در اقتصاد مقاومتی باور کنیم که می توانیم پتانسیل های بالقوه را بالفعل کنیم
+ پ -
در اقتصاد مقاومتی باور کنیم که می توانیم پتانسیل های بالقوه را بالفعل کنیم

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش گفت: اگر باور و اعتقادات از بین برود همه چیز از بین می رود. در اقتصاد مقاومتی بنابر تاکید رهبر معظم انقلاب باید باور کنیم که می توانیم پتانسیل های بالقوه را بالفعل کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از  کیش پرس، محمد محب خدایی معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش در نشست خبری با ارائه آمار و ارقام فعالیت های نوروزی سازمان منطقه آزاد کیش و میزان رضایتمندی گردشگران گفت: نوروز امسال در کنار افزایش حضور گردشگران رکوردهای ویژه ای نیز به ثبت رسید.

 

وی افزود: در بخش پروازی، روزهای متعدد تعداد پروازها به ۱۲۱ پرواز رسید و در مقطعی از نوروز شاهد ۱۳۱ سورتی پرواز روزانه بودیم. همچنین برگزاری پرواز ارومیه و افزایش پروازهای تبریز کیش به ۸ پرواز از ۲ پرواز در روز نقاط بسیار قابل توجهی در این خصوص بود.

 

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه باید تغییر نگرش و تحول خاصی در گردشگری صورت پذیرد افزود: با تاکید مدیرعامل سازمان ما به سمت ارتقاء، تغییر و تحول در مبانی برنامه ریزی های گردشگری رفته و سعی کردیم تا گردشگرانی که به جزیره کیش سفر می کنند با گردشگران شهرهای دیگر تفاوت های محسوسی را احساس کنند.

 

وی با تاکید بر تلاش مسئولان در کنترل قیمت های بلیط های هواپیمایی، هتلها و بازارها اظهار کرد: امسال با برنامه ریزی های صورت گرفته در کنرل قیمت های پرواز شاهد رشد در پروازهای نوروززی بودیم و تلاش شد تا قیمت پروازهای کیش ایر از هر بخش ایران اسلامی به جزیره کیش با نرخ های مصوب و گاه با قیمت های کمتر از مصوب انجام شود.

 

این مقام مسئول در گردشگری کیش با اشاره به اینکه امروز گردشگری مفهوم سنتی خود را از دست داده است بیان کرد: امروز ما توریست درمانی، تفریحی، تجاری، آموزشی و بسیاری گردشگران دیگر داریم که باید برای آن ها برنامه ریزی کنیم.

 

وی ادامه داد: اینک ساختارها تغییر کرده و حتی هتل ها هم تخصصی شده است همانگونه که علم پزشکی دارای تخصص های متفاوت است صنعت گردشگری نیز به حوزه های تخصصی تبدیل شده است.

 

محب خدایی به ضریب ۱۰۰ درصدی اشغال هتل های کیش در ایام نوروز اشاره کرد و افزود: با وجود حذف آمار کارگران پدیده و خارجی هایی که برای تبدیل ویزا به جزیره کیش سفر می کردند آمارها نشان از افزایش گردشگران دارد.

 

وی با اشاره به افت ۴۵ درصدی گردشگر در مشهد مقدس و برخی از شهرهای بزرگ تاکید کرد: جزیره کیش و چند شهر جنوبی توانستند رشد گردشگر در ایام نوروز داشته باشند.

 

معاون گردشگری سازمان با تاکید بر اینکه میزان اقامت شب گردشگران نیز افزایش یافته است گفت: با معیار سنج ۴ و نیم تا ۵ شب اقامت تعداد گردشگران از مرز یک میلیون  ۲۴ هزار گردشگر فراتر رفته است.

 

وی افزود: در نوروز ۹۵ به میزان ۶۱ درصد از مسافران در خانه ای استیجاری اسکان داده شدند؛ ۲۳ درصد در هتل ها با ضریب اشغال ۱۰۰ درصد اقامت داشتند و ۱۳ درصد نیز در کمپ های آماده شده توسط سازمان اسکان یافتند و تعداد ۳ درصد نیز به عنوان میهمان در منازل اقوام ساکن شدند.

 

محب خدایی با افزایش بازدید گردشگران از مکانهای توریستی مانند پارک دلفین ها به  برنامه جنگ های نمایشی ۴ اجرا در روز، دیدار از پارک دلفین های کیش ۳ نوبت در روز، ۸۰ هزار بازدید کننده از شهر تاریخی حریره، بازدید ۳۰ هزار توریست از شهر زیرزمینی کاریز کیش، حضور سومین شعبده باز دنیا در برنامه های نوروزی به عنوان برنامه های نمونه نوروزی اشاره کرد.

 

وی همچنین با تقدیر از بخش های مختلف فعال در برنامه ها و خدمات نوروزی تاکید کرد: در نوروز ۹۵ شاهد افزایش مشارکت بازاریان در جشنواره نوروزی بودیم و در این خصوص باید از تمامی مسئولان بخش های خصوصی و دولتی که با همکاری و همیاری شرایط بسیار مناسبی برای گردشگران فراهم آوردند تا آنان با ضریب رضایتمندی ۹۵ درصد جزیره کیش را ترک کنند تقدیر کرد.

 

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه های ویژه کودکان در جشنواره های تابستانی و نوروزی اشاره کرد و افزود: کوودکان یکی از عوامل مهم در برنامه ریزی های جشنواره ها هستند و باید برای آن ها کارهای ویژه، شاخص و متنوع در نظر گرفت.

 

وی ادامه داد: در این راستا در تلاش هستیم تا برنامه های تربیتی، نو و خلاقانه ای با وجود هنرمندان برتر کشور و جزیره کیش انجام دهیم.

 

محب خدایی به گسترش تبلیغات کشور و خارجی در معرفی جزیره کیش و جاذبه های طبیعی آن اشاره کرد و گفت: برنامه ایجاد کانال های معرفی گردشگری کیش در تمام استان ها به صورت فعال پیگیری می شود.

 

وی در پاسخ به سوال خبرنگار کیش پرس در رابطه با استفاده بهینه در ایام نوروز از سامانه سناک بیان کرد: سامانه سناک امکان نظارت سایه ای و کنترل تمامی عوامل و بخش های خدمات خصوصی و سازمانی را برای مسئولان فراهم کرد و توانستیم در کمترین زمان به تقاضاها، پیشنهادات و شکایات گردشگران رسیدگی کنیم و این مسئله موجب ارتقاء کیفیت در خدمات رسانی به گردشگران در هتلها، رستوران ها و حمل و نقل را به سادگی به وجود آورد.

 

معاون گردشگری سازمان به همکاری استان ها و جزیره کیش اشاره کرد و افزود: در نوروز امسال شهرداری قزوین با هزینه های شخصی برای معرفی جاذبه ها و توانمندی های خود از پتانسیل گردشگری کیش استفاده کرد و این ارتباط می تواند در افزایش حضور گردشگران به کیش مفید باشد.

 

وی استفاده از فضاهای کیش برای تهیه آلبوم های خوانندگانی که در کیش می خواهند اجرای کنسرت داشته باشند، ایجاد فضاهای کاربردی برای بازدید از مکان های تاریخی، تفریحی، استفاده از ظرفیت های دریایی، تولید برنامه های ویژه کودکان و نوجوانان، ایجاد رالی تور از شهرهای مختلف کشور و بسیاری از برنامه هایی که در آینده اطلاع رسانی خواهد شد را از ویژه برنامه های مورد نظر معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش در راستای ارتقاء تعداد گردشگران و کیفیت خدمات رسانی به گردشگران خواند.

 

محب خدایی تصریح کرد: کشوری مانند ترکیه بدون نفت و معادن طبیعی و تنها با بهره گیری از توانمندیهای خود در صنعت گردشگری توانسته است در میان ۲۰ کشور اقتصادی جهان قرار گیرد در حالیکه ایران اسلامی با امکانات بسیار وسیعتر از نظر جاذبه های طبیعی هنوز هم نتوانسته است به رتبه مناسبی در گردشگری دست یابد که این مهم می تواند با بهره گیری از توانمندیهای و پتانسیل ها همچنین برنامه های دقیق، منظم و مناسب این مهم را به انجام رساند و در جایگاه مناسب اقتصاد گردشگری قرار گرفت.

 

نشست خبری معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش با حضور خبرنگاران رسانه های کیش در سالن اجتماعات سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شد.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff