دشمنان از الگو شدن ایران اسلامی می ترسیدند
+ پ -
دشمنان از الگو شدن ایران اسلامی می ترسیدند

امام جمعه کیش گفت: دشمنان انقلاب و اسلام از الگو شدن و افزایش قدرت ایران در هراس بودند به همین دلیل در شرایطی که ایران آمادگی جنگ نداشت جنگ را بر ایران تحمیل کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، امام جمعه کیش با تبریک اعیاد مبارک شعبانیه، سالروز آزادی خرمشهر و روز مقاومت گفت: فتح خرمشهر و مقاومت جانانه جوانان این مرز و بوم پیش از اشغال خرمشهر و پس از پیروزی رزمندگان و آزاد سازی آن از مواردی است که باید بیشتر مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: در این مبارزه جوانان ما با دست خالی در برابر دشمنان تا بن دندان مسلح ایستاده و دفاع جانانه ای کردند.

امام جمعه کیش با اشاره به آثاری که درباره آزاد سازی خرمشهر و ۸ سال دفاع مقدس نوشته شده است تاکید کرد: خوب است خاطرات این دوران با ابزارهای مختلف و از سینه یادگاران دفاع مقدس برای نسل های بعد بازگو شود.

وی به هراس دشمنان از ایران و آغاز جنگ تحمیلی اشاره کرد و افزود: دشمنان از این وحشت داشتند که ایران به عنوان الگویی برای سایر کشورهای اسلامی در جهان مطرح شود. آن ها نمی خواستند ایران تبدیل به یک قدرت شود به همین دلیل جنگ را بر ایران تحمیل کردند.

خطیب جمعه کیش استقلال طلبی ایران را از دیگر علل آغاز جنگ تحمیلی علیه ایران دانست و گفت: آنها زمانی که احساس کردند نظام جمهوری اسلامی ایران با استقلالی که به دست آورده دست رد به سینه کشورهای بلوک شرق و غرب می زند و توطئه های آنان دیگر نتیجه ای در بر ندارد جنگ را علیه ایران آغاز کردند.

وی به ایثار و از خود گذشتگی جوانانی که در این راه جام شهادت نوشیدند اشاره کرد و یادآور شد: باید قدر رزمندگان، جانبازان و خانواده های شهدا را بدانیم. ایثار و از خود گذشتگی جوانان در دوران مقدس دفاع، امروز کشور ما را درمسیری قرار داده است که تیم هسته ای ما با اقتدار کامل در مقابل استکبار جهانی پای میز مذاکره حاضر شده است و ما باید بتوانیم با درایت و هوشمندی و تحت زعامت و رهبری ولی فقیه از این پیچ خطرناک عبور کنیم.

وی با اظهار امیدواری از رسیدگی مسئولان به مشکلات جانبازان و خانواده های شهدا گفت: باید بر دست جانبازان و رزمندگان دیروز که امروز در پیچ و خم ادارات دچار مشکلاتی شده اند بوسه زد. آن ها کارهای بزرگی را رقم زدند که در دنیا بی نظیر است.

در مراسم گرامی داشت سالروز آزاد سازی خرمشهر و روز مقاومت همچنین گرامی داشت اعیاد شعبانیه حجت الاسلام حسن علیدادی امام جمعه کیش، سرهنگ حسن صنعتکاران فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش، ابراهیم رضوانی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش، سرهنگ حسین دهکی فرمانده نیروی انتظامی کیش، جمعی از مسئولان و مدیران سازمان ها و ادارت های مستقر در کیش حضور یافته و با اهدا گل صلوات و شستشوی گلزار شهدای گمنام کیش با عطر و گلاب با شهدای ۸ سال دفاع مقدس تجدید میثاق کردند.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff