دستگاه دیپلماسی واکنش لازم را در عرصه حقوقی به تهدیدات نظامی آمریکا نشان دهد
+ پ -
دستگاه دیپلماسی واکنش لازم را در عرصه حقوقی به تهدیدات نظامی آمریکا نشان دهد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: انتظار می‌رود دستگاه دیپلماسی واکنش لازم را در عرصه حقوقی و قضایی نسبت به تهدیدات آمریکا به حمله نظامی نشان دهد تا به گونه‌ای نباشد که کشورهای کوچک منطقه هم به خود اجازه جسارت دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس‌، سیدحسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تهدیدات گاه و بی‌گاه مقامات آمریکایی به حمله نظامی به ایران گفت: امروز شاهد هستیم که مقامات آمریکایی به صورت شفاف و آشکار جمهوری اسلامی ایران را به حمله نظامی تهدید می‌کنند و هیچ‌کس هیچ اقدامی علیه این تهدیدات نمی‌کند.

وی ادامه داد: حتی خود ما هم دیپلماسی فعال دولت یازدهم که مدعی است که توانسته پرونده هسته‌ای را به سرانجام برساند و رئیس‌جمهور مدعی است که خلاقیت بزرگ دیپلماسی در جهان با توافق ایران با ۱+۵ اتفاق افتاده چطور نمی‌تواند علیه این تهدیدات اقدام سیاسی و قضایی از طریق محاکم و مجامع بین‌المللی صورت دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اضافه کرد: تا کی بناست آمریکا هر روز کشور ما را به حمله نظامی تهدید کند و موضوع بمباران صنعت هسته‌ای ما را مطرح کند آیا اینها تهدید علیه صلح نیست آیا این اظهارات تهدید علیه یک کشور مستقل محسوب نمی‌شود و برخلاف منشور سازمان ملل متحد و کنوانسیون‌های ژنو و وین نیست.

نقوی اظهار داشت: انتظار می‌رود تا دستگاه دیپلماسی نسبت به این تهدیدات عکس‌العمل مناسبی را از نظر حقوقی و قضایی نشان دهد و اجازه ندهد کشوری بدون هیچ دلیل کشور و ملت ما را تهدید نظامی کند و کار هم به جایی برسد که کشورهای کوچک منطقه‌ای که با ۴ موشک پودر می‌شوند به خود اجازه جسارت بدهند و کشور ما را تهدید کنند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff