درخواست دادستان جده برای اعدام 2 پلیس خاطی سعودی/جلسه بعدی دادگاه چهارشنبه هفته آینده
+ پ -

معاون وزیر خارجه ایران با اشاره به برگزاری جلسه محاکمه ۲ پلیس خاطی سعودی گفت: در جلسه محاکمه این ۲ نفر، دادستان جده در کیفرخواست خود ، «مجازات اعدام» را با استناد به شرع و قانون برای این دو متهم خواستار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حسن قشقاوی معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه با اشاره به برگزاری جلسه محاکمه ۲ پلیس خاطی سعودی گفت: در جلسه محاکمه دو مامور پلیس خاطی سعودی که مرتکب تعرض به دو نوجوان ایرانی در جده شده بودند، دادستان جده در کیفرخواست خود ، «مجازات اعدام» را با استناد به شرع و قانون برای این دو متهم خواستار شد.

وی گفت:‌جلسه محاکمه این دو پلیس خاطی صبح امروز در شعبه هفت دادگاه جنایی جده برگزار شد. در این جلسه که آقای زارع سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در جده نیز حضور داشت کیفرخواست دادستان جده علیه دو متهم قرائت شد.

قشقاوی در گفت‌وگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: این دو پلیس خاطی به خیانت در امانت، ‌انجام ندادن صحیح وظیفه به عنوان پلیس و انجام دادن عمل شنیع جنایی متهم شدند.

وی اضافه کرد: ‌جلسه بعدی محاکمه این دو پلیس خاطی عربستان به منظور استماع دفاعیات وکیلشان به چهارشنبه هفته آینده موکول شد.

قشقاوی در پایان اظهار داشت: برداشت نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در ریاض و جده حاکی از جدی بودن طرف سعودی در محاکمه و برخورد قانونی با دو متهم است و دادگاه نیز همکاری خوبی با سرکنسولگری کشورمان در جده داشته است.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff