دست وهابیت نسبت به شبهه افکنی در ماه محرم قطع شود/عاشورا به واسطه قدرت ایمان شکست ناپذیر است
+ پ -
دست وهابیت نسبت به شبهه افکنی در ماه محرم قطع شود/عاشورا به واسطه قدرت ایمان شکست ناپذیر است

خطیب جمعه میناب با بیان اینکه محرم و عاشورا یک فرهنگ ملی و گنج بی پایان ملت است گفت: با هر گونه حرکت و کرداری که منجر به خدشه دار کردن مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) شود برخورد قاطع و دست وهابیت نسبت به شبهه افکنی در ماه محرم قطع شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از میناب جنوب، حجت الاسلام والمسلمین میرزا حسین معتمدی فر در خطیبه های نماز جمعه امروز در جمع نمازگزاران مینابی با اشاره به هویت فرهنگی و تاثیر گذاری آن بر شخصیت های فرهنگی دیگرگفت: بی تعصبی به فرهنگ ملی بزرگترین درد فرهنگی است.

وی با بیان اینکه فرهنگ و هویت ملی یک جامعه باید بعنوان الگو به جهان معرفی شود افزود: متاسفانه در فضای مجازی و هویت های رفتاری و گفتاری از تکه کلام های غربی ها استفاده می شود.

خطیب جمعه میناب بیان داشت: تمایل نشان دادن به فرهنگ بیگانه بزرگترین درد فرهنگی است که باید مسئولین نسبت به نهادینه کردن هویت ملی ایرانی اسلامی ورود کنند.

حجت الاسلام والمسلمین معتمدی فر با اشاره به هفته دفاع مقدس اذعان داشت: معنویت جنگ و شهادت برگرفته از الگوی محرم و عاشورای حسینی این انقلاب را زنده نگه داشته است و تنها تجلیل از یک شهید و خانواده این عزیزان کار بسیار ناچیزی در برابر رشاد های شهداست.

وی تصریح کرد: عده ای در تلاش اند تا ایستادگی و مقاومت را که سرآمد دستاوردهای دفاع مقدس است از ملت بگیرند و فضای معنوی ادای دین به خانواده شهدا را کمرنگ جلوه دهند لذا با هر گونه اهداف دشمن نسبت به این مساله مقابله شود.

خطیب جمعه میناب با بیان اینکه حاصل تجاوز آمریکا در وییتنام انتشار بیش از هزار جلد کتاب بود گفت: متاسفانه نسبت به حماسه هشت ساله ملت ایران کم توجه شده و این نشانه این است که ما برای شهدا هیچ کاری نکرده ایم.

معتمدی فر با بیان اینکه علم صرف قدرت تدافعی را بوجود نمی آورد و لیبرال ها در صحنه های سخت همراه مانخواهند بود گفت: صنایع دفاعی ما باید در حد اعلای قدرت دفاعی جهان باشد.

وی همچنین محرم و عاشورا را گنج معنوی بی پایان ملت اسلامی بر شمرد و اظهار داشت: محرم و عاشورا به واسطه قدرت ایمان شکست ناپذیر است.

معتمدی فر با بیان اینکه برخی ها برای ایجاد شبهه افکنی در محرم از سوی عوامل وهابیت تلاش می کنند گفت: با هر گونه حرکت و کرداری که منجر به خدشه دار کردن مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) می شود برخورد قاطع و دست وهابیت نسبت به شبهه افکنی در ماه محرم قطع شود.

وی با اشاره به اظهارات برخی افراد مبنی بر اینکه چرا درب حرمیین عسکریین(ع) ساخته می شود و اینکه چرا این همه هزینه در ماه محرم خرج می شود و اگر به فقرا داده شود بهتر است بیان داشت: اگر دنیا خرج حسین ابن علی(ع) شود باز هم کم است و اصرف نیست.

 خطیب جمعه میناب گفت: همه مسئولین شهرستان نسبت به برگزاری باشکوه مراسم ماه محرم با اشرافیت بر هر گونه موارد مشکوک و معارض با شان عزاداری سالار شهیدان همکاری کنند و مسئولیت هیات عزاداری به هر فردی ندهند.

امام جمعه میناب در ادامه اقتدار، عزیت، احساس امنیت و دقت و مراقبت یکی از ویژگیهای بارز نیروی انتظامی برشمرد و تصریح کرد: با صدای کلفت،اسلحه، و مشت محکم اقتدار نمی آورد بلکه خرد جمعی مبنی بر اینکه نیرو می تواند از مردم دفاع کند اقتدار آفرین است.

معتمدی فر تاکید کرد: اگر دشمن بخواهد تعرضی نسبت به ایران اسلامی داشته باشد با فرهنگ محرم و عاشورا که بر گرفته ازقدرت ایمان است با آنها مقابله می شود و دشمن بداند که جوانان ایران اسلامی برای جنگ با عربستان لحظه شواری می کنند.

 وی گفت: نوکران آمریکا بدانند که اگر شما به اهداف خودتان در منطقه دلخوش کرده اید  جوانان ایران اسلامی در جهاد بر گرفته از فرهنگ محرم و عاشورا توانستند در هشت سال دفاع مقدس دندان دشمن را بشکنند.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff