تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 551548
تاریخ انتشار:دوشنبه 12 آبان 1399 - 13:47| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
مروری بر جنایات آمریکا در خلیج فارس:

دریا مقصد ۲۹۰ مسافر پرواز هواپیمای ایرباس شد/ همت والای جوانان ایرانی در تار و پود کردن دست درازی آمریکا در خلیج فارس

هرمزگان به عنوان یکی از مهم ترین استانهای مرزی با بیش از هزار کیلومتر نوار ساحلی با رشادت های مردان غیوری از این سرزمین، نمی گدارند حتی یک وجب از خاک آن کاسته شود و هر روز با اقتداری که مرهون رشادت های ارگان های نظامی همچون ارتش، سپاه و سایر نیروهای نظامی است در دنیا یکه تازی می کند و حافظ خلیج فارس خواهند بود.

دریا مقصد ۲۹۰ مسافر پرواز هواپیمای ایرباس شد/ همت والای جوانان ایرانی در تار و پود کردن دست درازی آمریکا در خلیج فارس

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ایالت متحده آمریکا که خود را کدخدا می پندارد و در گذشته همواره قدرت خود را در جهان به رخ می کشید همان طور که بزرگان و تاریخ دانان پیش بینی می کردند این روزها چنان در پیچ و خم مشکلات قرار گرفته که نه تنها حرفی برای گفتن در جهان نداشته بلکه درون کشورش نیز هرج و مرج به وجود آمده است.

آمریکا در صحنه های مختلف در جهان چنان ضربه های ضد بشری را وارد ساخته که همچنان ملت های مختلف داغ دار هستند؛ کشتار دسته جمعی بی گناهان به بهانه های مختلف از جمله اقدامات ضد حقوق بشری آمریکا به شمار می رود.

دست پلید آمریکا کتاب زندگی ۲۹۰ مسافر را بست

بستن کتاب زندگی ۲۹۰ مسافر که از کشورمان به سمت دبی در حال حرکت بود از جمله اقدامات وحشیانه آمریکا بوده که همواره در ذهن و خاطره مردمان جنوب کشور وجود دارد و خشم و نفرت دریادلان هرمزگانی را از آمریکا خبیث بیش از پیش می کند.

در ۱۲ تیرماه سال ۱۳۶۷ پرواز مسافربری شماره ۶۵۵ شرکت هواپیمایی ایران ایر با شناسه «IR655» ازمبداء تهران ،با توقف بین راهی در شهر بندرعباس به سمت دبی در حرکت بود که با شلیک موشک ناو یو اس اس وینسنس متعلق به نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا در ارتفاع ۱۲ هزار پایی بر فراز خلیج فارس سرنگون شد.

اکثر مسافران این پرواز  از ساحل نشینان هرمزگان بودند و این اتفاق از منظر میزان تلفات انسانی هشتمین حادثه مرگبار هوایی تاریخ به شمار می رفت که تمامی سرنشینان و خدمه آن در آب های خلیج فارس آرام گرفتند تا نگهبانان همیشگی این دریای بزرگ باشند.

در این حادثه ۱۶۵ مرد، ۵۳ زن، ۵۷ کودک دو تا ۱۲ ساله و هشت کودک زیر دو سال و ۳۹ نفر با ملیت های مختلف و ۱۶ خدمه پرواز وجود داشت که ساعت ۱۰ و ۲۲ دقیقه ۱۲ تیرماه با این اقدام وحشیانه آمریکا خون سرخشان دریای خلیج فارس را رنگین کرد.

هر چند که پس از سقوط این هواپیما مقامات آمریکایی برای توجیه، دلایل ضد ونقیضی را ارائه کردند؛ اما با توجه به مجهز بودن این ناو به سیستم های راداری پیشرفته و همچنین نوع هواپیمای در حال پرواز، اقدام خصمانه آمریکا بر همگان آشکار شد.

در نشان دادن عمدی بودن این حادثه همین بس که ویل راجرز ،فرمانده ناو وینسنس مدال لژیون لیاقت را از دستان جورج بوش رییس جمهور وقت آمریکا به خاطر این اقدام ضد حقوق بشری و انجام خدمت برجسته بین تاریخ ۱۹۸۷ تا مه ۱۹۸۹ به عنوان افسر فرمانده وینسنس دریافت کرد.

خون شهدا نگهبانان همیشگی خلیج فارس

حملات آمریکا به ایران در دل خلیج فارس تنها به زدن این هواپیما بسنده نشده و پیش از آن نیز در ۲۹ فروردین ماه سال ۱۳۶۷ به سکوهای نفتی در خلیج فارس حمله کرده بودند و و در این درگیری ۴۵ تن از خدمه ناوچه سهند و ۱۱ تن قایق توپدار جوشن شهید شده و ۲۲ خدمه سهند نیز به شدت مجروح شدند.

هنگامی که آمریکایی ها برای شخم زدن نفت خلیج فارس به آب های ایران آمده بود هواپیما و بالگردهای آمریکا در آسمان پدیدار شد که رزمندگان در نیروی دریایی ارتش اطراف خود را نمی دیدند اما غیرتشان اجازه نداد دست از مبارزه بردارند و با تمام توان جلوی غارت زیادی خواهان آمریکایی را گرفتند.

در این درگیری آمریکایی های متجاوز ناوچه «جوشن»، «سهند»، «سبلان» ارتش را مورد هدف قرار دادند و در مقابل آن نیز نیروی دریایی اقدام به زدن شناورهای آمریکایی کرد و یک فروند بالگرد آمریکایی را منهدم کرد.

هنگامی که رزمندگان با فرستادن صلوات مسرور از پایان درگیری بودن یک هواپیما آمریکایی که رزمندگان را دنبال می کرد با تیربار به قایق ها شلیک کردند و  اجساد برخی از شهدا در آب های خلیج فارس ناپدید شد تا از مرزهای آبی ایران اسلامی برای همیشه دفاع کنند.

 در کتاب صحیفه امام خمینی(ره) جلد۲۱ص آمده است: امروز یکی از افتخارات بزرگ ملت ما این است که در برابر بزرگترین نمایش قدرت‏‎ ‎‏و آرایش ناوهای جنگی امریکا و اروپا در خلیج فارس صف آرایی نمود و اینجانب به‏‎ ‎‏نظامهای آمریکایی و اروپایی اخطار می کنم که تا دیر نشده و در باتلاق مرگ‏‎ ‎‏فرونرفته اید، از خلیج فارس بیرون روید و همیشه اینگونه نیست که هواپیماهای‏‎ ‎‏مسافربری ما توسط ناوهای جنگی شما سرنگون شود که ممکن است فرزندان انقلاب‏‎ ‎‏ناوهای جنگی شما را به قعر آبهای خلیج فارس بفرستند.

اوج شکست آمریکا در آبهای خلیج فارس

چه خوش وعده ای رهبر کبیر انقلاب در کتابش داده زیرا جوانان این مرز و بوم با اتکا به توان خود سلاح های جنگی پیشرفته ای را تولید کرده اند که هیچ ابر قدرتی جرات نگاه تعرضانه به کشور ما را ندارد.

یکی از مشهورترین شکست های آمریکا در برابر اقتدار مرزداران و رزمندگان ایران اسلامی در سه شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۴دستگیری دو فروند قایق جنگی آمریکا حامل ۱۰ ملوان آمریکایی توسط یگان دریایی سپاه پاسداران در محدوده آب های سرزمینی کشورمان به دلیل ورود غیر قانونی به کشور بود که نیروهای ایرانی ملوانان آمریکایی را مجبور کردند دستشان را پشت سر نهاده و زانو بزنند.

انتشار تصاویر ملوانانی که در اوج نا امیدی و یاس اشک ماتم می ریختند اوج شکست و وقاحت برای آمریکا به همراه داشت.

در نخستین ساعات بامداد پنجشنبه، ۳۰ خرداد ۱۳۹۸، یک فروند پهپاد جاسوسی گلوبال هاوک متعلق به نیروی دریایی آمریکا بعد از تجاوز به حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران در منطقه روبروی کوه مبارک استان هرمزگان، هدف آتش سامانه پدافندی «سوم خرداد»پدافند نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفت و سرنگون شد و بار دیگر اق تدار ایران و شکست نیروهای آمریکایی را به رخ جهانیان کشید.

هرمزگان به عنوان یکی از مهم ترین استانهای مرزی با بیش از هزار کیلومتر نوار ساحلی با رشادت های مردان غیوری از این سرزمین، نمی گدارند حتی یک وجب از خاک آن کاسته شود و هر روز با اقتداری که مرهون رشادت های ارگان های نظامی همچون ارتش، سپاه و سایر نیروهای نظامی است در دنیا یکه تازی می کند و حافظ خلیج فارس خواهند بود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=551548
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

15,357 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی