درگیری در حومه حمص سوریه۵۰ کشته بر جای گذاشت
+ پ -
درگیری در حومه حمص سوریه۵۰ کشته بر جای گذاشت

گروه موسوم به «دیده‌بان حقوق بشر سوریه» وابسته به معارضان گزارش داد که در درگیری شدید تروریست‌های داعش و نیروهای ارتش در حومه شرقی حمص، دست‌کم ۵۰ نفر کشته شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، گروه موسوم به «دیده‌بان حقوق بشر سوریه» وابسته به معارضان سوری ضمن ادعای سیطره کامل داعش بر شهر «القریتین» در حومه شرقی حمص اعلام کرد که درگیری شدید میان نیروهای ارتش سوریه و عناصر تکفیری رخ داده است.

این گروه در بیانیه ای اعلام کرد که در درگیری شدید دو طرف، ۲۴ نفر از عناصر داعش و ۲۸ نفر از نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی سوریه کشته شدند.

 معارضان سوری گزارش دادند که ورود تکفیری ها داعش به شهر پس از آن روی داد که سه تن از آنها در عملیاتی انتحاری سه خودروی بمب گذاری شده را منفجر کردند.

 گزارش‌ها حاکی از آن است که درگیری‌های سوریه طی چهار سال گذشته، بیش از ۲۳۰ هزار کشته بر جای گذاشته است که حدود ۱۱۵۰۰ از آنان کودک هستند.

«رامی عبدالرحمن» مدیر گروه موسوم به «دیده‌بان حقوق بشر سوریه» وابسته به معارضان سوری مدعی شد که عناصر تکفیری پس از درگیری با نیروهای ارتش سوریه به طور کامل بر شهر «القریتین» واقع در ریف جنوب شرقی حمص مسلط شدند.

این گروه که گفته می شود مقر آن در لندن است، تاکید کرد که اهمیت استراتژیک بودن این شهر در این است که مسیر ارتباطی شهر باستانی تدمر(پالمیرا) و ریف شرقی القلمون واقع در حومه دمشق است.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff