دشمنان اسلام با ریشه دار کردن تفرقه به دنبال تضعیف جهان اسلام است/ با تعصب‌ بی‌جا آب به آسیاب دشمن نریزیم
+ پ -
دشمنان اسلام با ریشه دار کردن تفرقه به دنبال تضعیف جهان اسلام  است/ با تعصب‌ بی‌جا آب به آسیاب دشمن نریزیم

رئیس خانه مطبوعات جاسک گفت:در بحث وحدت‌ستیزی عده‌ای عمال دشمن هستند و در راستای دشمن حرکت می‌کنند و از سوی دشمن تغذیه می‌شوند اما عده‌ای از روی نا آگاهی حرکت‌هایی انجام می‌دهند که این به وحدت آسیب می‌زند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ،عبدالمجید مرادی در گفتگو با خبرنگار مکران نیوز، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در حرم امام راحل (ره) گفت:استکبار جهانی و قدرتهای زور گو همچنان چشم طمع به ایران بعنوان کشوری بزرگ،ثروتمند و مهم در منطقه دارند و قدرتمندان دغل باز دنیا هنگامی از این طمع سیری ناپذیر خود دست برخواهند داشت که ملت ایران  با همدلی و همزبانی به چنان پیشرفت و قدرتی برسد که امید آنها قطع شود.

وی با  اشاره به تأکید مکرر مقام معظم رهبری به لزوم هوشمندی و بصیرت در برابر حربه‌های مختلف استکبار جهانی برای مبارزه با جمهوری اسلامی ایران، تهاجم فرهنگی و شیطنت رسانه ایی را حربه جدید دشمنان و کینه‌توزان دانست و گفت: دشمنان قسم خورده جمهوری اسلامی ایران، از هیچ تلاشی برای مقابله با ایران فروگذار نخواهند بود، نفاق موجود در جوامع اسلامی در عصر حاضر برگرفته از حیله و نیرنگ های جهان استکبار و سلطه طلبان می باشد.

رئیس خانه مطبوعات جاسک یادآور شد:فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم بیست و ششمین سالگرد ارتحال بنیان گذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) در حرم مطهر آن حضرت،در خصوص تکیه بر وحدت ملی و توجه به توطئه های تفرقه افکن دشمنان بسیار مهم میباشد و  مسلمانان بایستی با عقلانی رفتار کردن که در اسلام بسیار به آن تاکید شده جلوی این نا آگاهی‌ها و تعصب‌های بی‌جا بایستند زیرا  همین تعصب‌ها باعث می‌شود عده‌ای آب به آسیاب دشمن بریزند و در راستای تفرقه‌افکنی و وحدت‌ستیزی حرکت کنند.

مرادی خاطرنشان کرد:همه اینها دشمن نیستند ولی باید هم شیعیان و هم اهل سنت تلاش کنند که این گروه ناآگاه را هدایت کنند.

وی با اشاره به نقش فعالیت مطبوعات و رسانه‌ها در گسترش وحدت در جهان اسلام بیان داشت: مطبوعات و رسانه ها  هر اقدامی که انجام می‌دهند بایستی در راستای وحدت باشد، ما مناسبات و مراسم‌های مذهبی داریم و باید در همه اینها وحدت را به مردم توضیح و نشان دهند و این اتفاق نمی‌افتد مگر افراد کارکشته ایی که از اسلام راستین آکاهی کامل دارند در آنها  فعالیت کنند.

رئیس خانه مطبوعات جاسک در ادامه با اشاره به سخنان رهبری افزود : دشمنان اجازه نخواهند داد که جهان اسلام به پیشرفت و عزت برسد و این هدف خود را با ریشه دار کردن تفرقه ها و گسترش پدیده های تروریستی و تکفیری انجام می دهند؛ بنابراین حرکت در مسیر وحدت امری ضروری است و همه علمای راستین اسلام در این عرصه تلاش می کنند .

وی تصریح کرد:خوشبختانه مسلمانان امروز پی برده اند که دشمن مشترک ما آمریکا و صهیونیست ها هستند و گروه  تروریستی داعش هم مولود تفکر افراطی صهیونیست هاست و به اهل تسنن و اهل تشیع هیچ رحمی نمی کند و آنها دنبال منافع صهیونیست ها و آمریکاییها و غربیها و همچنین تضعیف جهان اسلام هستند.

مرادی در پایان با تاکید بر لزوم پرهیز از تفرقه اظهار داشت : اختلاف افکنی و تفرقه موجب خوشحالی دشمنان می شود و زمینه مناسبی برای حضور آنها در جامعه فراهم می کند و باید به فکر اسلام واحد باشیم و اجازه ندهیم اختلافات جزئی شیعه و سنی را از هم جدا سازد.

 

 

انتهای پیام/م

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff