درگهان یکی از مهم ترین بندرگاه های هرمزگان
+ پ -
درگهان یکی از مهم ترین بندرگاه های هرمزگان

درگهان از زمان‌های دور مرکز تجاری جزیره قشم و مهم ‌ترین بندرگاه این نواحی بوده و می‌باشد و در حال حاضر نیز با داشتن مراکز تجاری متعدد و مشهور خودش میعادگاه خیل عظیم مسافرانی می‌باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، جزیره قشم شامل جزایر کوچک دیگری هم می شود که هر کدام جذابیت خاص خود را دارد و از گذشته حفظ کرده است. مانند جزیره هنگام مشهور به جزیره دلفین ها، جزیره درگهان هم بازرگانی و تجاری محسوب می شود و برای خرید هرگونه لوازم، وسایل، پوشاک مناسب است. در این متن نگاهی می خواهیم بیاندازیم به شهر تجاری درگهان در فاصله ی بیست کیلومتری جزیره قشم می باشد.

 

دَرْگَهان یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. این شهر از توابع بخش مرکزی شهرستان قشم است. این شهر در بیست کیلومتری و غرب شهر قشم واقع شده است. درگهان تا پیش از سال ۱۳۸۵ یک روستا بود.

 

جزیره قشم به علت قرار داشتن در صف مناطق آزاد تجاری از دیر باز زبانزد تنوع کالا کیفیت واز همه مهمتر قیمت مناسب بوده است. دولت به علت شرایط مختلف مناطقی را به عنوان مناطق آزاد اعلام کرده است و با حذف مالیات در این مناطق کسانی که در این مناطق به فعالیت مشغول هستند به علت پایین آمدن هزینه ها قیمت های مناسبی را عرضه می کنند.
منطقه آزادقشم و شهر تجاری درگهان به علت شرایط جغرافیایی و قرار گرفتن در نزدیکی خلیج و کشورهای حوضه خلیج فارس توانسته است با پیشی گرفتن از مناطق آزاد دیگر با بهره گیری از تنوع بالای اجناس و قیمت مناسب همواره زبانزد هموطنان عزیز باشد .

 

 

این شهر از زمان‌های دور مرکز تجاری جزیره قشم و مهم ‌ترین بندرگاه این نواحی بوده و می‌باشد. در حال حاضر نیز با داشتن مراکز تجاری متعدد و مشهور خودش میعادگاه خیل عظیم مسافرانی می‌باشد که گاه فقط برای بازدید از غروب به یادماندنی این شهر به همراه خرید از مراکز تجاری آن به جزیره قشم سفر می‌کنند. در ایام نوروز تعداد گردشگران در این شهر خارج از تصور است . مراکز خرید تا ساعت های پایانی شب هم بسیار شلوغ و پر هیاهو می باشد.

 

 

مردم شهر بندر درگهان بسیار خونگرم، مهربان و مهمان نواز می‌باشند و در میان اهالی جزیره قشم و استان هرمزگان به مردمان رئوف مشهورند. اهالی جزیره قشم و استان هرمزگان به مردمان رئوف مشهورند. مردم این شهر مسلمان و اهل تسنن بوده و کمتر از ۳% مهاجرین از سایر شهرهای ایران به مذهب اهل تشیع در آن ساکن می‌باشند و به همین نسبت دارای مساجد متعدد زیبای اهل سنت و یک مسجد اهل تشیع است. از مناظر زیبا و به یادماندنی این شهر تماشای طلوع و غروب خورشید از روی اسکله قدیم می‌باشد.

 

مراکز خرید شهر درگهان:

بازار قدیم درگهان

این مجتمع های جدید و مدرن با بازیافت ساحل درگهان و در جوار بازار قدیم این شهر در چند سال گذشته ایجاد شده اند:

بازار مروارید درگهان

بازار صدف درگهان

بازار نگین

مجتمع دو دلفین

مجتمع اطلس

مجتمع تجاری نور

بازار نخیل

بازار زمرد
انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff