تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

سیاسی
کد خبر : 412451
تاریخ انتشار:جمعه ۰۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۴| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
گزیده ای از خطبه های نماز جمعه هرمزگان:

دستگاه قضا باید با متخلفین انتخابات برخورد جدی کند/ خطوط قرمز رهبری نصب العین همگان باشد/سکوت جوامع بین المللی در مقابل جنایت های آل سعود فاجعه بار است

ائمه جمعه استان هرمزگان با بیان اینکه دستگاه قضا باید با متخلفین انتخابات برخورد جدی کنند،اظهار کردند:در این انتخابات تخلفاتی صورت گرفت که عدم برخورد جدی با متخلفین ظلم به مردم است.

دستگاه قضا باید با متخلفین انتخابات برخورد جدی کند/ خطوط قرمز رهبری نصب العین همگان باشد/سکوت جوامع بین المللی در مقابل جنایت های آل سعود فاجعه بار است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ائمه جمعه استان هرمزگان با بیان اینکه دستگاه قضا باید با متخلفین انتخابات برخورد جدی کنند،اظهار کردند:در این انتخابات تخلفاتی صورت گرفت که  عدم برخورد جدی با متخلفین ظلم به مردم است.

رئیس جمهور منتخب، پیام رهبری را ملاک عمل قرار دهد

حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار در خطبه های نماز جمعه قشم حضور پرشور مردم، مشارکت بالای ۴۱ میلیونی در انتخابات ۹۶ را نشان از جمهوریت نظام اسلامی و مقبولیت نظام در بین ملت دانست و گفت: به اذعان تحلیلگران غربی، پیروز واقعی مردم و رهبری انقلاب اسلامی ایران بودند.

جوکار توفیقات انقلاب اسلامی را الطاف پروردگار عنوان و با بیان اینکه منتخبین مردم، مغرور و سایرین مایوس نباشند، تصریح کرد: از هنرنمایی های رهبر معظم انقلاب در انتخابات این بود که حتی دشمنان نظام را به پای صندوق های رای کشانیدند.

وی اظهار داشت: مردم با مشارکت پرشور وظیفه خود را به انجام رسانده و اکنون زمان آن است که منتخبین مردم با ارائه  خدمات شایسته و عمل به وعده ها، وظیفه  خود عملی نمایند.

امام جمعه قشم با اشاره به درخواست کمک ریاست جمهور از همه  مردم، ابراز کرد: ملت ایران برای تحقق وعده های انتخاباتی، با مطالبه گری و پیگیری، دولت را یاری خواند رساند و هرگز وعده ها را از یاد نخواهند برد.

ایشان با تاکید بر اینکه مطالبه مردم و رهبری تحقق وعده های انتخاباتی می باشد، موکد ساخت: بهترین کار برای رئیس جمهور منتخب، ملاک قرار دادن پیام چند سطری رهبر معظم انقلاب در اقدامات است؛ زیرا بطور جامع تمام دغدغه ها و مطالبات مردم را شامل می شود.

جوکار در ادامه با محکوم کردن اقدامات ظالمانه  حکومت آل خلیفه علیه مردم بحرین و سکوت مجامع بین المللی گفت: چنین وحشی گری ها و کشتار مسلمانان با یادآور شدن وقایع ابتدای انقلاب اسلامی ایران، نوید بخش پیروزی انقلاب بحرین است.

جوکار بررسی ابعاد مختلف سفر رئیس جمهور آمریکا به عربستان را نشانگر نگاه حقارت آمیز ترامپ به آنان دانست و اظهار کرد: تمام مسلمان کشی های عربستان به جهت دلخوشی کاسبی آمریکایی بود که ترویج اسلام آمریکایی را در منطقه دنبال می کند.

 

شبکه های اجتماعی بر ابعاد مختلف زندگی تأثیر گذاشته است

حجت الاسلام شیرزاد حسنی امام جماعت ابوموسی گفت: ارتباط از طریق فضای مجازی و به دنبال آن آسیبهای فضای مجازی در سال های اخیر در بین نسل جوان جامعه فراوان شده است.

امام جماعت ابوموسی با اشاره به ماهیت شبکه های اجتماعی اظهار کرد: شبکه های  اجتماعی در ابعاد مختلف زندگی افراد تأثیرفراوانی گذاشته است؛ در شکل دهی به هویت نقش دارند و حتی روی ابعاد اقتصادی و اجتماعی و سیاسی جوامع هم تأثیرگذارند.
حسنی افزود: امروزه اینترنت ابزاری مناسب برای توسعه افکار و اندیشه های بشری به حساب می آید به شرط آن که در راه صحیح استفاده شودلذا افراد باید برای ورود به دنیای مجازی اطلاعات کافی در اختیار داشته باشند تا دچار مشکلات مالی و اجتماعی نشوند.
وی عنوان کرد: ارتباطات سالم در فضای مجازی و لزوم هوشیاری جوانان و خانواده ها نسبت به تهدیدات فضای سایبری بسیار مهم و در درجه اول اهمیت قرار دارد.
امام جماعت ابوموسی با اشاره به اهمیت پیشگیری از آسیب های اجتماعی و توجه والدین به رفتار فرزندان تصریح کرد:. یکی از راه های مهم پیشگیری آشنایی والدین به این نوع فناوری هاست چرا که باید دقت کرد که این نوع فضاها طرز تفکر را تغییر می دهند؛ از همین روی چنانچه خانواده ها نسبت به شیوه های جدید ارتباط فرزندان خود آگاهی و شناخت کافی و لازم را داشته باشند، از انجام بسیاری از جرایم و ارتباطات پنهانی آنان جلوگیری به عمل می آید.
حسنی بیان کرد: استفاده خارج از حد متعارف از اینترنت، به وابستگی شدید روانی و فکری می انجامد و به دنبال آن جدایی فکری وعاطفی، رخ می دهد و بیشتر اوقات جوانان در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به دوست یابی و چت کردن می گذرد که این خود سبب دور شدن آنها از خانواده است.
وی خاطر نشان کرد: فضای مجازی اگر به صورت آزاد و لجام گسیخته در اختیار نوجوانان و جوانان قرار گیرد  آسیب های اجتماعی، فرهنگی، اخلاقی و حتی جسمی برای افراد در پی دارد به همین دلیل است که ما و همه افراد جامعه به خصوص والدین باید توجه بیشتری به استفاده جوانان و نوجوانان از شبکه های اجتماعی و فضای مجازی به خرج دهند تا نسلی سالم با فکری پویا و خلاق داشته باشیم.

دولت وعده های انتخاباتی خود را عملیاتی کند

حجت الاسلام حسن علیدادی امام جمعه کیش در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه با توصیه به رای تقوی الهی با اشاره به مشارکت بالای مردم در انتخابات ۲۹ اردیبهشت ۹۶ گفت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند مشارکت بالای ۷۰ درصد مردم در انتخابات نشان می دهد که پیروز این انتخابات مردم بودند.

وی افزود: بیش از ۴۱ میلیون نفر از مردم ایران پای صندوق های رای آمدند و باید از کاندیداهایی که در شورا و ریاست جمهوری تنور انتخابات را گرم کردند تقدیر کرد چه آن هایی که موفق شده و آرای لازم را کسب کردند و چه کسانی که نتوانستند آرای لازم را کسب کنند.

امام جمعه کیش با تبریک به منتخب دوازدهمین دوره ریاست جمهوری کشور گفت: باید به کاندیدایی که برای بار دوم موفق به جلب اعتماد مردم شد و از مردم رای اعتماد گرفت  کمک کرد تا وعده هایی که در این دوره و دوره های دیگر به مردم داده اند، عملیاتی شود.

وی ادامه داد: مردم پسندیدندو اعتماد کردند که دولت کارهای ناتمام خود مانند وعده های اشتغال، از بین بردن فقر مطلق، حذف قاچاق ۱۲ میلیاردی، مبارزه با فساد، افزایش حقوق کارگران و دیگر قول ها و وعده های خود را که وعده های حق و درستی است اجرایی و عملیاتی کند و نیاز است تا مردم و مسئولان برای عمل به این وعده ها دولت را یاری کنند.

خطیب جمعه کیش با بیان اینکه در دنیای امروز فاصله میان شعار تا عمل بسیار است به روز جهانی بدون دخانیات اشاره و تصریح کرد: کسانی که تندتر از همه شعار می دهند کمک می کنند تا مواد مخدر در سراسر جهان توسعه پیدا کند.

وی ادامه داد: بسیاری از کسانی که شعار دنیای عاری از دخانیات را سر میدهند توسعه دخانیات و مواد مخدر را در دستور کار خود دارند.

علیدادی با اشاره به وضعیت مبارزه با مواد مخدر در کشور گفت: در داخل کشور باید فکری برای جلوگیری از گسترش مواد مخدر و دخانیات کرد و در این مسیر باید مردم و مسئولان دست به دست هم بدهند تا سرزمینی عاری از دخانیات به خصوص عاری از مواد مخدر مخرب داشته باشیم.

وی با بیان اینکه هفته یا ماهی نمی گذرد که در راه مبارزه با مواد مخدر شهید می دهیم، تصریح کرد: چرا مبارزه با مواد مخدر جدی گرفته نمی شود؟

امام جمعه کیش اضافه کرد: بارها حرف از جزیره ای بسیار زیبا می زنیم، زیبایی لوازم خاص خود را دارد؛ یکی از آنها عاری بودن از دخانیات است. چرا وقتی نوبت به مبارزه با دخانیات می رسد دستمان کند می شود؟ نمی شود دخانیات و قلیان ها هر روز گسترش پیدا کند و در شعار هم بگوئیم که خوب عمل کردیم؛ این ها با هم همخوانی ندارد.

وی تصریح کرد: مردم دست به دست هم به مسئولان دلسور کمک کنند تا منطقه و شهری عاری از دخانیات داشته باشیم.

سکوت جوامع بین المللی در مقابل جنایت های آل سعود فاجعه بار است

خطیب جمعه کیش با اشاره به کشتار مردم بی گناه بحرین و یمن توسط آل خلیفه و آل سعود گفت: غم انگیز است که در جهان اسلامی اقلیتی بی خرد علما، مظاهر دین و مردم بیگناه را در بحرین و یمن مورد هجمه قرار داده و سرکوب می کنند.

وی به سکوت مرگ بار مجامع حقوق بشر در مقابل جنایت های آل سعود و آل بحرین اشاره و اظهار کرد: آل سعود که از دین فاصله دارند در چنین زمانی رئیس جمهور ابله آمریکا را دعوت کرده و با وی به رقص شمشیر می بردازند و در مقابل استکبار جهانی خوش رقصی می کنند در حالیکه شیعیان و مسلمانان واقعی را در جای جای کشورشان مورد فشار قرار داده اند.

علیدادی به حضور سران کشورهای اسلامی در ریاض و استقبال از ترامپ، اشاره کرد و افزود: رئیس جمهور آمریکا برای سرانی که به استقبال وی شتافته بودند به اندازه ای که همسرش برای پاپ احترام قائل بود احترام قائل نشد.

وی در ادامه تاکید کرد: همه آنچه امروز در منطقه رخ می دهد ما را به این حقیقت که کشور نیاز به وحدت بیشتر دارد واقف می کند و آنچه در انتخابات دیده شد بخشی از این وحدت عظیم ملی بود.

امام جمعه کیش با تبریک حلول ماه مبارک رمضان این ماه را سرشار از معنویت خواند و افزود: مواظب باشید در ماه رمضان حرمت این ماه را مراعات کرده و شاهد روزه خواری نباشیم و رستوران ها و مراکز پذیرایی به ضرورت حضور مسافران فعالیت کنند.

وی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته کیش با اشاره به سالگرد افتتاح مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این شورا دوران های متفاوتی را پشت سر گذاشته است ابراز کرد: این نهاد قانونی خدمت های بسیاری برای کشور و مردم انجام داده است

خطیب جمعه کیش خاطر نشان کرد: نمایندگان مردم در مجلس به عنوان بلندگوی مطالبات مردم هستند و در جایگاه حساس قانونی خود می توانند برای مردم و کشور موثر و مفید باشند.

 محور سفر ترامپ دوشیدن گاو شیرده سعودی و ایران هراسی است

حجت الاسلام مختاری،امام جمعه حاجی آباد در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان به هم وطنان افزود: ماه مبارک رمضان ماه بندگی و عبودیت است.

مختاری در ادامه با اشاره به انتخابات از حضور آگاهانه و پرشور مردم در انتخابات افزود: این حضور آشکار مردم نماد مردم سالاری و مهر تائید دیگری بر نظام جمهوری اسلامی ایران است و مردم ایران با حضور ۷۳ درصدی خود در انتخابات ایران را در دنیا سر بلند کردند.

مختاری اظهار کرد: رئیس جمهور و اعضای کابینه باید برای برطرف کردن مشکلات جامعه تلاش کنند و لحظه ای از خط مستقیم غفلت نکنند لذا مبارزه با فساد در صدر کار دولت آینده باشد.

وی تصریح کرد:  امروز روز عمل کردن به وعده هایی نظیر ایجاد ۹۹۵هزار شغل در سال، اعطای وام ازدواج بیست ملیونی به جوانان و دیگر وعده های انتخاباتی دولت است.

امام جمعه حاجی آباد بیان داشت: دولت باید در ارتباطات بین المللی عزت ملی را حفظ کنند و نباید بگذارید عزت و اقتدار ملی ما زیر سئوال برود.

مختاری از نامزدهای ریاست جمهوری که با نجابت نتیجه انتخابات را پذیرفتن افزود: در انتخابات سال ۸۸ با حدود ۱۱میلیون اختلاف رای نامزد انتخابات تعهد نسبت به جامعه و رای مردم وجود نداشت و باعث به آشوب کشیدن کشور شدند و با وجود اینکه در این انتخابات تخلفاتی هم صورت گرفت ولی نامزدها از طریق قانونی این مسئله را پیگیری می کنند.

وی تاکید کرد:  دستگاه قضا باید با متخلفین برخورد کنند و عدم برخورد با متخلفین ظلم به مردم است.

مختاری بیان داشت: انتخابات صحنه رقابت است و بعد از انتخابات دوران رفاقت است و موقعیت موقعیت تسفیه حساب سیاسی نیست کسی حق ندارد بخاطر اینکه به فرد مورد نظر شما رای نداده ، توبیخ شود چنانچه اگر این کار صورت بگیرد با برخود جدی مردم روبه رو خواهد شد.

امام جمعه حاجی آباد در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به سفر اخیر ترامپ به کشور عربستان بیان کرد: حاصل سفر ترامپ به عربستان پیوند اسلام آمریکایی  است و یکی از محورهای این سفر ترساندن عربستان از ایران است و دومین محور سفر ترامپ دوشیدن گاو شیرده سعودی است و سعودی ها از نگاه ترامپ یعنی گاو شیرده تا زمانی که شیر می دهد می دوشند و زمانی که شیر آن تمام شد،آن را ضبح می کنند.

مختاری خطاب به کسانی که بر دیوار آمریکا یادگاری می نویسند افزود: شما که دم از آمریکا می زنید، امروز ترامپ و مجلس سنا آمریکا با وضع تحریم های جدید دیگری بر علیه ایران می خواهند ایران را منزوی کنند.

مختاری در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع جانبازان و خانواده های شهدا بیان داشت: همه نیروهای ما در دفاع مقدس با حداقل امکانات خود برابر تمام کشورهایی که با تمام ظرفیت به میدان آمدند، ایستادند و این پیروزی را از آن خود کردند که بسیار ارزشمند است.

امام جمعه حاجی آباد با تأکید بر لزوم حفظ ارزش‌های اسلام و انقلاب گفت: نباید اجازه داد معجزه دفاع مقدس فراموش شود و باید برای حفظ و بقای این آرمان‌ها تلاش کرد.

وی با بیان اینکه افرادی باانگیزه برای فراموش شدن ارزش‌ها تلاش می‌کنند، اظهار کرد: یکی از عواملی که تلاش دارد زمینه را برای از بین بردن ارزش‌ها مهیا کند، سند ۲۰۳۰ است که بنا را بر حذف ارزش‌ها از کتب مدارس گذاشته است.

امام جمعه حاجی آباد  گفت: برخی تلاش دارند مسأله جهاد و شهادت و معارف اسلامی را از کتاب‌ها حذف کنند و این ارزش‌ها را از بین ببرند.

خطوط قرمز رهبری نصب العین همگان باشد

حجت الاسلام محمد بارانی، امام جمعه توکهور و هشتبندی در اجتماع عظیم مردم نمازگزار با اشاره به حضور مردم در انتخابات را موجب غرور و افتخار ملی ایرانیان برشمرد وگفت: مشارکت بالای ۷۳ درصدی مردم به واقع شکوه دیگری از عظمت نظام و مردم شریف ایران اسلامی را به رخ جهانیان کشید و این جلوه مردم سالاری دینی دنیا را حیرت زده کرد.
خطیب جمعه توکهور و هشتبتدی با بیان اینکه رقابت کاندیداها موجب شور سیاسی در کشور شد ،افزود: هر شخصی فکر و ایده اش را برای اداره کشور مطرح کرد و هواداران آنها هم در کمال نجابت همراهی کردند لذا شاهد انتخابات رقابتی  و شور انتخاباتی مناسبی در کشور بودیم.
بارانی مولفه سوم انتخابات را امنیت دانستند و ضمن تشکر از همه نیروهای حافظ امنیت انتخابات اعم اطلاعاتی،بسیجی،انتظامی و قضایی اظهار داشت: در حالی که دشمنان خبیث انقلاب از هر ترفندی برای برهم زدن امنیت انتخابات استفاده کردند اما با تلاش شبانه روزی و مدبرانه این عزیزان؛ انتخابات با بالاترین امنیت انجام شد که این خود نشانه قدرت و عظمت جمهوری اسلامی است.
وی با اشاره به سلامت انتخابات بعنوان مولفه های چهارم انتخابات ایران اسلامی تصریح کرد: جمهوری اسلامی به معنای واقعی کلمه نشان داده است که رای مردم حق الناس، قابل احترام  و از آن دفاع میکند و همیشه هم حافظ رای مردم بوده است و مردم ما با وجود برخی بی تدبیری ها در برگزاری انتخابات باز هم به اهالی فتنه ۸۸ فهماندند که برای آنها مصالح نظام و انقلاب از کرسی های قدرت چهارساله برتری دارد و اگر اعتراضی هم از همه طرف ها بود به مراجع قانونی ارجاع داده شد و به کف خیابان کشیده نشد که جای تقدیر و تشکر دارد.
بارانی پیروز واقعی انتخابات را رهبر معظم انقلاب و ملت بزرگ ایران دانست و تاکید کرد: نظام اسلامی و ولایت فقیه متعلق به همه است و نباید آنها را محدود به گروه خاصی کرد، رهبر معظم انقلاب پدر و بزرگ برای کل ملت هستند لذا همه گروههایی که در نظام اسلامی و زیر خیمه ولی فقیه هستند قابل احترام و تکریم هستند و عموم ملت ایران دلبسته به انقلاب و رهبری عزیز هستند.
وی با تبیین وحدت و انسجام ملی حول محور ولی فقیه خاطرنشان کرد: در زیر پرچم انقلاب و رهبری افکار، احزاب و گروهای مختلفی هستند و شاید نظر یکی از دیگری نسبت به اداره کشور متفاوت باشد ولی همگی قابل احترام هستند و باید به قانون و رای مردم احترام گذاشت.
خطیب جمعه توکهور و هشتبندی با اشاره به خطوط قرمز ملت و ترسیم آنها توسط مقام معظم رهبری، بیان داشت: اولین خط قرمز، نظام اسلامی است لذا امام راحل فرمودند که حفظ نظام از اوجب واجبات است و این خیلی پرمعنا میتواند باشد.
بارانی افزود: ولایت فقیه ورهبری خط قرمز دیگری است که همه گروهها باید در مسیر ولایت حرکت کنند و خطوط قرمز رهبری باید نصب العین همگان باشد.
امام جمعه توکهور-هشتبندی فتنه ۸۸ را خط قرمز دیگر نظام و رهبری دانستند و با تاکید بر خیانت سران فتنه به مردم و انقلاب تشریح کرد: همه گروهها باید تکلیف خودرا با این خطوط قرمز  مشخص کنند و فارغ از همه جناح بندی های مصطلح در عرف سیاسی آنچه که مهم است انقلابی ماندن و دارای تفکر انقلابی بودن است و هر کس از هر طیف و جناحی چه اصلاح طلب و چه اصولگرا و اگر دارای تفکر انقلابی بودند قابل احترام و تکریم هستند وهر کسی هم بخواهد از هر جناحی با مبانی انقلاب و  رهبری فاصله بگیرد از چشم ملت خواهد افتاد.
بارانی با یادآوری پایان انتخابات گفت: باید به دنبال تقویت فضای همدلی و وحدت و انسجام منطقه باشیم و برای پیشرفت و حل مشکلات باید اختلافات را کنار گذاشته و از همین اولین روز برنامه ریزی برای حل مشکلات مردم داشته باشید.
خطیب جمعه توکهور و هشتبندی ضمن تبریک به رییس جمهور منتخب مردم تاکید کرد: از همین امروز به فکر برنامه ریزی برای حل مشکلات مردم و تحقق وعده های انتخابات باشید؛یک روز هم صبر جایز نیست و افرادی در دولت جدید باید به کار گرفته شوند که داری برنامه  برای حل مشکلات و روحیه جهادی و جوانانه باشند .
وی رعایت حال قشر ضعیف جامعه  را از وظایف فوری دولت مردان دانست و با تاکید بر عدم به فراموشی سپردن شعارها و وعده های انتخاباتی ابراز داشت: مسکن، اشتغال، ازدواج و معیشت مردم و جوانان اصلا در وضعیت مطلوبی نیست و امیدواریم با کار شبانه روزی و برنامه مدبرانه این مشکلات حل شوند.
بارانی، توجه به روستاها و مناطق محروم را از اولویت های مهم دولت دانست و در ضمن بیان مشکلات مردم روستاها به بازدید خود  از برخی روستاهای بخش سندرک اشاره کرد.

امام جمعه توکهور و هشتبندی تصریح کرد: هنوز آب شرب مناسب که از ضروریات زندگی انسان است در برخی روستاها وجود ندارد و قطعا مسولان دلسوز ما در مجموعه دولت فکری به حال این مردم محروم و نجیب خواهند کرد. و سفارش رهبری عزیز هم همین است.

دولت منتخب هیچ گاه از خط مستقیم ولایت و رهبری جدا نشود

حجت الاسلام والمسلمین میرزا حسین معتمدی فر خطیب جمعه شهرستان میناب گفت: رمضان، ماه ضیافت الهی از راه رسید و بندگان خداوند آماده شدند تا در این ماه به ضمیر پاک خویش رجوع کرده و خود واقعی را باز شناسند.

خطیب جمعه میناب ریشه بسیاری از مشکلات اجتماعی را نداشتن برنامه جامعه و کارشناسی شده برشمرد و افزود: ماه رمضان ماه الگوبرداری برای انجام کم وکاستی های روزمره است.

معتمدی فر اظهار داشت: والدین، نظام اسلامی، رای مردم و رهبری یک امانت الهی است و باید حرمت امانت های الهی را خوبی نگه داریم.

وی در ادامه به آزاد سازی خرمشهر در عملیات بیت المقدس سال ۶۱ اشاره ای کرد و گفت: باید در جهت حفظ و تقویت اتحاد بین فاتحان بیت المقدس و نسل امروزی گام برداریم و موانعی که باعث قطع ارتباط بین آنها می شود شناسایی کنیم.

معتمدی فر با اشاره به حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای تصریح کرد: قدرتمند ترین کشورهای دموکراسی نتوانستند با مشارکت، رقابت،امنیت و سلامت انتخابات خودشان را برگزار کنند، ولی در کشور ایران مردم به پای صندوق ها آمدند و دین خود را به انقلاب و رهبری ادا کردند.

وی بیان داشت: مردم در انتخابات به وظیفه خودشان عمل کردند و توانستند یک رکورد تازه ای در انتخابات به ثبت برسانند لذا مسئولین هم باید به وعده های خود عمل کنند.

خطیب جمعه میناب اذعان داشت: دولت باید به کار و تلاش با انگیزه پیش رو اقدام کند و هیچ وقت از خط مستقیم ولایت و رهبری جدا نشوند.

امام جمعه میناب با بیان اینکه همه مردم در انتخابات دعوت رهبری را لبیک گفتند، تصریح کرد: وزیر امور خارجه و آقای رئیس جمهور منتخب ملت ایران مردم به شما اعتماد کردند،شما رئیس جمهور همه مردم ایران هستید باید در مجامع بین المللی در مقابل استکبار جهانی در شان مردم انقلابی ایران حرف بزنید ماهم برای تحقق وعده های شما دست یاری می فشاریم.

وی همچنین برخورد با خرده فروش های مواد مخدر در شهرستان میناب مورد تاکید قرار داد و گفت: خرده فروشی مواد مخدر در جای جای برخی محلات این شهرستان یک آسیب جدی و سناریوی تحریک جوانان به سمت و سوی مواد مخدر و فروپاشی خانواده ها بشمار می رود.

معتمدی فر اذعان داشت: مسئولین برای کنترل فعالیت های خرده فروشان مواد مخدر تدابیر تازه ای بیاندیشند و نسبت به رفع موانع و معضلات در این شهرستان اقدام کنند.

وی با اشاره به برخی مطالب پیرامون شوراهای شهر میناب گفت: نباید از سپردن کارها به دست جوانان ترسید چرا که جوانان ما صاحب فکر و انگیزه هستند و همه باید برای شکوفایی و تغییرات اساسی در چهره شهرستان میناب با شوراهای جوان همکاری کنیم.

امام جمعه میناب ابراز داشت: منتخبین شورای اسلامی شهر میناب باید از شهر و شهرداری و شهروند تعریف استاندارد و مشترکی برسند و از برخی کشمکش های بی مورد جدا خود داری کنند.

وی اضافه کرد: شما شورا هستید و برای رونق و پیشرفت شهر خودتان باید شورایی تصمیم بگیرد و نگاه جهانی، منطقه ای و درآمدزایی به پروژه ها  نگاه کنیم نه اینکه زمین شهرداری بقروشیم و حقوق بدهیم.

دستگاه دیپلماسی پاسخ دندان شکنی به تهدیدات عربستان دهد

حجت الاسلام و المسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در خطبه های نماز جمعه این هفته، با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان گفت: در طول تاریخ روزه، ویژه مومنین بوده و به عنوان برکت زندگی شناخته می شده است زیرا روزه از نظر جسمی و معنوی، انسان را به تعادل می رساند.

وی در ادامه به بیان برکات ماه مبارک رمضان پرداخت و افزود: خانواده ها باید فرزندان خود را برای روزه داری در ماه مبارک تشویق کنند تا برکات این ماه در جامعه بیش از پیش گسترش یابد.

قائدی افزود: در این ماه فقیر و غنی از جهت خودداری از خوردن و آشامیدن در کنار یکدیگر قرار می گیرند که این می تواند سبب کمک بیشتر به فقرا شود و این ماه فرصت خوبی است تا خانواده های توانمند در قالب جشن گلریزان از زندانیان بدهکار مالی حمایت کنند زیرا خانواده زندانی مقصر نیست و نیازمند حمایت و پشتیبانی است.

امام جمعه شهرستان بستک تصریح کرد: در ماه مبارک رمضان و در جامعه اسلامی، کسی حق روزه خواری ندارد و چنانچه افراد دارای عذر هستند باید به دور از چشم سایرین به این اقدام بپردازند.

وی ضمن تشکر از برگزارکنندگان انتخابات در سراسر کشور، به موضوع امنیت برگزاری آن اشاره کرد و افزود: امروزه ما شاهد آن هستیم که در قلب انگلستان و فرانسه حوادث تروریستی رخ می دهد اما قدرت و توان امنیتی کشور ایران به قدری بالاست که در برگزاری این انتخابات کوچکترین مشکلی امنیتی رخ نداد. ایران بهترین امنیت دنیا را در سایه مدیریت ولایت فقیه داراست اما دشمنان نظام به دنیال از بین بردن آن هستند.

قائدی با اشاره به حضور پرشور مردم در انتخابات بیان کرد: حضور ۷۳ درصدی مردم در انتخابات جای شکرگزاری دارد زیرا در کشورهایی که گوش مردم را با دموکراسی گفتن کر کرده اند حضور در پای صندوق های رای کمتر از این است.

وی ضمن تبریک به تمامی منتخبین انتخابات اظهار کرد: اکنون عمل به وعده های انتخاباتی باید در دستور کار قرار گیرد و فضای رقابت به رفاقت تبدیل شود و مردم نیز می بایست با منتخبان خود همراهی کنند.

امام جمعه شهرستان بستک تصریح کرد: از طریق فضای مجازی و در جریان برگزاری انتخابات شنیده می شد که در گوشه و کنار، تخلفاتی وجود داشت که البته در سرنوشت انتخابات تاثیر چندانی نداشته است اما باید با این متخلفان انتخابات برخورد شود زیرا آبرو و حیثیت نظام از همه چیز مهمتر است.

وی همچنین در پایان در پی تهدیدات کشور عربستان و همچنین حرکت های زشتی که علیه جمهوری اسلامی ایران در حاشیه سفر رئیس جمهور آمریکا به کشور عربستان سعودی و سپس سرزمین های اشغالی رخ داد، از دستگاه دیپلماسی کشور خواست تا پاسخ دندان شکنی را که در خور شان نظام جمهوری اسلامی ایران باشد را به این اقدامات نشان دهد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=412451
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,600 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی