سخنگوی وزارت خارجه ایران:

دریانوردی ناوگروه ۸۶ بر عزت ایران افزود

سخنگوی وزارت خارجه با اشاره به دریانوردی ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش به دور دنیا گفت: اقدام ارزشمند این ناوگروه بر عزت و اقتدار ایران افزود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، ناصر کنعانی در حاشیه مراسم استقبال از ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش اظهارکرد: اقدام ارزشمند و افتخار‌آفرین نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و عملیات بی‌نظیر صورت گرفته از سوی آنها باعث افزایش اقتدار جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین‌المللی شده است.

وی افزود:‌ قدرت دریایی از مولفه‌های مهم قدرت کشورها در عرصه بین‌المللی محسوب می‌شود و کشوری که دارای قدرت دریایی است می‌تواند در حوزه‌های بین‌المللی و راهبردی حرف‌های جدی برای گفتن داشته باشد.

کنعانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران پیشرفت‌های ارزنده‌ای در فناوری‌های دریایی داشته است‌، اذعان داشت: با این سفر، برگ اقتدار دیگری بر اوراق قدرت جمهوری اسلامی افزده شد‌.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: این سفر‌، یک سفر عادی نبود، در این سفر اقتدار دریایی، علمی، صنعتی و فناوری ایران در این حوزه به نمایش گذاشته شد،

وی تاکید کرد‌: ایران در این عملیات نشان داد که تحریم‌های ظالمانه و یکجانبه آمریکا شکست خورده است. این اقدام امید را در دل ملت‌های مستقل دنیا افزایش داد و نشان داد که ایران در پرتو اراده ملی، توانایی عبور از سیاست‌های تحمیلی نظام سلطه را دارد‌.

کنعانی در پایان تاکید کرد: این اقدام، امید را نزد دولت‌های دوست و مستقل ارتقا داد و بر عزت ملی جمهوری اسلامی بیش از گذشته افزود.