دبیرکل فدراسیون فوتبال عربستان: تلاش‌ها علیه ایران نتیجه داد
+ پ -
دبیرکل فدراسیون فوتبال عربستان: تلاش‌ها علیه ایران نتیجه داد

در حالی که دبیرکل فدراسیون فوتبال ایران بعد از تصمیم AFC گفته‌ که این حکم به سود ایران صادر شده، دبیرکل فدراسیون فوتبال عربستان نیز می‌گوید که از رای صادره بسیار خوشحال است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ ، کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره تنش بین ایران و عربستان که به فوتبال هم کشیده شده بود، تشکیل جلسه داد و تصمیم گرفت که بازی‌های نمایندگان این دو کشور را به تعویق بیندازد تا دو کشور تا۲۵ اسفند دعوای خود را حل کنند، در غیر این صورت بازی در زمینی بی طرف برگزار خواهد شد.

 

این تصمیمی که AFC گرفت، باعث خوشحالی سعودی شده است و این کاملا قابل پیش بینی هم بود چرا که بسیار بعید به نظر می‌رسد تنش سیاسی بین ایران و عربستان به این زودی حل شود و در نهایت هم کنفدراسیون فوتبال آسیا مجبور می‌شود تصمیمی را بگیرد که سعودی‌ها مدتهاست به دنبال آن هستند.

 

“احمد خمیس” عضو سعودی کمیته برگزاری رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا و دبیر کل فدراسیون فوتبال عربستان دراین باره به الریاضیه عربستان گفت: تصمیمی که کنفدراسیون فوتبال آسیا گرفت بیانگر موفق بودن تلاش‌های عربستان برای بازی نکردن در خاک ایران است و این باعث خوشحالی ما شده است.

 

وی افزوده است: این تصمیم مقدمه‌ای برای انتقال بازیهای نمایندگان عربستان با ایران در زمینی بی‌طرف است. ما به همراه برادران اماراتی خود کشور قطر را پیشنهاد داده‌ایم و ایران هم در این مدتی که AFC فرصت داده باید کشوری را پیشنهاد دهد یا اینکه به مشکلات سیاسی خود پایان دهد و اساسا مشکلات کنونی را حل کند.

به گزارش ایسنا،‌ علیرضا اسدی دبیرکل فدراسیون فوتبال که به عنوان نماینده فوتبال ایران در نشست قطر حضور یافته بود در گفت‌وگویی با اشاره به نتایج این نشست گفته است: “این که به دو کشور زمان دادند تا باهم تفاهم کنند و روابط‌شان عادی شود شکست است؟ در جلسه همه اسناد بر علیه ما بود اما ما در نهایت توانستیم قاطعانه پیروز شویم”.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff