درخواست‌ برای حضور نیروی زمینی آمریکا را رد کرده‌ایم
+ پ -
درخواست‌ برای حضور نیروی زمینی آمریکا را رد کرده‌ایم

سخنگوی وزارت خارجه عراق اعلام کرد که بغداد درخواست‌ها برای حضور زمینی نیروهای آمریکا و ائتلاف را برای مبارزه با داعش رده کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «أحمد جمال» سخنگوی رسمی وزارت خارجه عراق، اعلام کرد که برخی از مقامات نظامی آمریکایی و ژنرالها از ائتلاف بین‌المللی ضد داعش، به طور تلویحی بر ضرورت اعزام نیروهای زمینی خارجی به عراق برای مبارزه با داعش تاکید کرده‌اند.

وی افزود: اما عراق با ورود هرگونه نیروی زمینی از آمریکا یا کشورهای عضو ائتلاف بین‌المللی، به این کشور مخالفت می‌کند زیرا به حضور نظامی زمینی خارجی نیازی نیست و عراقی‌ها دوست ندارند نیروهای زمینی خارجی را در کشورشان ببینند و تجربه تلخ حضور نظامیان آمریکایی در عراق را بار دیگر بچشند.

جمال تصریح کرد که عراق به حمایت لوجستیکی آمریکا و کشورهای ائتلاف به ویژه، در بخش دریافت تسلیحات ضدزرهی نیاز دارد. علاوه بر آن، دولت ما به حمایت هوایی بیشتر ائتلاف و تبادل اطلاعات نظامی نیاز دارد.

وی افزود که مستشاران از کشورهای مختلف در عراق حضور دارند و به نیروهای عراقی، مشاوره می‌دهند.

این در حالی است که چندی پیش اعلام شد که ۱۶۰ نظامی آمریکایی برای شرکت در عملیات الانبار از کویت وارد خاک عراق شدند و اکنون در پایگاه هوایی «الحبانیه» در الرمادی مستقرند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff