تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 244882
تاریخ انتشار:یکشنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۸| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
حجت‌الاسلام ذوالنور در مشهد:

در فکر دولت چیزی به اسم «اقتصاد مقاومتی» نمی‌گنجد/ امروز برخی از امام احادیث ابوهریره‌ای نقل می‌کنند

حجت‌الاسلام ذوالنور گفت: در کدام پارک علم و فناوری زمینه رشد علم را فراهم کردیم، وقتی در مخیله دولت چیزی به اسم اقتصاد مقاومتی نمی‌گنجد، نباید منتظر توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان بود.

در فکر دولت چیزی به اسم «اقتصاد مقاومتی» نمی‌گنجد/ امروز برخی از امام احادیث ابوهریره‌ای نقل می‌کنند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور، جانشین سابق نماینده ولی‌فقیه در سپاه شب گذشته در «همایش مشترک ائمه جماعات، فرماندهان پایگاه‌های مقاومت بسیج و هیأت های مذهبی مساجد مشهد» که در مجتمع آیه‌ها برگزار شد، به بیان وضعیت کشورهای دنیا نسبت به‌نظام سلطه پرداخت و گفت: کشورهای دنیا در تقسیم‌بندی کلی به دودسته سلطه‌گر و کشورهایی که نظام سلطه را پذیرفته‌اند و تأمین مصالح نظام سلطه را انجام می‌دهند، تقسیم می‌شوند.

کاهش قیمت نفت ایران در راستای حفظ فشار بر کشور است

وی با اشاره به کاهش قیمت نفت ایران، ادامه داد: چرا نفت ما ۴۰ دلار است؟ برای این‌که غرب و آمریکا بتوانند تحریم نفتی ما را تشدید و علیه ما قطعنامه تصویب کنند، نیاز است کسی بیاید سینه سپر کند و بگوید کسری نفتی ایران را من جبران می‌کنم، عربستان ۶٫۵ میلیون بشکه نفت تولید می‌کرد اما امروز ۱۲ میلیون بشکه نفت تولید می‌کند یعنی چیزی فراتر از کسری نفت ایران و می‌گوید من شما را تأمین می‌کنم ولی شما در فشارتان بر ایران کوتاه نیایید.

این تحلیل‌گر سیاسی به بیان دلیل عدم حضور دیگر کشورها در چارچوب نظام سلطه پرداخت و عنوان کرد: سایر کشورها همچون چین، عراق، کره شمالی و جمهوری اسلامی، کشورهایی هستند که در نظام سلطه تعریف نمی‌شوند که دلیل مخالفت و ضدیت هرکدام از این کشورها با نظام سلطه متفاوت است؛ به‌طور مثال اگر چین در نظام سلطه هضم نمی‌شود به این دلیل است که به دنبال تبدیل‌شدن به قدرتی اقتصادی است تا بگویید امروز تقابل، یک تقابل صرفاً اقتصادی است.

ایران و نظام سلطه اختلاف مبنایی و تفکری دارند

وی بابیان این‌که مخالفت جمهوری اسلامی با نظام سلطه ریشه‌ای، مبنایی و در اساس تفکر است، خاطرنشان کرد: نظام سلطه دنیا را همچون روستا تلقی می‌کند که کدخدای این روستا باید رییس‌جمهور آمریکا باشد و قوانین حاکم بر این روستا، حاکمیت فرهنگی غرب باشد که برای این غربی سازی، ابزار آن را نیز فراهم کرده‌اند.

حجت‌الاسلام ذوالنور با اشاره به تدارک ابزار تسخیر فرهنگ در جوامع خارج از دایره سلطه‌گر از سوی این کشورها، اظهار کرد: به‌طور مثال امروز در بالای کشور ما ۱۷۰ شبکه فارسی‌زبان فعال است، سایت‌های اینترنتی فارسی‌زبان فراوانی فعالیت می‌کند، ژئوپلیتیک‌های مختلفی در دنیا تعریف‌شده که یکی از آن‌ها، روابط اجتماعی است؛ موضوعی که باعث اشراف کامل آنان به روابط اجتماعی تمام جهان می‌شود.

جمهوری اسلامی، تنها کشور ایستاده در مقابل نظام سلطه است

وی با اشاره به ساختار برجام و وجود نقاطی که سلطه‌ی سلطه گران را بر کشور تسهیل می‌کند، یادآور شد: یکی از مسائل موردبحث در برجام، مسئله «سوئیفت» است که سیستم یکپارچه بانکی را در خود جای می‌دهد، در این سیستم، هر معامله و آزادسازی پول در هر نقطه از جهان که صورت گیرد، اطلاعات آن در اختیار آمریکا قرار می‌گیرد و اگر این معامله را به سود خود و قوانین نظام سلطه نداند، این اختیار را به خود می‌دهد که پول را بلوکه کرده و بدون اجازه کشورها، از آن پول به‌عنوان جریمه برداشت کند.

جانشین سابق نماینده ولی‌فقیه در سپاه با یادآوری این نکته که در سیستم نظام سلطه، هر تفکری که بخواهد در مقابل موج یک‌جانبه‌گرایی و سکولاریسم ایستادگی کند، محکوم به شکست است، گفت: دراین‌بین، تنها ریشه تقابل در پایه فکری، اندیشه‌ای و اعتقادی جمهوری اسلامی است.

اختلاف مبنایی جمهوری اسلامی با نظام سلطه با قهقهه مستانه و دست دادن حل نمی‌شود

وی افزود: ما با این نظام اختلاف ریشه‌ای داریم، این‌گونه نیست که با قهقهه‌های مستانه و کمین کردن در یک راهرو و دست دادن با آمریکا حل شود؛ آیا می‌توانیم اصول، ارزش‌ها، باورها و حاکمیت دینی که سکولاریسم آن را نمی‌پذیرد، استکبارستیزی، استقلال، روی پای خود ایستادن و رفع وابستگی را که نظام سلطه قبول ندارد را داشته باشیم؟

حجت‌الاسلام ذوالنور به بیان دومین دلیل عدم سازگاری نظام جمهوری اسلامی با کشورهای سلطه‌گر پرداخت و عنوان کرد: نظام سیاسی، دومین عاملی است که باید با ماهیت و فکر یک نظام تطبیق داشته باشد؛ اگر پایه سیاسی تبدیل به‌نظام سکولاریستی شد، نظام سیاسی نیز می‌شود لیبرال دموکراسی، این نظام با مردم‌سالاری دینی تفاوت دارد، آنان می‌گویند هرکه رییس‌جمهور صاحب‌اختیار است اما در باورهای دینی ما، هیچ‌کس جز ولی‌فقیه حق تصرف در حکومت ندارد.

وی با تأکید بر این‌که ریشه عدم مذاکره و تقابل، در نوع ساختار است، تصریح کرد: نفوذ دشمن برای شکستن این ساختار امری طبیعی است؛ امام فرمود «اگر همه مردم به رییس جمهوری رأی دادند و ولی‌فقیه حکم او را تنفیذ نکرد، اجازه تصرف ندارد و اگر تصرف کرد، طاغوت است».

اقتصاد ایران با اقتصاد سرمایه‌داری سازگاری ندارد

این تحلیل‌گر سیاسی ادامه داد: پایه سوم اختلاف، ساختار اقتصادی است؛ این ضلع نیز باید با دو ضلع دیگر متناسب باشد، بهره‌مندی و لذت در جامعه تا جایی که به دیگری آسیب نزده باید بر کشور حاکم شود اما این به معنای کاپیتالیسم نیست؛ کاپیتال یعنی مکتب سرمایه‌داری که معتقد است در عرصه اقتصاد باید کاملاً آزاد عمل کرد.

وی بابیان این که در غرب تنها چیزی که رییس‌جمهور را انتخاب می‌کند، سرمایه است، خاطرنشان کرد: در آمریکا به شکل سیستمی تعیین‌شده که قدرت را سرمایه انتخاب می‌کند؛ در حقیقت نقش اصلی هر نفر یک رأی نیست بلکه میزان پرداخت‌ها و سودی که به دولت مرکزی می‌رساند مبنای قدرت انتخاب آنان است، اما در مملکت شما، ولی‌فقیه، یک مرجع تقلید، یک امام جماعت با یک خلاف‌کار تفاوت رأی ندارند؛ ما در مدل اقتصادی خود کاملاً متفاوت هستیم.

ایستادگی ملت ایران با تفکر بسیجی باعث تغییر در عرف سیاست بین‌الملل شد

حجت‌الاسلام ذوالنور اضافه کرد: در زبان بین‌الملل برخی عملکردها تعریف‌شده است اما چه می‌شود که یک‌طرف میز یک وزیر خارجه ایران نشسته و در آن‌طرف، همه قدرت‌های دنیا؛ عرف دیپلماسی را شما با استقامتتان شکستید، اگر راه سازش و کنار آمدن را پیش می‌گرفتید به امروز نمی‌رسیدیم، خودشان اعتراف کردند که اگر بمب باران و ادامه تحریم‌ها مؤثر بود سراغ مذاکره نمی‌رفتیم.

وی افزود: این ایستادگی که خمیرمایه وجودی بسیج است این عرف دیپلماسی را بر هم زد، ایستادگی یعنی شما جزء ۱۱ کشوری هستید که چرخه کامل غنی‌سازی اورانیوم را دارید، یعنی در شبیه‌سازی ژنتیکی، شانه‌به‌شانه قدرت‌های دنیا حرکت می‌کند و ژورنال‌های برجسته علمی دنیا از سرعت پیشرفت علمی جمهوری اسلامی به‌عنوان «خیزش علمی» یاد می‌کنند.

عدم‌حمایت از نخبگان باعث خروج آنان از کشور شده

جانشین سابق نماینده ولی‌فقیه در سپاه به حوزه‌های مختلف نفوذ اشاره کرد و گفت: یک حوزه نفوذ، حوزه فکری است که رهبری فرمودند بدترین حوزه است، این‌که به‌جای «ما می‌توانیم»، بگویند «ما نمی‌توانیم».

وی بابیان این‌که وقتی وزیر اقتصاد بگوید همان‌طور که مدیر ورزشی وارد می‌کنیم، باید مدیر اقتصادی هم وارد کنیم، آثار همان نفوذ است، خاطرنشان کرد: رهبری این‌همه تأکید فرمود به شرکت‌های دانش‌بنیان توجه کنید، دولت برای تقویت این شرکت‌ها چه‌کار کرده؟ دنیا برای نخبه ما دهان بازکرده‌اند؛ متأسفانه ما نخبه‌های خود را معرفی می‌کنیم اما با عدم‌حمایت از آنان، زمینه جذب آنان به کشورهای غربی را فراهم می‌کنیم.

در فکر دولت چیزی به اسم اقتصاد مقاومتی نمی‌گنجد

حجت‌الاسلام ذوالنور یادآور شد: امروز برای ثبت یک اختراع، گردنه‌های هزار خان داریم که اختراع را می‌گیرند، به او می‌گویند این اختراع در فلان جا ثبت‌شده، به این بهانه طرح او را می‌دزدند و مخترع هم عقب می‌کشد؛ در کدام پارک علم و فناوری زمینه رشد علم را فراهم کردیم، وقتی در مخیله دولت چیزی به اسم اقتصاد مقاومتی نمی‌گنجد، نباید منتظر توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان بود.

بی‌اعتنایی رییس‌جمهور نسبت به اقتصاد مقاومتی

وی به بی‌اعتنایی رییس‌جمهور نسبت به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: رهبری سه لایه ، سران قوا، نمایندگان مجلس و استانداران را خطاب ابلاغ خود قرار دادند اما بعدازآن، اولین کارشکنی را شاهد هستیم چنین موضوع مهمی را معاون اول رییس‌جمهور ابلاغ می‌کند که آقای رییس‌جمهور، نوروز را به دودسته تقسیم کرده، نیمه اول در ییلاقات شمال به تفرج می‌پردازند و نیمه دوم را در جزیره کیش!

عدم توفیق در برخی صنایع به دلیل زد و بندهای سیاسی است

جانشین سابق نماینده ولی‌فقیه در سپاه به معضل کنجاله در کشور اشاره و بیان کرد: چطور می‌شود ما در پیچیده‌ترین علوم به بازدارندگی رسیدیم و در ابتدایی‌ترین امور همچون تولید کنجاله هنوز با مشکل مواجه هستیم؛ صنعت دفاعی و موشکی چون وابسته به ولایت است و فعالان در این عرصه با عمل انقلابی وارد این فاز شده و تفکر بسیجی دارند دچار رخوت نمی‌شوند، این دو حوزه، حوزه زد و بند سیاسی نیست که هرکه آمد اتوبوسی عوض کند.

وی تصریح کرد: اگر رییس مجلسی ولایتمدار بود، می‌تواند منشأ اثر باشد اما اگر درگیر منافع شخصی و قرض و وام دادن در جریان‌های سیاسی به یکدیگر باشد، مجلس نمی‌تواند مجلس مؤثری باشد؛ باید مراقب باشیم.

امروز برخی از امام احادیث ابوهریره‌ای نقل می‌کنند

این کارشناس مسائل سیاسی بابیان این‌که برخی از امام، احادیث ابوهریره‌ای نقل می‌کنند، خاطرنشان کرد: فلان آقا که هرروز دارد خوابی از آقا نقل می‌کند که کم‌کم می‌رسیم به این‌که حضرت امام بگویند «من پیش‌بینی می‌کنم فردی به اسم اوباما رییس‌جمهور می‌شود و باید دست او را ببوسید!»؛ امروز برخی ابوهریره‌ای به امام مطلب می‌چسبانند اما مکتوبات و مطالب امام وجود دارد که نمی‌توانیم هر حرفی را نسبت دهیم، آقایی که چنین تفکری دارد، بهترین مدلی که پیشنهاد می‌دهد، مدل مالزی و مهاتیر محمد است.

وی بابیان این‌که دنیا در حوزه سیاسی به کشور چشم دوخته است، افزود: علاوه بر سیاست، اقتصاد ما با چند آفت جدی روبرو است، اولین آ،ت، باز کردن درب‌های اقتصاد برای کشوری است که در خود استقلال به وجود می‌آورد، این‌که اگر دولت پولی از فروش نفت به دست می‌آورد، کالا وارد کند و بدون درست کردن زیرساخت‌ها، جامعه را به سمت مصرف محوری و رفاه ببرد تا برای دور دوم نیز رأی بیاورند.

بیشترین پیشرفت کشور در حوزه امنیت صورت گرفته

حجت‌الاسلام ذوالنور اضافه کرد: امیدواریم رییس جمهوری بیاید که بگوید من چهار سال دوم ریاست جمهوری را نمی‌خواهم تا برای خودم رأی بخرم، فحش بخورد اما زیربنای کشور را درست کند، باید امروز بتوانیم وابستگی به نفت را قطع کنیم.

وی در خصوص نفوذ امنیتی به کشور نیز خاطرنشان کرد: خوشبختانه در این حوزه نگرانی نداریم چون وصل به ولایت است و بیشترین رشد و تعالی را در این حوزه داشته‌ایم.

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=244882
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,213 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل