دشمنان تاکنون نتواسته اند باعث اختلاف بین مسلمانان شوند /اهل سنت ارادت ویژه ای نسبت به اهل بیت(ع) دارند
+ پ -
دشمنان تاکنون نتواسته اند باعث اختلاف بین مسلمانان شوند /اهل سنت ارادت ویژه ای نسبت به اهل بیت(ع) دارند

امام جمعه اهل سنت بندرلنگه اظهار کرد: کشورهای استکباری برای ضربه زدن به اسلام سراغ گروههای تند رو می روند تا باعث اختلاف بین اهل سنت و شیعه شوند اما با اقدامات جنایتکارانه هیچ گاه نتواسته اند احترام ما را نسبت به ائمه از بین ببرند.

شیخ محمد صدیق بهجت، امام جمعه اهل سنت بندرلنگه در گفتگو با خبرنگار  شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ با اشاره به شهادت امام حسن عسکری(ع) گفت: امام حسن عسکری(ع) از بزرگان و اولیای خداوند هستند که مردم به دید احترام به ایشان نگاه می کنند چون آل پیامبر گرامی اسلام هستند و همیشه برآنها سلام و درود می فرستیم.

 

وی افزود: همه مسلمانان به ائمه احترام می گذارند چون در برابر حاکمانی که ظلم می کردند ایستادند به گونه ای که حاکمان با وجود قساوت قلب از همه آنها حساب می بردند.

 

امام جمعه اهل سنت بندرلنگه اظهار کرد: امام حسن عسکری(ع) بارها به درگاه متوکل عباسی رفتند و با سخنان، آیه ها و احادیثی را که در برابر وی بر زبان می آوردند و نیز سعه صدری که داشتند باعث می شد که از میزان و شدت ازار و اذیت های آنها کم شود.

 

بهجت با تاکید بر اینکه اهل سنت ارادت ویژه ای به ائمه دارند، تصریح کرد: اهل سنت احترام خاصی نسبت به همه ائمه و بزرگان دینی دارند و به آنها را محترم می شمارند به گونه ای که به زیارت این بزرگان می روند.

 

وی با اشاره به اینکه گروهای تکفیری و داعش درصدد اختلاف بین اهل سنت و شیعه هستند، اظهار کرد: کشورهای استکباری و قدرتمند برای ضربه زدن به اسلام سراغ گروههای تند رو می روند تا باعث اختلاف بین اهل سنت و شیعه شوند اما با اقدامات جنایتکارانه هیچ گاه نتواسته اند احترام ما را نسبت به ائمه  از بین ببرند.

 

امام جمعه اهل سنت بندرلنگه خاطرنشان کرد: اگر مسلمانان هوشیار باشند و نسبت به دین و فقه آگاه باشند و  بدانند آل پیامبر(ع) انسانهای شایسته و بزرگواری هستند هیچگاه دشمنان نمی توانند باعث اختلاف بین آنها شوند همانگونه که تاکنون نتوانسته اند میان مسلمانان رخنه پیدا کنند.

 

 

انتهای پیام/ت

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff