دستگیری یک مَستر مرد فرقه حلقه در آرایشگاه زنانه
+ پ -
دستگیری یک مَستر مرد فرقه حلقه در آرایشگاه زنانه

یکی از مسترهای مرد عرفان ضاله حلقه که اقدام به برگزاری کلاس غیرقانونی در آرایشگاه زنانه کرده بود، دستگیر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «بهزاد.ف» از مسترهای فرقه انحرافی عرفان حلقه که برای برگزاری کلاس‌های غیرقانونی خود آرایشگاه زنانه را انتخاب کرده بود، در استان البرز بازداشت کردند.

در این کلاس به صورت مختلط و به دور از شئونات اسلامی برگزار می‌شد، نامبرده ضمن تدریس مباحث انحرافی، نسبت به توزیع کتب و جزوات رهبر فرقه با کسب مبالغ از افراد اقدام کرده است.

همچنین از دیگر اقدامات این فرد توزیع شبنامه و بروشورهای تبلیغی این فرقه در سطح شهر کرج بوده است.

به گزارش فارس، محمدعلی طاهری رئیس فرقه ضاله حلقه از ابتدای سال ۹۰ به جرم توهین به مقدسات، دخالت در امور درمانی، تحصیل مال نامشروع و جعل عنوان به پنج سال حبس، ۹۰۰ میلیون تومان جریمه نقدی و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است.

فعالیت اصلی این فرقه کاذب در قالب دوره‌های آموزشی و برگزاری جلسات جن‌گیری از سال ۱۳۷۰ توسعه یافت، در این جلسات به افراد این گونه القا می‏‌شد که علت بیماری آن‌ها رسوخ اجنه یا ارواح سرگردان است و طاهری می‏‌تواند با خارج کردن آن‌ها سلامتی را به افراد برگرداند، نام این روش را سایمنتولوژی گذاشتند و ادعا کردند که جوایز و مدارک بین المللی به این روش تعلق گرفته است.

پس از مدتی با افزایش آسیب‏‌های روحی روانی در اثر تلقینات عرفان حلقه و فروپاشی برخی از خانواده‏‌های آسیب دیدگان، محمدعلی طاهری محاکمه شد و برای تحمل چهار سال حبس از سال ۹۰ به زندان افتاد، در این مدت برخی از شبکه‏‌های بیگانه از او به عنوان یک دانشمند ایرانی و گاهی زندانی سیاسی یاد کردند!

یکی از ترفندهای بنیان‌گذار عرفان حلقه (محمدعلی طاهری) برای موجه نشان دادن آموزه‌های انحرافی خود، استفاده از آیات قرآن است، او با زیرکی برای جذب مخاطب مسلمان خود، آیات قرآن را دستاویز قرار داده و با تفسیرهای غلط قصد دارد عقاید انحرافی خود را با کلام الهی تأیید کند و در این زمینه دست به انتشار کتاب با عناوینی نظیر عرفان کیهانی (حلقه)، انسان از منظری دیگر، بینش انسان، انسان و معرفت و … زد که در این کتاب‌ها به وضوح تفکرات انحرافی وی به چشم می‌خورد.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff