دستگیری و انهدام سه باند توزیع مواد مخدر در کیش/ افزایش 25 درصدی کشفیات مواد مخدر

+ پ -
دستگیری و انهدام سه باند توزیع مواد مخدر در کیش/ افزایش ۲۵ درصدی کشفیات مواد مخدر

دستگیری و انهدام سه باند توزیع مواد مخدر در کیش/افزایش ۲۵ درصدی کشف مواد مخدر

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، سرهنگ رحیم جهانبخش، فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش روز گذشته در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت:  بیش از ۹۵ کیلوگرم انواع مواد مخدر از ابتدای امسال کشف و ضبط شده است.

وی با اشاره به انهدام سه باند مواد مخدر افزود: در این رابطه ۹ نفر از عوامل اصلی باندها  دستگیر شده و سرحلقه های رابطین شناسی شده اند وبه زودی دستگیر شده اموال و وسایل نقلیه که با آن اقدام به تهیه و توزیع مواد مخدر کرده اند توقیف می شود.

فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش اظهار کرد: بخشی از این مواد به عنوان خوشبو کننده و با بسته بندی شکیل و از مبادی قانونی وارد شده اند که نیروهای پلیس با انجام آزمایش هایی بر روی این مواد متوجه وجود مقداری مواد مخدر در این مواد خوشبو کننده شدند.

جهانبخش ادامه داد: این مواد به عنوان خوشبو کننده در اختیار افراد قرار گرفته و بوی آن به مرور در ذهن جای گرفته و فرد نسبت به این بو واکنش نشان می دهد و کم کم نیاز به این مواد را مداوم احساس کرده و به سوی مصرف مواد گرایش پیدا می کند.

به گفته این مقام مسئول در نیروی انتظامی ویژه کیش برخی از این مواد در کتاب که برگه های بین آن بریده شده یا در کف دمپایی جاسازی شده بودند و یا توسط معتادان بلعیده و یا به صورت شیاف استفاد شده و در مقصد تخلیه می شدند.

وی با بیان اینکه مصرف ماده مخدر شیشه حتی برای یک بار در انسان اختلال روانی ایجاد می کند، افزود: مواد مخدر سنتی خانمانسوز است اما مواد مخدر صنعتی تخریبی بسیار بالاتر ایجاد می کند و به نوعی علاوه بر خانمانسوز بودن جامعه سوز است.

جهانبخش با اشاره به اینکه تولید و توزیع سهل و ساده مواد مخدر صنعتی  با استفاده از قرص های پیش ساخته که به سادگی یافت می شود امروز به یک معضل درجامعه بدل شده است بیان کرد: مواد مخدر صنعتی با تغییراتی اندک و در آشپزخانه های خانگی بدون رعایت هر گونه اصول بهداشتی تولید می شود و در اختیار جوانان قرار می گیرد.

وی تصریح کرد: مواد مخدرصنعتی به واسطه خواص توهم زایی که در فرد ایجاد می کند با تغییرات در فرکانس های نور و صدا در وی، شخص را دچار نوعی جنون می کند که در این صورت فرد مصرف کننده افراد را به شکل های حیوانات و یا در حال حمله تصور کرده و به دلیل این تداخل و تضاد دیداری و شنیداری اقدام به جنایت می کند.

فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش با بیان اینکه مواد مخدر صنعتی از غرب وارد کشور می شود، اظهار کرد: علت حمایت کشورهای غربی از مواد مخدر و توزیع آن در کشورهای جهان سوم و توسعه نیافته افزایش پرخاشگری و جرم و جنایت در این کشورها و اضمحلال نیروهای جوان و قدرت آن هاست تا به اهداف خود در این کشورها نزدیکتر شوند.

وی با تاکید بر اینکه جزیره کیش یکی از سالم ترین و امن ترین شهرهای کشور در خصوص مواد مخدر و معتادان را دارد از افزایش ۲۵ درصدی کشفیات در ۷ ماهه ابتدای امسال خبرداد و گفت: افزایش کشفیات مواد مخدر در چند ماهه اخیر ناشی از افزایش تمرکز نیروهای پلیس در رابطه با از میان برداشتن عامل تهیه و توزیع مواد در جزیره زیبای کیش است و نشان از افزایش ورود ندارد.

جهانبخش با اشاره به اینکه نیروهای پلیس با فعالیت های شبانه روزی در تلاش برای پاکسازی منطقه از هر گونه آلودگی به مواد مخدر هستند، تاکید کرد: عمده تمرکز پلیس از ابتدای سال جاری بر مبارزه با مواد مخدر بنا شده و امید است جزیره کیش در این خصوص به عنوان یک پایلوت درکشور مطرح شود.

وی بیان کرد: هیچ عاملی نباید زیبایی و آرامش جزیره کیش را مورد هجمه قرار دهد و با تمام متخلفان به شدت برخورد می شود و اگر متخلفان از کیش وندان باشند پس از اعمال قانون، کارت کیش وندی آنان ابطال، اموال آنان توقیف و از جزیره کیش ترد خواهند شد. در صورتیکه از ساکنان نباشند نیز پس از برخورد قانونی از جزیره کیش طرد خواهند شد و راهکارهای اجرایی نیز بر اینکه دیگر در جزیره کیش پذیرفته نشوند در حال اجرایی شدن است.

فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش گفت: تمامی مسئولان سازمان و نهادهای مستقر در کیش در خصوص داشتن شهری پاک و به دور از هر گونه آلودگی مواد مخدر و جرم در جزیره مرجانی کیش اجماع نظر دارند.

وی با بیان اینکه مواد مخدر بیشتر از مسیرهای آبی وارد کشور می شوند؛ بر تلاش مضاعف نیروهای پلیس در حراست از حوزه هایی دریایی در برخورد با ورود مواد مخدر تاکید و خاطر نشان کرد: پلیس دریابانی کیش و دیگر نیروهای پلیس به مجرمان و متخلفان اجازه نمی دهند تا حوزه های استحفاظی جزیره کیش را به مکانی امن برای خود بدل کنند و با هر گونه تولید، توزیع و مصرف برخورد کرده و مصرف کنندگان نیز در صورت شناسایی از جزیره کیش طرد خواهند شد.

گفتنی است چندی پیش، بیش از یکصد و پنجاه کیلوگرم مواد مخدر که سال گذشته توسط نیروی انتظامی ویژه کیش کشف و ضبط شده بود در ستاد نیروی انتظامی امحاء شد.

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff