در راستای صیانت از اراضی ملی با متخلفان دانه درشت برخورد قاطع شود
+ پ -
در راستای صیانت از اراضی ملی با متخلفان دانه درشت برخورد قاطع شود

معاون فرماندار رودان گفت: باید نظارت دقیق و صحیح مراجع واگذاری اراضی در سطح شهرستان انجام شود و در راستای صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی برخورد قاطعانه با متخلفان دانه درشت صورت گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از رودان نیوز؛ کورش نیک طبع معاون فرماندار رودان درکارگروه حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی شهرستان رودان با اشاره به اهمیت حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی، اظهار کرد: باید نظارت دقیق و صحیح مراجع واگذاری اراضی در سطح شهرستان انجام شود و در راستای صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی برخورد قاطعانه با متخلفان دانه درشت صورت گیرد.

وی افزود: بخشداری ها و دهیاری نسبت به صدور پروانه های ساختمانی در روستاها با اخذ استعلامات لازم از ادارات مربوطه نظیر بنیاد مسکن ،جهاد کشاورزی ، برق و راه اقدام کنند و در غیر اینصورت هیچ پروانه ای صادر نشود.

معاون فرماندار رودان ادامه داد: در بحث زمین خورای و برخورد با متخلفان ، این کار با برخورد دانه درشت ها شروع شود و هریک از آنها که بیشترین اراضی تصرفی یا واگذاری غیر مجاز را بنام خود دارند، قلع و قمع شود.

نیک طبع اضافه کرد: باید در اجرای قانون پافشاری نمود و در این راه از حدودات قانونی نیز کوتاه نخواهیم آمد تا از حیف و میل اراضی ملی و زمین خواری جلوگیری شود.

وی همچنین گفت: رویکرد ما در قبال این موضوع رویکرد پیش گیرانه است، و تلاش شود با همکاری ادارات مربوط با یک کار کارشناسی، تصرفات غیر قانونی صورت نگیرد و از سوی دیگر با همکاری شوراها و دهیاریها در روستاها اطلاع رسانی سریعتر و دقیق تری محقق می شود.

معاون فرماندار رودان در پایان با اشاره به ماده ۵ کمیسیون تخلفات، خاطرنشان کرد: باید شهرداریها در نظارت و جلوگیری از برخی تغییر کاربری های غیر مجاز دقت کنند و اندک تصرفاتی که در سطح شهرستان رودان است باید کنترل شود تا شاهد چنین مواردی نباشیم.

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff