دانش آموزان روستای مغدان بستک در کش و قوس قانون تقسیمات کشوری/ مسئولان: پیگیر راهکار قانونی هستیم
+ پ -
دانش آموزان روستای مغدان بستک در کش و قوس قانون تقسیمات کشوری/ مسئولان: پیگیر راهکار قانونی هستیم

دانش آموزان روستای مغدان بستک بعلت تقسیمات کشوری امکان ثبت نام در مدارس بستک را ندارند و مدیر آموزش و پرورش بستک نیز گفت: پیگیر راهکار قانونی برای حل این مشکل در چند روز آینده هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از جهانگیریه؛ دانش آموزان روستای مغدان بستک بعد از طی دوره ابتدایی و نبود مقطع متوسطه در روستا و با توجه به اینکه این روستا در ۵ کیلومتری شهر بستک قرار دارد به علت قرار گرفتن در بخش کوخرد هرنگ امکان ثبت نام برای دانش آموزان این روستا در مدارس شهر بستک وجود ندارد و با توجه به اینکه مدارس بخش کوخرد هرنگ و بخش جناح زیر نظر اداره آموزش و پرورش جناح می باشند امکان ثبت نام در مدارس بخش مرکزی و شهر بستک که زیر نظر اداره آموزش و پرورش شهرستان بستک اداره می شوند وجود ندارد و می بایست در مدارس بخش کوخرد هرنگ و یا جناح ثبت نام کنند.

عبدالرحمن ستوده نیا عضو شورای اسلامی روستای مغدان ضمن عنوان این مشکل بیان کرد: این در حالی است که این دانش آموزان برای رفتن به آن مدارس ابتدا باید به شهر بستک مراجعه نموده و سپس به بخش جناح روند و بجای طی مسافت ۵ کیلومتری می بایست مسافت ۴۰ کیلومتری را طی کنند.

وی افزود: با توجه به این که مردم این روستای کوچک از قشر ضعیف جامعه هستند امکان تهیه سرویس مدرسه برای این خانواده ها وجود ندارد.

ستوده نیا بیان کرد: اولیای این دانش آموزان برای حل مشکل به اداره آموزش و پرورش شهرستان بستک مراجعه کردند ولی جواب واضح و روشنی را دریافت نکردند.

علاءالدین عزیزی مدیر آموزش و پرورش شهرستان بستک گفت: با توجه به تقسیمات کشوری امکان ثبت نام این دانش آموزان در مدارس اداره آموزش و پرورش بستک وجود ندارد ولی شخصا پیگیر مشکل دانش آموزان این روستا هستم.

عزیزی افزود: با توجه به سهمیه مدارس و کلاس ها مشکلاتی برای ثبت نام این دانش آموزان داریم ولی دنیال راهکار قانونی برای حل این مشکل هستیم که ان شاءالله در چند روز آینده با توجه به پیگیری ها و نامه نگاری های انجام شده با آموزش و پرورش جناح این مشکل مرتفع خواهد شد و امکان ثبت نام این دانش آموزان در بستک مهیا می شود.

 

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff