اجازه بازرسی غیرمتعارف و بازجویی دانشمندان هسته ای را به کسی نخواهیم داد

 

به گزارش مروارید نیوز “حجه الاسلام والمسلمین شاکری در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر بندر چارک پس از دعوت به تقوای الهی ، به بررسی انواع رزق و روزی پرداختند و دو نوع روزی را توضیح دادند.
وی از فرمایشات امیرالمومنین علی بن ابیطالب علیه السلام استفاده نموده و فرمودند : یک نوع روزی وجود دارد که باید بدنبال آن بدوید ، مثل کسانی که به آب و آتش می زنند و شبانه روز می دوند تا به روزیشان برسند. و یک نوع روزی دیگری هم هست که او بدنبال انسان می دود.

خطیب نماز جمعه بندرچارک ادامه دادند : خوش بحال کسانی که روزی بدنبالشان می دود و برای بیاناتشان مصادیق بسیار زیبایی را از قرآن کریم و حکایت ها ارائه نمودند.
حجه الاسلام والمسلمین شاکری امام جمعه بندرچارک در خطبه دوم نیز پس از دعوت به رعایت پرهیزگاری و تقوی به ذکر مناسبت های هفته پرداختند و از روز میلاد حضرت علی اکبر و روز جوان گفتند و این روز را گرامی داشتند.

خطیب نماز جمعه شهر بندر چارک در ادامه به روز میلاد یگانه منجی عالم بشریت حضرت بقیه الله العظم (عج) نیز اشاره نمودند و خواستار بزرگ داشتن این عید فرخنده و سعید شدند.
شاکری به رحلت جانسوز معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) نیز اشاره نمودند و با ذکر سخنان مهمی از آن عزیز از دست رفته ، بیانات ایشان را چراغ راه دانستند.

وی در ادامه با گرامی داشتن یاد شهدای ۱۵ خرداد به تشریح این واقعه نیز پرداختند.
امام جمعه شهر بندر چارک از گروه مذاکره کننده خواستند که بیانات مقام معظم رهبری را درباره بازجویی از دانشمندان هسته ای را نصی العین قرار دهند و فریب الفاظ نخورند.

وی خاطرنشان کردند که مصاحبه ای که گفته شده فی الواقع همان بازجویی است و هیچ انسان عاقلی چنین اجازه ای را به بیگانگان نخواهد داد.

حجه الاسلام شاکری امام جمعه بندرچارک درادامه افزودند : برخی از اعضای گروه مذاکره کننده گفته اند بحث مصاحبه در سابق هم وجود داشته است ، اگر چنین چیزی بوده آن هایی که چنین اجازه ای داده اند هم محکومند و به هیچ وجه ما اجازه بازرسی غیرمتعارف و بازجویی به کسی نخواهیم داد.

بازدید از مراکز نظامی پذیرش اهانت است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پایگاه خبری تحلیلی مکران نیوز،حجت الاسلام جوادغلامی در خطبه‌های امروز نماز جمعه جاسک ضمن دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی اظهار داشت:خداوند متعال قبل از دعوت به تقوا ،مسلمین  را به محافظت از مرزها،صبر و شکیبایی در مقابل مشکلات رهنمود داشته و بر غیرتی بودن مردم برای کشور و دفاع از مملکت اسلامی تاکید کرده است.

وی با تبریک ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان یاد آور شد:مهمترین مسئله درباره حضرت علی اکبر ،بحث بصیرت و وفاداریش به امام عصر خود بود که به دنیا دل نبست  و اولین فردی از بنی هاشم است که به نزد پدرش آمد و اجازه جانفشانی و فداکاری را از پدر گرفت.

غلامی با اشاره به روز بدون دخانیات تصریح کرد :اعتیاد مردم را بیچاره و بدبخت کرده و مبارزه با آن عزم جدی ،طرح و برنامه میخواهد ؛نیروی انتظامی بایستی در مبارزه با خرده فروشان جدی تر برخورد کند.

امام جمعه جاسک دربخش دیگری ازسخنان خود به روز سزبازان گمنام امام زمان(عج)اشاره کرد و گفت:صیانت از منافع ملی و ارزش های مقدس نظام ،مبارزه با تروریسم و تامین امنیت ملت شریف ایران در مقابله با باندها و گروه های سازمان یافته از جمله اقدامات سربازان گمنام امام زمان(عج) است.

وی افزود :امروز مجموعه اطلاعاتی و امنیتی کشور چنان خوش در خشیده اند که موجب حیرت تمامی سازمانهای جاسوسی دنیا شده اند و عملکرد  اطلاعاتی غربیها در مقابل سازمانهای امنیتی ایران بسیار ناچیز است؛آنها با از خودگذشتگی و اخلاص کار میکنند و خداوند متعال نصرت خود را بر آنها نازل میکند.

 

اجازه بازرسی از مراکز نظامی و بازجویی از دانشمندان هسته ای را نخواهیم داد

به گزارش پیارم حاجی آباد، حجت الااسلام مختاری در خطبه های نماز جمعه این هفته  پیشاپیش میلاد با سعادت حضرت صاحب الزمان (عج) را خدمت نائب ایشان حضرت آیت الله خامنه ای و همه مسلمانان و هفته سربازان گمنام امام زمان را تبریک گفتند و  در ادامه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس افزودند:با توجه به فرمایشات رهبری در خصوص حقوق ملت ایران،  اولا در موضوع مذاکرات که در کشور ما شکل گرفت قرار بر لغو یکجای همه تحرم ها بود،  لغو تحریم ها نه تعلیق تحریم ها همه تحریم ها نه فقط تحریم های امریکا بلکه تمام تحریم هایی که علیه ایران صورت گرفته است ، آنها در خصوص تحریم ها همان روز اول قول دادند که همه تحریم ها را یکجا لغو کنند ولی حالا چیز دیگری می گویند و ملت این را نمی پذیرد تعلیق یعنی فقط تحریم های امریکا اونهم صرفا هسته ای و شرکت های امریکایی این غیر قابل قبول است.

حجت الاسلام مختاری در ادامه بیان داشت: رهبر انقلاب از همان روز اول فرمودند و ملت هم تائید کردند که تمام تحریم ها یکجا برداشته شود وگرنه دلیلی نداشت ما با چنین کشورهایی مذاکره کنیم اینکه می گویند مذاکرات برای اینکه جنگی اتفاق نیفتد دروغ است جنگی در کار نیست .

وی در ادامه اظهار کرد: این سگ امریکایی و همدستش اسرائیل از همان اوایل انقلاب پارس می کنند قضیه مال امروز و دیروز نیست از همان روز اول این سگ زنجیری پارس می کرد و خودشان هم میدانند که اگر خدای ناکرده زنجیر پاره کند هم مرگ خودش و استکبار جهانی را رقم زده  است.

وی در ادامه یاد آور شد: امریکا ان روزی که ما قدرت ظاهری نداشتیم در مقابل ملت ایران  هیچ غلطی نتوانست بکند و به فرموده امام راحل (ره) امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند، امروز که ایران مقتدر، مستحکم از درون و سرآمد همه کشورهای دنیا است و ما هم می دانیم که ایران در جهان سر بلند ، امریکا و استکبار جهانی هستند که تضعیف شده اند این کابوسی است که خواب راحت را از انها گرفته است ما قوی هستیم آنها عددی نیستند که در مقابل ملت ایران بخواهند بایستند.

مختاری تاکید کرد: در مذاکرات تهدید معنا ندارد لغو تحریم ها یکجا همزمان با توافق خواست ملت و همه ما است این که می گویند ایران اول باید راست آزمایی کند و بعد تحریم ها لغو شود درست نیست، چرا راست آزمایی از طرف شما صورت نگیرد و این معنا ندارد که بگویند توافق باید در کنگره امریکا برود اگر این طور است پس باید به مجلس شورای اسلامی ما هم برود و مجلس نظر بدهد اگر قرار باشد توافق این طوری شکل بگیرد دردی دوا نمی شود، تحریم ها برداشته نشود و تعلیق هم که چک حداقلی است اگر همه تحریم ها هم برداشته شود تمام مشکلات کشور که حل نمی شود .

حجت الاسلام مختاری خطاب به تیم مذاکره کننده گفت: ما فضولی امریکا را در صنایع نظامی و دفاعی کشور نمی پذیریم و این که آنها می گویند شما موشک دوهزار کیلومتر برای چه می خواهید به شما ربطی ندارد تو چکاره عالمی سرت به کار خودت و کشورت باشد چرا شما و دیگر کشورها داشته باشند ولی ایران نداشته باشد.

وی در پایان افزود: ما اجازه بازرسی از مراکز نظامی و بازجویی از دانشمندان هسته ای را نخواهیم داد و به دشمنان نظام و امریکا و گروه ۱+۵ از طرف ملت اعلام می کنیم، دست از زیاده خواهیتان بردارید اگر غروره ملی و اسلامی ما جریحه دار شود آن وقت تمام ملت ایران در گوچه و خیابان در مقابل شما خواهند ایستاد آن وقت خواهید دید که هیچ توافقی شکل نخواهد گرفت .

وی در ادامه افزود: اگر می بیند ملت امروز سکوت کرده چون مقام معظم رهبری فریاد می زنند اگر ملت احساس ضرورت بکند با راهپیمای  تاکید بر مواضع مقام معظم رهبری تومار می نویسد و در فضای حقیقی و مجازی جامعه  هم در داخل و هم در خارج از کشور پیام خودشان را خواهند رساند ما که با متن جامعه در ارتباط هستیم مسئولین بدانند که امروز ملت ما در این مذاکرات حرفشان همان مواضع مقام معظم رهبری است امیدواریم در پایان این مذاکرات هرآنچه که اتفاق می افتد خیر دنیا و آخرت برای همه ما باشد و انشاالله مسئولین در این امتحان حساس در پیشگاه خداوند و مردم سربلند بیرون بیایند.

مختاری در ادامه روز جوان و میلاد حضرت علی اکبر (ع) را خدمت شما جوانان غیور، برومند و جوانانی که در مسیر خلف صالح خودشان جوانان دوران دفاع مقدس حرکت می کنند تبریک عرض می کنم و بیان داشت: جوانان موتور محرک جامعه هستند و کشور ما هم یک کشور جوان هست لذا مسئولین ما باید با عنایت ویژه به جوانان بپردازند و همه باید نسبت به جوانان هم در عرصه فرهنگی و چه در رشد اقتدار همجانبه جوانان عزیز و اشنایی آنها با آرمانهای نظام جمهوری اسلامی احساس مسئولیت کنند، و جوانان ما نیز باید خودشان بیشتر از بزرگترها نسبت به انقلاب و نظام اسلام و دنیای که متعلق به شما است  احساس مسئولیت کنند.

 

باور به خدا مردم و به خود سه شاخصه اصلی امام خمینی (ره)بود

هرمز به نقل از میناب جنوب،حجت الاسلام محمد بارانی امام جمعه بخش توکهور وشهر هشتبندی در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه در جمع پرشور مردم در مسجد جامع شهر هشتبندی ضمن دعوت مردم به تقوای الهی به سالروز ارتحال ماکوتی بناینگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی اشاره کرد وگفت: خدمت امام به این ملت واسلام وتاریخ یک خدمت بزرگ وماندگار است چرا که بعداز۲۶سال از رحلت ایشان هنوز بسیاری از اندیشمندان جهان در باره شخصیت وجودی او تحقیق می کنند واین نشان از اندیشه های والای ان امام همام رادارد.

 

وی به سه شاخصه  وباور اساسی امام اشاره کرد بیان داشت: اگر مسولین نظام ومردم به این سه اصل یعنی باور به خدا باوربه مردم وباور به خود که امام به آنها اعتقاد داشت توجه کنند مسیر حرکت روشن خواهد شد، اما امام در باور به خدا اعتقاد داشت وبه وعده الهی یقین داشت واز صمیم جان به آن معتقد بود وفقط وفقط خدا را میدید واگر فتحی بود به خدا نسبت میداد همانطوریکه بعد از فتح خرمشهر فرمود خرمشهر را خدا آزاد کرد.

وی در ادامه عنوان دشت: امام در باور به مردم ملت ایران را به معنای حقیقی کلمه می شناخت واعتقاد داشت که این ملت با ایمان عمیق، باهوش وشجاع می باشند و به خاطر همین باور امام ملت ایران الگوی استقامت وبصیرت شد ودر باور به خود اعتماد به نفس وما میتوانیم را به مردم ایران تعلیم داد امام به ملت عزت واقتدار داد وهرگز زیر بار تحقیر نرفت.

 

خطیب نماز جمعه توکهور با تبریک سالروز ولادت باسعادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود ونامگذاری این روز به نام سربازان گمنام امام زمان اشار کرد وتصریح کرد: بحمدالله این نهاد ومجموعه برآمده از متن انقلاب است وباهمت نیروهای با ایمان ومتعهد ومتخصص ودلسوز در جمهوری اسلامی به یک پایگاه عظیم مبارزه وجهاد واقتدار در عرصه جنگ اطلاعاتی در دنیای امروز تبدیل شده است وملت ایران خوشحالند که امروز یکی از مقتدرترین نهادهای اطلاعاتی دنیا رادارند.

 

بارانی به جنایات آل سعود وفاجعه انسانی در یمن اشاره کرد واظهار داشت: همه روزه صدها زن وکودک ومردم مظلوم در یمن به خاک وخون کشیده میشوند اما به فضل الهی مقاومت در یمن پیروز است واین افراد خبیث به هیچکدام از اهداف خود نمیرسند وهمانطوریکه وزیر امور خارجه اسبق امریکا کالین پاول در مصاحبه ای اعتراف کرد امریکا با رها کردن عربستان برای حمله به یمن مرتکب اشتباه شده است ونباید قول پادشاه عربستان وپسرش که ارتش سعودی ظرف ۱۰روز وارد صنعا پایتخت یمن میشود وآن رافتح میکند را باور میکرد چرا که نتیجه این جنگ اکنون فاجعه آمیز است وهیچ کس باور نمیکرد که یمنی ها به شهرهای سعودی حمله کنند وسربازان آنها را به هلاکت برسانند.

 

وی خاطر نشان کرد: اگر این شیوخ احمق خلیج فارس بخواهند برای ایران اسلامی مشکلی ایجاد کنند بدانند که ارتش مقتدر وسپاه عزت آفرین چنان سیلی به این شکم پرستان خواهند زد که تاابد فراموش نکنند.

سلامت و صلابت جامعه با امر به معروف و نهی از منکرحفظ شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، حجت الاسلام علیدادی در خطبه های این هفته نماز جمعه با تبریک میلاد حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان نزدیک شدن به نیمه شعبان و ولادت منجی عالم بشریت حضرت ولی عصر (عج) را تبریک گفته و افزود: امروزه هر چه به جلوتر می رویم شرایط جهان اسلام سخت تر و ضرورت حضور ولی عصر(عج) اجتناب ناپذیرتر می شود.
وی امید به آینده را یکی از شاخصه های انتظار برشمرد و اظهار کرد: باید با امید به آینده تلاش کنیم و یأس به خود راه ندهیم. هرچه در جهان پیش می رویم دشمنی ها بیشتر شده، نامردیها، عهدشکنی ها علیه مسلمانان بیشتر و نقشه ها رنگارنگ تر خواهد شد.
خطیب جمعه کیش مهیا شدن برای حضور حضرت ولی عصر(عج) را از دیگر شاخصه های انتظار دانست و افزود: هر کس باید به سهم خود بسترهای لازم برای ظهور را فراهم سازد.
وی توجه به جامعه و همنوعان، وحدت و همدلی، عمل به دستورات دینی و توجه به توصیه های رهبران دینی را از مقدمات بسترسازی برای ظهور آن امام همام خواند.

حجت السلام علیدادی میلاد منجی عالم بشریت را به تمامی جوامع مذهبی با ۶۰ نگاه متفاوت دینی که به وجود مصلح و منجی در جهان معتقدند تبریک گفت.

نماینده ولی فقیه با تبریک روز سربازان گمنام به این قشر از نیروهای زحمت کش جامعه اسلامی به ویژگی های آن ها اشاره کرد و گفت:  مأموریت های سخت، پیچیده و حساسی که این انسان های مخلص و گمنام با تمام توان و ظرفیت خود انجام می دهند بدون آنکه شناخته شوند و گزارشی از آنان در جایی مشاهده شود قابل تقدیر است.
وی تاکید کرد: مأموریت های آنان در راستای نظام جمهوری اسلامی، فرامین رهبری نظام و در کمال گمنامی و نقطه مقابل ریاست.
امام جمعه کیش این افراد را چشم و گوش مسئولان نظام اسلامی دانست و تصریح کرد: این افراد کمک می کنند تا لغزش ها و خطاهای مسئولان به حداقل برسد. هر کس از این ظرفیت ها به درستی استفاده کند بهترین و دلسوزانه ترین اطلاعات را در اختیار خواهد داشت.
وی به آسایش و آرامشی که حاصل دسترنج سربازان گمنام امام زمان(عج) است اشاره و تاکید کرد: در کجا یک چنین تشکیلات معتقد، مخلص و دلسوز می توان یافت.

حجت الاسلام علیدادی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته با تسلیت به مناسبت سالروز رحلت رهبر کبیر انقلاب اسلامی و شهدای ۱۵ خرداد سال ۴۲ امام خمینی را شخصیتی خواند که تاریخ پس از معصومین (ع) به خود ندیده است.
به گفته وی خصوصیاتی همچون اخلاص، شجاعت، وظیفه شناسی و درایت در علما و شخصیت های بسیاری دیده شده اما تجلی وظهور تمامی این خصوصیات بی نظیر در یک شخص پس از معصومین در طول تاریخ بسیار نادر بوده است.

امام جمعه کیش آغاز رهبری مقام معظم رهبری را تبریک گفته و افزود: رهبر معظم انقلاب ۲۶ سال کشور را از پیچ های خطرناک عبور دادند و در طول این سال ها اتفاقاتی که برای هر کشوری ممکن بود موجب به زانو درآمدن آن کشور شود برای ما رخ داد اما تمامی دوستان ودشمنان اذعان دارند که رهبری ایران، رهبری بی نظیر است و فاصله ایشان با سردمداران دیگر کشورها از نظر صلابت، درایت، نجابت، شجاعت ، اندیشه های بلند و نو، توجه به کشور و حرکت دادن به سوی سازندگی به اندازه کویر و اقیانوس هاست.

وی دلیل عقب ماندگی در برخی بخش ها و وجود نقص در بعضی امور کشوری را عقب ماندن از منویات و فرمایشات مقام معظم رهبری دانست و گفت: ایران اسلامی باید به داشتن رهبری فرزانه، هوشمند، قوی، باصلابت، شجاع و مومن به معنای واقعی به خود ببالد.
حجت الاسلام علیدادی با اشاره به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی گفت: مردم امر به معروف و نهی از منکر را فراموش نکنند. این یک وظیفه شرعی و دینی است که آحاد جامعه باید به صورت جدی در آن ورود کرده و نگذارند گروههایی که وظیفه ذاتی در این خصوص دارند تنها بمانند. اگر ما تماشاچی باشیم در قیامت مسئول هستیم.
خطیب جمعه کیش مسئولان را خطاب قرار داده و اظهار کرد: مسئولان در حوزه کاری خود امر به معروف و نهی از منکر را به فراموشی نسپارند. بعضی از ناهنجاری ها که در حوزه مسئولیتی اتفاق می افتد باید توسط مسئول بالاتر تذکر داده شود.
نماینده ولی فقیه به ستاد امر به معروف و نهی ازمنکرتوصیه کرد: ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر باید فعال تر و جدی تر وارد صحنه شده و در حوزه های مختلف دلسوزانه تذکر بدهد.اگر تذکر متعدد داده شد اما اجرائی نشد از اهرمهایی که این ستاد دارد استفاده کند.
وی تاکید کرد: نگذاریم خدای ناکرده سلامت و صلابت جامعه دچار خدشه شود. همیشه آدمهایی هستند که حالت ویروس و میکروب را در جامعه بشری دارند. باید با اقدام های به موقع جلوی این افراد گرفته شود خصوصا در شرایط کنونی و نزدیک شدن به فصل گرما گاه در کنار ساحل شاهد اتفاقاتی هستیم که اصلا مناسب نیست.
امام جمعه کیش با تاکید بر این مطلب که فقط نگوئیم عزیزان ناجا باید به این موارد رسیدگی کنند متذکر شد: باید همه مردم، مسئولین و ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر دست به دست هم بدهیم و جلوی برخی از اتفاقات را که با روحیه اسلامی، اخلاق و اهداف جامعه منافات دارد به صورت جدی بگیریم.
خطیب جمعه کیش ریا را یکی از صفات رذیله انسانی و بلایی مهلک معرفی کرد و افزود: ارزش اعمال انسان ها به نیت و انگیزه ای است که در انجام عمل دارند و بهره هرکس به اندازه انگیزه ای است که در انجام عمل داشته است.
وی تصریح کرد: اگر انگیزه از عملی، تظاهر، شهرت و کسب جایگاه میان مردم باشد در پیشگاه خداوند متعال هیچ ارزش و جایگاهی نخواهد داشت.
حجت الاسلام علیدادی با اشاره به فرازهایی از نامه امام علی (ع) به مسئولان حکومتی از کسانی که مدیربوده و پرونده های مردم را در دست دارند درخواست کرد به این فرازها توجه کنند و گفت: حضرت فرموده اند” سفارش می کنم به ترس از خدا در خلوت و پنهان، برشما باد به تقوی در بسترها و جایگاه هایی که قراردارید. سفارش می کنم در اعمال آشکار و پنهان، در قول و فعل مثل هم باشید و به تعریف و تمجید دیگران توجه نکنید که در میدان سخت ریا قرار میگرید و هرچه از آن ها دوری کنید در میدان نورانی اخلاص خواهید بود. مخلص کسی است که رفتار، گفتار و پنهان و آشکارش یکی باشد.”
نماز جمعه این هفته کیش به امامت حجت الاسلام علیدادی با حضور مردم مومن و خداجوی جزیره کیش در مسجد خاتم الانبیا برگزار شد.

 

 مقام معظم رهبری نظامی بالاتر از قطعنامه و مذاکرات هسته ای است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از میناب جنوب، حجت السلام والمسلمین معتمدی فر امام جمعه میناب در خطبه های نماز جمعه این هفته با تبریک به مناسبت فرا رسیدن حلول نیمه شعبان با اشاره به جشن های این ایام  گفت: جشن های نیمه شعبان باید مطابق موازین شرعی و دینی بصورت سالم برگزار شود.

وی در ادامه بیان داشت: شادی نیاز انسان است و آدم را به سوی کمال می کشاند اما متاسفانه ما این شادی را با معصیت به سوی دیگری می کشانیم.

وی شادی معنوی را در انجام کار خیر، کسب موفقیت، احیای ارزش ها، تحقق معنوی و خدمت رسانی به خلق دانست و افزود: اینها شادی های واقعی هستند و نیاز است در جامعه بوجود بیایند، نه شادی های که ما را به معصیت و گناه بکشاند.

وی با اشاره به روز ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان عنوان داشت: امام حسین (ع) جوانی تربیت کردند که همه کمالات دینی، اخلاقی، عرفانی و شجاعت را داشته و الگویی مناسب برای جوانان امروز ما است.

معتمدی فر با بیان اینکه خانواده ها باید نیازها و ویژگی های جوان خود را بشناسند افزود: یک جوان نیاز به شادی، مسکن، کار، ازدواج و تحصیل دارد، نیاز های یک جوان با یک کهنسال در خانه فرق می کند و خانواده ها باید این را در نظر داشته باشند.

امام جمعه میناب با اشاره به اینکه مسئولین باید به فکر جوانان استان هرمزگان و مینابی باشند و برای آنها ارزش قائل شوند بیان کرد: آیا چون جوان هرمزگانی و مینابی پول و پارتی ندارد باید بیکار بماند، این ظلمی در حق جوان مینابی و استان هرمزگانی است.

وی با بیان اینکه جوانان ما از بهترین جوانان دنیا هستند اظهار داشت: جوانان ما کسانی هستند که وقتی ۵ نفر از دانشمندان هسته ای را ترور کردند به جای آنها ۵ هزار نفر جوان دانشجو تغییر رشته دادند و به جمع دانشجویان هسته ای ما ملحق شدند کجای دنیا ما اینچنین جوانی را می توانیم پیدا کنیم.

معتمدی فر با اشاره به ۱۴ خرداد ماه روز رحلت امام خمینی (ره) عقلانیت معنویت و عدالت را از ویژگی های امام (ره) دانست و بیان کرد: دشمن بداند که راه امام خمینی(ره) همچنان ادامه دارد و این انقلاب زیر سایه رهبری حضرت امام خامنه ای (مدظله )همچنان پابرجا خواهد ماند.

وی با اشاره به مذاکرات هسته ای خاطر نشان کرد : گروه مذاکره کننده هسته ای بداند سایه رهبری را از سایه توافقات خود دور کنید رهبری یک نظام بالاتر از قطعنامه و مذاکرات هسته ای است، اگر بخواهیم خواست ملت و رهبر را خیلی واضح در مذاکرات بیان کنیم پیامشان یک چیز است و آن فریاد هیهات منا الذله است.

 مومنان با تقوا و پرهیزکاریخود را از گزند گناهان حفظ کنند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پایگاه خبری جهانگیریه : حجت الاسلام والمسلمین قائدی، مام جمعه شهرستان بستک با اشاره به اینکه نماز انسان را از زشتی ها و فحشا دور می کند بر اقامه نماز و حفظ واجبات در ماه شعبان تاکید کرد و گفت: قدر این شب ها و روزهای ماه شعبان را بدانیم و در این شب ها از اطاعت و عبادت خدا غفلت نکنیم

وی با اشاره به ۱۰ خرداد، روز جهانی بدون دخانیات اظهار کرد: علاوه بر پدران و مادران بر نظام و حاکمیت و مراکزی چون دانشگاه ها و آموزش و پرورش لازم است از جوانان مراقبت کنند که به دام دخانیات و دام هایی که دشمنان گسترانده اند نیفتند .

امام جمعه بستک همچنین ۱۵ شعبان مصادف با میلاد حضرت مهدی (ع) و روز سربازان گمنام و نیز روز جهانی مستضعفین را گرامیداشت و گفت: سربازان گمنام بر گردن کشور حق بزرگی دارند چرا که آنها در تامین امنیت و حراست از کشور نقشی اساسی ایفا می کنند.
حجت السلام قائدی از مردم و مسوولان خواست تا آیین های بزرگداشت سالروز ارتحال امام راحل را باشکوه و صلابت هرچه بیشتر برگزار کنند زیرا برگزاری چنین آیین هایی باعث دوام و قوام نظام شده و امروز ابرقدرت ها بخاطر حضور حماسی مردم در چنین مناسبت هایی هراس دارند.

امام جمعه بستک بر داشتن تقوای الهی، اطاعت خدا و پیروی از دستورات حضرت محمد (ص) آخرین فرستاده الهی تاکید کرد و گفـت: مسلمان در مقابل اراده و تقدیر الهی تسلیم باشند و همواره در دعا بخواهند خداوند آنها را به راه راست هدایت کند.

 

انرژی هسته ای سرمایه ملی بدون وابستگی به بیگانگان و جهان استکبار است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی ،حجه الاسلام و المسلمین علیرضا صفایی حائری ضمن تبریک ولادت باسعادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان و خجسته میلاد باسعادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهمدی موعود (عج) افزود: برپایی جشن نیمه شعبان بعنوان یک جشن ملی باید توسط همه ارج گذشته شود با توجه به اینکه همه عالم بشریت به ظهور منجی هر کدام به روایتی متفاوت قبول دارند وظیفه ما مسلمان ها می باشد تا با فراهم سازی زمینه ظهور برای رهایی جهان از بی عدالتی و ظلم و زور با اعمال و رفتار خوبمان تلاش بیشتری برای فرج این مصلح داشته باشیم.
این مسئول ابراز داشت: اکنون که بیش از ۱۱۸۱ سال از عمر با برکت حضرت امام عصر (عج) می گذرد و همه عالم چشم انتظار این مصلح خدواند برای رهایی جهان از همه نا عدالتی ها و نا برابری ها و نجات مظلومان عالم از دست ظالمان سخیف و قدار می باشند.
وی ضمن گرامیداشت سالروز ارتحال ملکوتی بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی و قیام خونین ۱۵ خردادماه گفت: امام کسی بود که اسلام و مسلمین را احیا و از دستان پلید و باج‌گیران و مستکبران ملحد و ضد خدا و ضد دین نجات و بیرون کشید و توانست با ایمان راسخ و مردمی کردن نهضت روشنگری با نیروی مردمی قدرت جدیدی در جهان اسلام با عنایت خداوند ظهور و شکل دهد.
صفایی حائری در بخش دیگری از سخنان خود با تیریک هفته سربازان گمنام امام زمان به تلاش و مجاهدت های بی دریغ و بی شائبه آنان برای حفاظت و حراست و مقابله با هر نوع تحرک و عمل غیر قانونی و همچنین حنثی سازی عملیات های دشمنان اشاره کرد و اذعان داشت: این سربازان گمنام در گمنامی مطلق بدون هر گونه نشان و مقامی بصورت چراغ خاموش ماموریت های خود را تا هنگام دستگیری با قدرت و صلابت انجام می دهند.
امام جمعه شهرستان سیریک با تاکید بر استفاده از فرمایشات گهربار مقام عظمای ولایت در همه امور و زمینه ها برای کشور به همه مسئولین و ملت بعنوان یک سند راستین حجت و ارجعیت دارد و همه باید با تاسی و راهنما از آنها بهرمند شود افزود: انرژی هسته ای سرمایه و خودکفایی ملت ایران برای قطع نیاز به بیگانگان و حفظ حیثیت خودباوری جوانان دانشمند ایران و اراده آهنین جوانان ارزشمند بدون وابستگی به بیگانگان و جهان استکبار برشمرد .
صفایی حائری اضافه کرد: دیروز مرگبار ترین روز مردم بی دفاع و مظلوم یمن بود که با بمباران حکومت خبیث آل سعود صدها انسان بی گناه و مظلوم به شهادت رسید و با کمک امریکا ، حکومت خبیث آل سعود اوضاع نگران کننده عراق را با تجهیز داعشی ها بسیار وخیم توصیف کرد و گفت امیدواریم با حمایت های نیروهای مردمی عراق این جنایتکاران به سزای عملشان برسندو نیست و نابود گردند.
وی در پایان با توجه به گرم شدن هوا و کمبود مشکل آب شرب شهرستان از همه مردم خواست تا با صرفه جویی و قناعت نسبت به کمک به رفع این مشکل به یکدیگر کمک کنند و از مسئولین شهرستان و استانی خواستار تلاش مضاعف برای تسریع در روند راه اندازی آب شیرینکن شهر بندر سیریک طبق وعده ها و قول های مسئولین به مردم شد.

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff