دشمن با هدف نفوذ به دنبال ایجاد تفرقه میان مسلمانان است
+ پ -
دشمن با هدف نفوذ به دنبال ایجاد تفرقه میان مسلمانان است

امام جمعه بندرلنگه گفت : مسائلی که موجب بدبینی نسبت به اسلام و مسلمانان می‌شود نباید در جامعه گفته شود، چراکه دشمنان با ابزار قرار دادن این مسائل دنبال ناآرامی و نفوذ هستند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از مروارید نیوز ؛ آیت‌الله سید محمدجواد حسینی‌ رکنی، امام جمعه بندرلنگه در جمع ائمه جمعه و جماعات اهل سنت و تشیع غرب هرمزگان در بندرلنگه، اظهار داشت: ما به عنوان منادیان دین اسلام و کسی که رهبر خود را پیامبر اسلام(ص) قرار داده، افتخار پیروی از شخصیتی را پیدا کرده‌ایم که به خدا و روز قیامت ایمان داشت و این موجب پیروزی او در تسخیر قلب‌‌های مردم بود.

وی ادامه داد: پیامبر اسلام(ص) دو ویژگی رئوف و رحیم که از صفت‌های خداوند است با خود داشت، بنابراین تلاش ایشان در هدایت مردم در تاریخ به ثبت رسیده است؛ تا جایی که خداوند می‌فرماید پیامبر اکرم(ص) در هدایت شما حریص و از خود شما به خودتان مهربانتر است.

امام جمعه بندرلنگه با اشاره به این موضوع که روحانیون شیعه و سنی وظیفه سنگینی در جامعه به عهده دارند، تبیین کرد: یکی از صفت‌های بزرگان تشیع و تسنن مصلح بودن است که به معنای اصلاح امور جامعه است و هر جا که مشاهده می‌کردند بوی اختلاف می‌آید با روشنگری نسبت به آن هشدار می‌دادند و از آن پرهیز می‌کردند.

رکنی توضیح داد: وظیفه ما آرامش دادن به جامعه است و سخنرانان دقت داشته باشند سخنانشان زیبا و به‌جا باشد، چراکه سخنرانی که کلماتش با فحش و ناسزا شروع شود هیچ اثری جز تنفر ندارد و ما باید مواظب زبانمان باشیم.

وی با بیان اینکه روحانیون ضمن رعایت وحدت و تقوا، جمله‌ای برخلاف وحدت بیان نکنند، تشریح کرد: مسائلی که موجب بدبینی نسبت به اسلام و مسلمانان می‌شود نباید در جامعه گفته شود، چراکه دشمنان با ابزار قرار دادن این مسائل دنبال ناآرامی و نفوذ هستند.

امام جمعه بندرلنگه در پایان یادآور شد: در جایی که اختلاف وجود دارد عمران، آبادانی و پیشرفت نیست، بنابراین اگر به کشورهایی که درگیر جنگ داخلی هستند نگاه کنید خواهید دید چگونه سیل مهاجران، کشور خود را ترک می‌کنند و در جایی که گروهک‌های تکفیری و اختلافات مذهبی وجود دارد حاضر نیستند زندگی کنند

انتهای پیام/م

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff