تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

سیاسی
کد خبر : 409117
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۱| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
مدیر کل اطلاعات هرمزگان خبر داد:

دستگیری عاملان اختلال در سیستم پولی مالی کشور/ کشف ۲۰ تن پیش ساز مواد مخدر در کانتینرهای ترانزیتی

مدیر کل اطلاعات هرمزگان با اشاره به دستگیری عاملان اختلال در سیستم پولی مالی کشور اظهار کرد:از این گروه تاکنون مبلغ ۹۰۰میلیارد تومان کشف شده که ارز مرجع را از بانک اخذ و به صورت آزاد در بازار توزیع می کردند.

دستگیری عاملان اختلال در سیستم پولی مالی کشور/ کشف ۲۰ تن پیش ساز مواد مخدر در کانتینرهای ترانزیتی

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حجت الاسلام سلیمی، مدیر کل اطلاعات استان هرمزگان در جمع اصحاب رسانه با اشاره به دسیسه مخلف دشمنان اسلام در ایجاد فتنه و ناامنی در کشور، گفت: ارزیابی ضریب امنیت در کشور نشان از امنیت پایدار در کشور می دهد.

وی از رصد وضعیت استان در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، میان دوره ای مجلس شورای اسلامی و شورای اسلامی شهر و روستا  اظهار کرد:با تعامل ، تبادل اطلاعات و هماهنگی با سایر دستگاهها پاسخ استعلام هشت هزارو ۸۵۰ داوطلب شرکت در انتخابات در راستای برگزاری انتخاباتی سالم نقش ایفا کرده است.

مدیر کل اطلاعات هرمزگان افزود: سربازان گمنام با بهره گیری از دانش روزدر راستای مقابله فراگیر با توطئه دشمن در حوزه جنگ نرم با رصد فضای مجازی با فعالیت ضد دینی سعی در انحراف افکار عمومی داشتند که در این راستا طی کیس مشترکی بیش از ۳۰نفر از عناصر شناسایی و تحویل مراجع قضایی شدند.

شناسایی ۱۲ جاعل مدرک تحصیلی

این مقام مسئول با بیان اینکه در راستای مقابله با عناصر سودجو و سالم سازی فضای فرهنگی، آموزشی استان ۱۲نفر از جاعلین مدارک تحصیلی دستگیر شدند، ادامه داد:جعل سه هزار مهارت شغلی و  دو هزار مدرک تحصیلی دیپلم با گردش مالی بالغ بر ۵۴میلیارد ریال گردش مالی همچنین پیش ثبت نام حدود۲۰ نفر برای مدرک کاردانی مورد شناسایی و ضربه قرار گرفت.

وی با اشاره به شناسایی عناصر، شبکه ها و اهداف منافقین با استفاده از رصد اطلاعاتی تصریح کرد:مقابله با شگردهای منافقین  از جمله تخلیه تلفنی در قالب موسسات نظر سنجی، کاریابی با هدف کسب اخبار و اطلاعات علیه نظام و سیاه نمایی وضعیت موجود انجام می شود.

سلیمی از شناسایی و برخورد با عوامل و مرتبطین گروههای ضد انقلاب در فضای مجازی در راستای ناامنی و ایجاد جو نا امیدی امنیت اجتماعی خبر داد و بیان کرد:اقداماتی مانند مهار و محدود سازی فعالیت های ضد انقلاب، گروهک ها، جلوگیری از جذب و پیوستن جوانان و افراد جامعه که شناخت کافی از این گرووها ندارد، در دست انجام است.

وی ادامه داد:پیشگیری از جذب به معاندین و گروهک منافقین از طریق توجیه ، ارشاد،آگاه سازی عمومی، ضربه به هسته های گروهک تروریستی داعش، مهار و پیشگیری از انجام اقدامات خرابکارانه در داخل کشور، شناسایی و برخورد با فعالان تکفیری در فضای مجازی که نقش عمده ای در اغفال برخی از جوانان  دارند از دیگر اقدامات این سازمان  در راستای خنثی نمودن تحرکات گروهک های تروریستی است.

شناسیایی باند های سازمان یافته قاچاق مواد مخدر

مدیر کل اطلاعات هرمزگان گفت: شناسایی و ضربه به چندین باند سازمان یافته قاچاق مواد مخدر که اقدام به جابجایی محموله های کلا از استان سیستان و بلوچستان به استان های عمقی کشور می نمودند که منجر به دستگیری تعدادی از اعضای اصلی باند و کشف محموله به همراه ادوات آنان از جمله خودرو، سلاح، تجهیزات ارتباطی و ماهواره ای گردید.

این مسئول استانی با اشاره به مبارزات اداره کل اطلاعات هرمزگان در راستای مبارزه و مقابله با مفاسد اقتصادی گفت:کشف ۲۹۵ کانتینر قاچاق کالا به ارزش ریالی دو هزارو ۲۷۴ میلیارد ریال و دستگیری ۳۰ نفر از عوامل دخیل در قاچاق کالا و کشف اسناد، مدارک خام گمرکی،کهر ارگان ها و نهادهای مختلف از جاعلین فعال در حوزه قاچاق کالا را در پی داشته است.

کشف ۶۴۰ میلیاردی لوازم آشپرخانه قاچاق

وی از کشف لوازم آشپرخانه در پوشش الیاف چاپ استرند خبر داد و افزود:کشف و توقیف ۲۸ دستگاه کانتینر ۴۰فوت حاوی لوازم آشپزخانه قاچاق در گمرک شهید رجایی که به صورت ارائه استنادجعلی اقدام به خروج محموله های خود نموده و ادامه بررسی ها حاکی از آن است که تا کنون مجموعا ۱۶۱ کانتینر کالای قاچاق لوزم آشپزخانه توسط متهمین پرونده انجام شده که هم اکنون پرونده در مرجع قضایی در حال رسیدگی است.

سلیمی مجموع ارزش محموله قاچاق را بالغ بر ۶۴۰ میلیارد ریال برآورد کرد.

کشف ۱۳ کانتینر قاچاق کاغذ دیواری

مدیر کل اطلاعات هرمزگان با اشاره به کشف قاچاق کاغذ دیواری در پوشش کوکوپیت اظهار کرد:به دنبال کشف ۱۳ کانتینر ۴۰ فوت حاوی کاغذ دیواری قاچاق در گمرک شهید رجایی و بررسی های صورت گرفته در سامانه جامع گمرکی و توقیف انبار کالا در تهران، مجموعا ۱۱۴ کانتینر کاغذ دیواری قاچاق کشف گردید که متهمین با اظهار خلاف واقع درصدد وارد کردن محموله به بازار بوده است.

وی ارزش این محموله را بالغ بر ۴۸۰میلیارد ریال براورد کرد و افزود:متهمین با جعل اسناد سازمان بنادر و گمرک و با توجه به عدم ارتباط سیستمی بین دو سازمان مذکور از این فرصت سوء استفاده نموده و کاغذ دیواری را به نام کود گیاهی در گمرک اظهار کرده اند.

سلیمی در ادامه به قاچاق پیش ساز مواد مخدر در گمرک شهید رجایی خبر داد و تصریح کرد:کشف ۲۰ تن پیش ساز مواد مخدر در دو کانتینر ترانزیتی به مقصد افغانستان در محوطه سازمان بنادر که از این مقدار بالغ بر هفت تن هروئین خالص به ارزش ریالی ۷۷۰ میلیارد ریال استحصال می گردد.

کشف ۴۵ تن پوشاک خارجی قاچاق

این مقام مسئول یادآور شد:در مسیر حمل و نقل ریلی سه کانتینر با محتوای بالغ بر ۴۵ تن البسه و پوشاک کشف شده که با توجه به خلاء سیستمی از طریق سیستم ریلی از اسکله شهید رجایی حارج شده بود.

وی تاکید کرد:طبق بررسی های سیستمی صورت گرفته ۱۳ کانتینر دیگر نیز به همین روش خارج شد که چهار نفر متهم پرونده نیز به این اقدام اعتراف کردند.

مدیر کل اطلاعات هرمزگان تصریح کرد: ارزش محموله توقیفی از ۱۶ دستگاه کانتینر در پرونده مذکور ۳۶۰میلیارد ریال برآورد شد که پس از این موضوع دستور لازم برای ریلی کردن درب خروجی توسط گمرک شهید رجایی ایجاد شد.

دستگیری عاملان اختلال در سیستم پولی مالی کشور

وی از شناسایی، کشف و دستگیری عاملان اختلال در سیستم پولی مالی کشور در یکی از بانک های استان خبر داد و بیان کرد: این موضوع به کیس ملی تبدیل شد به گونه ای که بیش از پنج استان درگیر آن شدند.

سلیمی عنوان کرد: از این گروه تاکنون مبلغ ۹۰۰میلیارد تومان کشف شده که ارز مرجع را از بانک اخذ و به صورت آزاد در بازار توزیع می کردند.

کشف هفت هزارو ۴۰۰ گرم طلای قاچاق

وی در ادامه از شناسایی باند قاچاق طلا از کشور امارات در اسکله شهید حقانی خبر داد وخاطرنشان کرد:با کشف هفت هزارو ۴۰۰ گرم طلای هندی به ارزش هشت میلیارد ریال و اقاریر متهم بر این است که تاکنون ۹۴ کیلوگرم طلای ساخته شده از مسیر دریایی به داخل کشور قاچاق نموده است.

 

انتهای پیام/م

 

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=409117
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,600 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی