درایت رهبری و بصیرت مردمی عامل مهم ایستادگی در برابر فتنه ها بود/ ستون های انقلاب زنده است و خود را در برابر فتنه ها ترمیم می کنند
+ پ -
درایت رهبری و بصیرت مردمی عامل مهم ایستادگی در برابر فتنه ها بود/ ستون های انقلاب زنده است و خود را در برابر فتنه ها ترمیم می کنند

امام جمعه کیش درایت مقام معظم رهبری (مدظلله العالی) و بصیرت مردمی را عامل مهم ایستادگی در برابر فتنه کور ۸۸ دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس،حجت‌الاسلام علیدادی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه کیش با تبریک هفته وحدت با یادآوری حماسه سازی مردم در فتنه ۸۸ گفت: در سال ۸۸ شاهد بودیم که فتنه ها یکی پس از دیگری همچون شب سیاه کور را درمی‌نوردید و دشمنان با تشکیل مرکز فرماندهی روانی علیه ملت ایران‌گرد هم آمده بودند که با درایت رهبری و بصیرت بالای مردمی این فتنه‌های کور خاموش شد.

وی افزود: دشمنان با گسترش شایعات دروغ در شمارهای وسیع جهانی هر روز در انتظار اتفاق وقایعی جدید در کشور ما بودند.
خطیب جمعه کیش با بیان اینکه با حضور فتنه، کشور غبار آلود شده و واقعیت ها نیز پنهان می شود ادامه داد: برخی در فتنه هایی که مانند شب سیاه همه جا را فرا می گیرد راه را گم می کنند و اشتباه می روند و زمانی راه را تشخیص می دهند که فتنه ها فروکش کرده باشد.

درایت رهبری و بصیرت مردمی عامل نجات از فتنه
امام‌جمعه کیش با یادآوری این مطلب که در زمان فتنه هر روز در کشور واقعه تلخی رخ می داد اظهار کرد: با کمال تأسف برخی از جریانات داخل کشور نیز تحت تأثیر خارجی ها حوادث تلخی را رقم زدند اما ملت بیدار و بصیر ایران اسلامی تحت فرماندهی و درایت رهبر معظم انقلاب از این فتنه کور و خطرناک که دشمن فکر می کرد با آن انقلاب اسلامی را دچار چالش کرده است و در قرن بیستم دیگر اثری از انقلاب و اسلام نخواهد بود به سلامت عبور کرد.
کشور قدرتمند ایران اسلامی همچنان پر قدرت در صحنه های اجتماعی جهان به راه خود ادامه داده و پیچ های خطرناک را یکی پس از دیگری پشت سر خواهد گذاشت.
خطیب جمعه کیش با بیان این مطلب که بصیرت مردم ستودنی است تأکید کرد: بصرت مردم در این فتنه ها جریانات را به نفع اسلام تمام کرد و دشمنان اسلام را مأیوس و خواب های چالش برانگیز آنان بر علیه ملت ایران را محکوم به شکست کرد.
نامبرده ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در زمان فتنه و در پاسخ به یکی از مسئولان در برابر فتنه و نگرانی از ضعف ستونهای انقلاب فرمود” ستون های انقلاب زنده است و اگر فتنه ها همانند پتک بر ستونهای انقلاب ضربه وارد کند این ستون های زنده خود را ترمیم کرده و قوی تر خواهند شد”.

سیاه نمایی دشمن در لغو تحریم ها
نماینده ولی فقیه به سیاه نمایی دشمن در لغو تحریم ها اشاره کرد و افزود: یکی از کشورهایی که از ابتدا در لیست سیاه در برابر ملت ما قرار داشت دولت آمریکا است که به فرموده امام راحل(ره) تا زمانی که استکبار، جهانی است؛ اسلام با آن درگیر است و این درگیری تا آخر ادامه پیدا می کند.
وی متذکر شد: ما به هر دلیل در مقطعی مصلحت دانستیم در مذاکرات حضور یافته و از حق منطق مردم دفاع کنیم و آن ها تمامی وقایع را در انظار مردم به نمایش گذاشتند اما امروز می بینیم که آن ها برخلاف گفته های خود عمل می کنند.
حجت‌الاسلام علیدادی به رخدادهای اخیر جهان اسلام اشاره کرد و یادآور شد: هرجا که به حوادث جهان اسلام نگاه می کنیم به صورت آشکار یا پنهان دست آمریکا در کار است.
وی به کاهش قیمت نفت در روزهای اخیر با توجه به توافقات صورت گرفته اشاره کرد و گفت: اولین چالش کاهش قیمت نفت در مقایسه با پیش از زمان مذاکرات است که نفت با چه قیمت هایی به فروش می رسید؟ اکنون چه قیمتی دارد و در آینده و پس از برجام به چه قیمت عرضه خواهد شد؟
امام جمعه کیش همچنین تلاش آمریکا برای تحریم های غیر مستقیم علیه جمهوری اسلامی ایران را متذکر شد و ادامه داد: محدودیت سفر به ایران از دیگر برنامه هایی است که نمی توان جز تحریم نام دیگری بر آن گذاشت.
وی یادآور شد: از ابتدا هم آن ها می گفتند ایران را به نوعی دیگر تحریم خواهند کرد و به دنبال آن بودند که از جایی ورود کنند و خطر را از خود دور کنند.
حجت اسلام علیدادی اظهار کرد: دشمن، دشمن است مخصوصاً آن هایی که در رأس حکومت آمریکا قرار گرفته اند آن ها اراذل و اوباش غاصب سیاسی هستند که اهل فسق و فجور بوده و همیشه عهد شکن هستند و بر خلاف وعده عمل می کنند.
وی غصب ظالمانه دارایی های مسکوت شده ایران را حرکت دیگری خواند که لیست سیاه دشمنان استکباری را گسترده تر کرده است.

دشمن با اصل اسلام مخالف است
امام جمعه کیش در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر این که برای آمریکایی ها تفاوتی ندارد کدام حزب یا جناح سیاسی در ایران در رأس قدرت قرار گرفته گفت: آنها با هر جناح وحزب سیاسی که در خط و راه امام(ره) و منویات مقام معظم رهبری ونظام جمهوری اسلامی حرکت کند مخالف هستند. آن ها به دنبال حاکمیتی در کشور ایران هستند که در جریان و خط مستقیم ان ها قرار داشته باشد و به کمتر از زمان طاغوت رضایت نمی دهند.
وی به جریان انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان اشاره کرد و افزود: با اتحاد و همدلی دو انتخابات بزرگ را پشت سر گذاشته و بار دیگر مانند دوره های قبل در مقابل استکبار و تمامیت خواهی آنان خواهیم ایستاد و ملت ایران در این آزمون نیز پیروز خواهند شد.
حجت‌الاسلام علیدادی ولادت رسول گرامی اسلام(ص)، ولادت امام صادق (ع) و حضرت مسیح (ع) را گرامی داشت.
خطبه‌های این هفته نماز جمعه کیش به امامت حجت‌الاسلام علیدادی و با حضور مردم و مسئولان مؤمن جزیره کیش در مسجد خاتم الانبیا(ص) برگزار شد.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff