دشمنان شیعه مفهموم شرک را نمی دانند/ آمریکا هیچ کجای دنیا جایگاهی برای زور گویی ندارد
+ پ -
دشمنان شیعه مفهموم شرک را نمی دانند/ آمریکا هیچ کجای دنیا جایگاهی برای زور گویی ندارد

امام جمعه بندرعباس اظهار کرد:دشمنان شیعه قصد دارند تا زیارت ائمه ما را نوعی شرک و همانند بت پرستی دوذان جاهلیت معرفی کنند اما ظاهرا آنها مفهوم شرک را نمی فهمند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛  آیت الله نعیم آبادی نماینده ولی فقیه در هرمزگان در خطبه های نماز جمعه گفت: یکی از شبهه هایی که دشمنان شیعه مطرح می کنند این است که زیارت قبور ائمه نوعی شرک به حساب می آید؛ و به دنبال این هستند که بگویند شیعیان همچون بت پرست ها به دنبال پرستیدن قبور هستند. اما بهتر است کمی مطالعه در متون دینی خود و در کتبی که اندیشمندان بزرگ اهل تسنن به یادگار گذاشته اند داشته باشند تا ببینند در بسیاری از موارد علما و اندیشمندان بزرگ اهل تسنن به زیارت امامان ما به خصوص امام رضا (ع) آمده اند و در برخی کتب اهل تسنن آمده است که چگونه اندیشمندان سنی مذهب به زیارت خود از قبور ائمه ما اشاره نموده اندکه یکی از این شخصیت ها این حلمان بسطی می باشد.

وی افزود: در کتب اهل تسنن آمده است که ابن خزیمه که از بزرگان و محدثان اهل تسنن است هنگامی که به زیارت امام رضا آمده اند با تواضع و تضرع و تعظیم به زیارت امام هشتم آمده اند؛ سلفی ها به این سه واژه دقت نمایند(تعظیم-تواضع-تضرع) آیا این کاری که یکی از بزگان خودتان انجام داده شرک است؟ ما نیز همچون ابن خزیمه با عشق و ارادتی که به ائمه خود داریم به زیارتشان می رویم و اینها هیچکدام شرک نیست و معلوم است که آنها مفهوم شرک را نفهمیده اند.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با اشاره به  هفته کتاب و کتاب خوانی اظهار کرد: بازار کتاب سرد است و باید این بازار گرم بشود. کتاب های خوب سازنده هستند، با آنها خود را بسازید. کتاب های خوب بصیرت آفرین است، با آنها بصیرت خود را افزایش دهید.

وی گفت: ارزانی یا گرانی عمر انسان بسته به کارهایی است که انسان در طول زندگی خود انجام می دهد و با مطالعه می توان ارزش عمر را بالا برد.

نعیم آبادی تصریح کرد: یکی از نمودارهای نشان دهنده ی رشد در جوامع ارتباط آن جامعه با کتاب است و میزان مطالعه در بسیاری از جوامع معیاری برای توسعه یافتگی اجتماعی محسوب میشود که این اهمیت بحث مطالعه را در دنیا آشکار می سازد.

وی به انتخابات آمریکا اشاره نمود و گفت: هیچ فرقی نداشت که چه کسی رییس جمهور آمریکا شود چون آمریکایی ها ثابت کرده اند اگر در شعار و در تبلیغات انتخاباتی کمی با هم متفاوتند اما در عمل همه آنها با سیاست های خصمانه و کثیف  کشورشان را اداره می کنند. اگر آمریکا به عقل بیاید، رفاقت با کشور ها به نفعش خواهد بود، اما رفاقت و ارتباطی که با چپاول و قلدری همراه نباشد زیرا دوران قلدری و زورگویی به اتمام رسیده است و امروز جهان به آگاهی در مقابل استکبارب رسیده است.

نعیم آبادی یادآور شد: شعار مرگ بر آمریکا از ایران شروع شد و امروز با شناختی که جهان از استکبار آمریکا به دست آورده این شعار از مرزهای ایران عبور کرده و به کل دنیا و حق طلبان رسیده است و این یعنی آمریکا هیچ گوشه ای از دنیا جایگاهی برای زور گویی ندارد.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با محکوم کردن حادثه تروریستی سامرا گفت: در حادثه اخیری که در سامرا پیش آمد تعدادی از هموطنان ما به درجه رفیع شهادت رسیدند که بخشی ا شهدا مربوط به استان خودمان بود. تروریست های تکفیری با این هدف که با انجام حملات تروریستی بتوانند شیعیان را از باورهای خود دور نمایند دست به این حرکات وحشیانه می زنند اما آنها باید بدانند ما شیعیان هرگز دست از ائمه خود نخواهیم کشید و تا آخرین نفس دوستدار امامان خود خواهیم ماند.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر دانو اول خبر fff