در اقتصاد مقاومتی خبری از رانت، رشوه، امضاهای طلایی و سودهای کلان نیست
+ پ -
در اقتصاد مقاومتی خبری از رانت، رشوه، امضاهای طلایی و سودهای کلان نیست

خطیب نماز وحدت ابوموسی با اشاره به عدم اعتقاد بعضی از مسئولان به اقتصاد مقاومتی، گفت: در اقتصاد مقاومتی خبری از رانت، رشوه، امضاهای طلایی و سودهای کلان نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از نافذ آنلاین، حجت الاسلام رحیمی خطب نماز وحدت این هفته ابوموسی گفت: اصولا اقتصاد مقاومتی برای دلالان و تاجران سودجو جذابیتی ندارد و بعضی از مدیران و مسئولان به دلیل اینکه در اقتصاد مقاومتی خبری از رانت، رشوه، امضاهای طلایی، سفرهای خارجی با هزینه بیت المال، سودهای کلان باد آورده، ویلاهای آنچنانی و حقوق های چند ده میلیونی و پاداش های خارج از عرف نیست، به اقتصاد مقاومتی اعتقادی ندارند.

 

وی اظهار کرد: تاریخچه گفتمان اقتصاد مقاومتی قدمتی به درازای تاریخ و عمر بشر دارد و انبیاء عظام الهی در کنار رسالت بزرگ خود در هدایت انسانها، همواره به اقتصاد و کار و اشتغال اهمیت فراوان می دادند.

 

خطیب نماز وحدت ابوموسی افزود: اقتصاد مقاومتی که رهبر انقلاب در شعارهای مختلف و با تعابیر متنوعی از سال ۱۳۸۰ تا کنون با کلمات مترادفی بیان می کند، برکات و جذابیتهای معنوی خاصی برای نظام و مردم دارد.

 

رحیمی گفت: یکی از فواید و جذابیتهای اقتصاد مقاومتی، اتکاء به سفره خود چه در بعد شخصی و چه در سطح مملکت و عدم دست درازی به سوی دیگران بخصوص دشمنان اسلام می باشد که در بزنگاه ها دست ما را در حنا خواهند گذاشت و تجربه نیز این موضوع را ثابت کرده است.

 

وی رونق تولید و ایجاد اشتغال کارگران و به همراه آوردن موج شور و نشاط در جامعه بویژه در نسل جوان، عملی شدن اصل ۴۴ قانون اساسی و تعاونی شدن اقتصاد و اجازه به بخش خصوصی برای رقابت با اقتصاد بیمار دولتی با رویکرد بالا بردن سطح بهره وری و رقابت پذیری تولیدات داخلی را از دیگر جذابیت ها و فواید اقتصاد مقاومتی دانست.

 

حجت الاسلام رحیمی مهمترین وظیفه مردم در رابطه با اقتصاد مقاومتی را تبعیت عملی همه مردم از آموزه های قرآن کریم و سیره اولیاء بزرگ الهی در خصوص اقتصاد مقاومتی و لبیک به فرامین ولایت فقیه دانست.

 

خطیب نماز وحدت ابوموسی خاطر نشان کرد: راه نفوذ دشمن در ایجاد اختلال و تحریک در اقتصاد کشور را باید بست که این امر استقلال اقتصادی را در پی خواهد داشت و استقلال اقتصادی هم با اجرای اقتصاد مقاومتی تحقق پیدا خواهد کرد و باعث افزایش قدرت نرم جمهوری اسلامی در برابر عوامل خارجی و تامین امنیت عمومی کشور می شود.

 

رحیمی افزود: تقویت زیرساختهای اقتصادی، شناسایی نقاط قوت و ضعف کالای ایرانی، رونق کسب و کار، رهایی از بودجه فروش نفت و اقتصاد تک محصولی، پرهیز از خام فروشی معادن و نفت، برند سازی کالای ایرانی، توجه به عمران و آبادی روستاها و عشایر غیور از دیگر راههای تحقق و اجرای اقتصاد مقاومتی است.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff