در برخی مناطق شهری کیش خانواده ها توان پرداخت هزینه درمانی در کیش را ندارند
+ پ -
در برخی مناطق شهری کیش خانواده ها توان پرداخت هزینه درمانی در کیش را ندارند

فرمانده حوزه فاطمه الزهرا(س) از ویزیت رایگان بسیجیان درمساجد و پایگاه های بسیج کیش خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، اعظم آباده فرمانده حوزه خواهران فاطمه الزهرا(س) ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش  گفت: با توجه به اینکه در برخی از نقاط جزیره کیش خانواده های کارگری و کم درآمد زندگی می کنند بسیج کیش با همکاری و همراهی مرکز توسعه سلامت کیش و با هدف حمایت از اقشار کم درآمد؛ در هفته بسیج اقدام به برگزاری برنامه ویزیت رایگان در برخی پایگاه های بسیج کرد .
وی افزود: در این برنامه پزشکان عمومی مرکز توسعه سلامت در پایگاه های بسیج مستقر شده و از ساعت ۸ صبح تا ۲ بعد از ظهر به ویزیت و درمان بیماران پرداختند.
آباده با اشاره به استقبال بسیجیان و عموم مردم از این طرح، اظهار کرد: این برنامه در چند پایگاه، از پایگاه های برادران و خواهران به اجرا درآمد و مراجعین ضمن اظهار رضایت از برنامه خواستار برگزاری دوره ای این برنامه شدند.
فاطمه صبوری یکی از مراجعه کنندگان با ابراز رضایت از برگزاری ویزیت رایگان در پایگاه های بسیج گفت: برخی مناطق شهری در کیش مانند کرمانشاهان دارای خانوارهای کارگری هستند که توان پرداخت هزینه های سنگین درمانی در کیش را ندارند به خصوص اگر عضویت هیچ یک از بیمه های درمانی را نداشته باشند به همین دلیل این برنامه می تواند گرهی از مشکلات زندگی آن ها باز کند.
وی از ویزیت پزشک حاضر در پایگاه ابراز رضایت وخشنودی کرد و افزود: پزشک این پایگاه بسیار با خوشرویی به سخنان بیماران گوش داده و اقدام به ویزیت و درمان کرد.
این مراجع خواستار تکرار برنامه ویزیت رایگان در پایگاه های بسیج کیش شد.
دکتر نیما حاجی ها پزشک مرکز توسعه سلامت کیش نیز با تبریک هفته بسیج در رابطه با این برنامه گفت: این برنامه به مناسبت هفته بسیج در پایگاه های بسیج و مساجد جزیره کیش برگزار می شود و ما با همکاری بسیج سپاه کیش اقدام به ویزیت رایگان بیماران در مناطق مختلف کیش به خصوص مناطق کارگر نشین مانند کرمانشاهان و صفین کردیم.
وی در رابطه با اینکه اگر بیماران پس از معاینه نیاز به درمان بیشتر و ادامه درمان داشته باشند آیا امکان حمایت از آنان وجود دارد؟ افزود: بیشتر مراجعین بیمارانی هستند که به دلیل هزینه های بالای درمان برای درمان های ساده از مراجعه به پزشک چشم پوشی می کنند در صورتی که به سادگی می توان از بروز یا شدت بیماری در آن ها پیشگیری کرد و با مراجعه به این مکان به سادگی و با کمترین دارو قابل درمان هستند.
حاجی ها ادامه داد: در صورت نیاز به ادامه درمان مراجعین می توانند به مرکز بهداشت بوعلی درصفین وابسته مرکز توسعه سلامت کیش مراجعه کرده و خدمات درمانی دریافت کنند.
این پزشک مرکز توسعه سلامت کیش با اشاره به استقبال مردمی از این طرح اظهار کرد: در مدت کوتاهی که در این پایگاه مستقر شده ام بیش از ۳۵ بیمار مراجعه کرده اند که این استقبال خوب مردمی از این طرح را نشان می دهد و امیدوارم به دفعات در جزیره کیش تکرار شود.
در تقویم جمهوری اسلامی ایران ۲۹ آبان تا ۵ آذر با نام هفته بسیج مستضعفان نامگذاری شده است.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff