تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 358402
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۱| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
جانشین ستاد فرماندهی انتظامی هرمزگان:

دسترسی به فناوری های نوین سدی محکم در مقابل جنگ نرم دشمنان است

جانشین ستاد فرماندهی انتظامی هرمزگان بیان کرد: معاندین نظام از طریق فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به خانواده ها ورود پیدا می کنند و دسترسی به فناوری های نوین سدی محکم در مقابل جنگ نرم دشمنان است.

دسترسی به فناوری های نوین سدی محکم در مقابل جنگ نرم دشمنان است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ علی اصغرخرم روی،جانشین ستاد فرماندهی انتظامی هرمزگان با بیان اینکه در حال حاضر فضای مجازی بصورت جدی به زندگی انسانها ورود پیدا کرده است، گفت: در حقیقت اصل و حاشیه جابه جا شده است و حاشیه ها که باید به صورت کاربردی و تسهیل در امورات باشد الان به اولویت اول تبدیل شده است و هرچه قدر دشمنان در حوزه فضای مجازی  برنامه ریزی می کنند تا از این طریق ورود پیدا کنند  به همان میزان ماموریت، مسئولیت و دقت نظر ما به مراتب حساستر و بیشتر باشد.

جانشین ستاد فرماندهی انتظامی هرمزگان اظهار کرد: فضای مجازی فوایدی از جمله کاهش هزینه ها، صرفه جویی وقت و انرژی و دسترسی آسان و سریع به اطلاعات مورد نیاز دارد اگر با رعایت ملاحظات امنیتی توام و همراه باشد اما در کنار فواید آن متاسفانه  در این زمینه تهدیداتی وجود دارد.

خرم روی تصریح کرد: با توجه به ابنکه خاتواده در نظام تربیتی اسلامی از جایگاه ویژه ای برخوردار است معاندین نظام از طریق فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به خانواده ها ورود پیدا می کنند متاسفانه این آفت ورود پیدا کرده  و روز به روز ریشه های اصلی و ستون ها و پایه های خاتواده های مارا مورد هدف قرار می دهند.

وی  افزود: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در حوزه فضای مجازی دستگاههای مربوطه  با تجهیزات به روز، تخصص و تعهد در حوزه شبکه های اجتماعی برای جلوگیری از آسیب ها و تهدیداتی که درحوزه  خانواده دارد  ورود پیدا کردند و فراتر از آن  بهمراهی دستگاههای خدمات رسان توانستند تهدیدات را خنثی کنند

جانشین ستاد فرماندهی انتظامی هرمزگان بیان کرد: ورود خانواده هادر حوزه فضای مجازی از آسیب های مهم و سر منشا بسیاری از لغزش هاست و استفاده بیش از حد خامواده ها از شبکه های اجتماعی و فناوری های روز تهدید بسیار جدی است که عواطف و احساسات  انسانی و تربیتی را تخت تاثیر قرار می دهد و هم اکنون زنگ خطر آن به صدا در آمده است.

خرم روی گفت: پلیس فتا و معاونت اجتماعی نیروی انتظامی  بیشتر و جدی تر برای مقابله با تهدیدات فضای مجازی به لحاظ تجهیزات فنی و تخصصی ورود پیدا کرده است و آموزش هایی را در راستای جلوگیری از آسیب های فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در خانواده ها را از طریق حوزه های علمی ، آموزشی و دانشگاهی ارائه می کند چون بعد از هشت سال دفاع مقدس و جنگ نظامی دشمنان ما  فکر حمله نظامی و مستقیم به کشور را  نداشته باشند.

جانشین ستاد فرماندهی انتظامی هرمزگان با اشاره به جنگ خاموش که دشکن علیه خانواده ها به راه انداخته است، اظهار کرد: متاسفاته دشمنان با وجود برنامه ریزی ها و صرف هزینه های هنگفت برای ورود از طریق جنگ نرم با استفاده از شبکه های اجتماعی و شکل های مختلف در این زمینه موفقیت هایی را بدست آوردند بنابراین جنگ نظامی نیست و جنگ خزنده ای است که سالیات سال شروع شده و خانواده های مارا هدف قرار دادند.

خرم روی ادامه داد: سربازان جنگ نرم در نهادهایی از جمله پلیس فتا در حوزه های نیروهای مسلح، فضای مجازی و سایبری سپاه و در سایر نهادها به فراخور ماموریت و اهدافشان فضای مجازیرا در اولویت موضوع قرار داده و به آن ورود پیدا کرده اند خانواده ها را از این موضوع آگاه کنند.

وی اظهار کرد: باید اطلاعات کافی در حوزه علم و فناوری های روز دسترسی پیدا کنیم تا بتواتیم سدی محکم در مقابل ورود جنگ نرم  و تهدیدات آن بصورت جدی داشته باشیم و با آن مقابله کنیم.

جانشین ستاد فرماندهی انتظامی هرمزگان  خاطرنشان کرد: پلیس فتا روزانه با توجه به پرونده های ارجایی چه در حوزه خانوادگی و خصوصی و چه در پرونده های اداری و سیستم های بانکی ورود پیدا می کند اما نیازمند است که دستگاههای مربوطه به لحاظ اعتقادی، تخصصی و تجهیزات فنی مجهز شوند تا بتوانیم نسبته به حربه هایی که  دشمن به مادارد به خوبی مقابله کنیم.

انتهای پیام/ش

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=358402
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,513 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل