در تخصیص اعتبارات به دنبال تجارت سیاسی نیستیم/ تامین زیرساخت‌های اصلی و انجام پروژه‌های اشتغالزا مهم‌ترین اولویت تخصیص اعتبارات و تسهیلات خواهند بود

دوستی از احصا مهم‌ترین طرح‌های پیشران استان در قالب طرح پیمان خبر داد و گفت: در تخصیص اعتبارات به دنبال تجارت سیاسی نیستیم؛ تامین زیرساخت‌های اصلی و انجام پروژه‌های اشتغالزا مهم‌ترین اولویت تخصیص اعتبارات و تسهیلات خواهند بود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان شامگاه یک شنبه در جلسه کارگروه ویژه طرح‌های توسعه‌ای استان اظهار کرد: نزدیک به ۳۶۰۰ پروژه فعال و نیمه تمام در استان هرمزگان وجود دارد که عملا با پایان یافتن آنها نیز هیچ گرهی از استان باز نخواهند کرد و مولد رشد هرمزگان نیستند.

وی افزود: اعتقاد دارم رشد، شغل، صادرات استان هرمزگان در توسعه کشاورزی، صنعت، شیلات و آبخیزداری و تامین زیرساخت‌های لازم در حوزه برق و آب است اگر این موارد در نظر گرفته شود می‌توان به پیشرفت و رشد اقتصادی استان امیدوار بود.

استاندار هرمزگان گفت: دستگاه‌های اجرایی مولد رشد استان باید در جهت توسعه و رشد همه جانبه این استان پروژه‌های مرتبط تعریف و به استانداری اعلام کنند تا در شورای برنامه ریزی استان جایگزین پروژه‌های غیر مفید کنیم.

وی تصریح کرد: ما دو بخش منابع داریم که بخشی در قالب اعتبارات و بخشی در قالب تسهیلات است که می‌توان از هر کدام از این منابع برای توسعه زیرساخت‌های لازم استان و جذب و ترغیب سرمایه گذاران بهره برد از این رو باید با تغییر در مدل توسعه، دستگاه‌های مولد پروژه‌های تسهیلاتی و طرح های اعتباری خود را تعریف و معرفی کنند.

دوستی گفت: برخی پروژه‌های شاخص استان در قالب طرح پیمان احصا شده است، در این طرح پروژه‌های پیشران توسعه در نظر گرفته شده‌اند که نیاز است در همین قالب پروژه‌های اصلی نیز از جانب دستگاه‌های اجرایی مرتبط معرفی شود.

وی ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی مولد رشد و توسعه استان باید به سرعت باید پروژه‌هایی که امسال باید با قید ضرورت اجرایی شوند و نیاز به اعتبار و یا تسهیلات دارند معرفی و در گام بعد نیز پروژه‌های اصلی پیشران توسعه خود را اعلام کنند.

استاندار هرمزگان با تاکید بر این مطلب که در تخصیص اعتبار و تسهیلات به دنبال تجارت سیاسی و عوام فریبی نیستیم بلکه دغدغه اصلی تامین زیرساخت‌های اصلی توسعه و انجام پروژه‌های شاخص برای افزایش میزان اشتغال و رشد استان هستیم گفت: اعتبارات و تسهیلات خوبی برای توسعه استان در حال جذب است که از این اعتبارات و تسهیلات برای کاهش میزان بیکاری و توسعه همه جانبه استان بهره خواهیم برد.

انتهای پیام/