درگیری مرزی میان هند و پاکستان بالا گرفت
+ پ -

بر اثر تیراندازی ۱۲ ساعت گذشته بین نیروهای مرزی هند و پاکستان تعدادی از نیروها و مرزنشینان هر ۲ کشور کشته و زخمی شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، از شب گذشته بر اثر تیراندازی بین نیروهای مرزی هند و پاکستان تعدادی از مرزنشینان کشته و زخمی شدند.

گزارش‌ها نشان می‌دهد براثر تیراندازی بی هدف نیروهای مرزی هند ۳ شهروند پاکستانی کشته و بیش از ۸ نفر زخمی شدند.

این گزارش می‌افزاید، نیروهای هندی منطقه مرزی چپرار سکتر و شهر سیالکوت را با سلاح‌های سنگین از جمله خمپاره و گلوله توپ هدف قرار دادند.

لحظاتی قبل، تکاروان ارتش پاکستان در اقدامی تلافی‌جویانه مناطق مرزی هند را هدف قرار دادند که بر اثر آن تعدادی از روستائیان زخمی شدند.

دی پارخ، یک افسر بلندپایه نیروی امنیت مرزی هند اعلام کرد: امروز سربازان مرزبانی پاکستان ابتدا به سوی یک سرباز شبه نظامی در یک پست مرزبانی در منطقه “پارگوال” تیراندازی کردند. پس از آنکه سربازان هندی تلاش کردند تا این سرباز را که شدیدا زخمی شده بود از محل خارج کنند مجددا هدف آتش شدید طرف پاکستانی قرار گرفته و دست به اقدامی تلافی‌جویانه زدند.

با این حال مقامات پاکستان نیز هند را متهم به استفاده از آتش بدون تحریک در این حادثه کردند.

نیروی تکاوران ارتش پاکستان در بیانیه‌ای گفت: نیروهای مرزبانی پاسخی مناسب به آتش نیروهای هندی دادند و فقط از خود دفاع کرده‌اند.

گزارش‌ها نشان می‌دهد درگیری مرزی بین هند و پاکستان همچنان ادامه دارد و دو طرف با استفاده از سلاح‌های سنگین مواضع یکدیگر را هدف قرار می‌دهند.

درگیری مرزی بین دو کشور در حالی صورت می‌گیرد چندی پیش نواز شریف نخست وزیر پاکستان در حاشیه اجلاس شانگهایی با نارندرا مودی همتای هندی خود ملاقات و بر ادامه گفت و گوهای صلح تأکید کرد.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff