دانش‌آموزان جاسکی به لباس زیبای تکلیف ملبس شدند
+ پ -
دانش‌آموزان جاسکی به لباس زیبای تکلیف ملبس شدند

دانش‌آموز دختر پایه سوم ابتدایی شهر جاسک با ورود به سن تکلیف و پذیرفتن عبودیت و بندگی پروردگار متعال، صبح امروز تکلیف خود را جشن گرفتند و خلعت زیبای تکلیف الهی را بر قامت نوشکفته خود بر تن کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از مکران نیوز ؛در این مراسم باشکوه که جمعی از مدیران، مربیان پرورشی و دانش آموزان پایه های سوم مدارس دخترانه جاسک حضور داشتند، برنامه‌های متنوع هنری، قرآنی و فرهنگی همراه با قرائت سوگندنامه اجرا شد و دختران رسیدن به سن تکلیف را جشن گرفته و به درگاه الهی شکرگزاری کردند.

 

در ادامه این مراسم، حجت الاسلام حمید غلام پور، سرپرست اداره تبلیغات اسلامی جاسک طی سخنانی در خصوص وجوب تکلیف های دینی و حجاب، گفت: به تکلیف رسیدن، یک عید به حساب مى آید، چون از نظر عقلى و جسمى به حدّى رسیده ایم که خداوند به ما دستور مى دهد و ما خوشحالیم که خواسته ها و دستورهاى او را اطاعت کنیم و بنده شایسته او به حساب آییم و چه افتخارى بالاتراز این که با «جشن تکلیف»، نعمت هاى خدا را گرامى داریم و این روز بزرگ را که در آن به سنّ تکلیف رسیده ایم، بعنوان یک روز پرشکوه و خاطره اى به یادماندنى به خاطربسپاریم.

 

وی تاکید کرد: آنچه باید سر لوحه زندگی دانش آموزان بعد از شرکت در جشن عبادت قرار گیرد، سه عنصر، نماز اول وقت، تلاوت قرآن همراه با تدبر واحترام به والدین و معلمان است.

 

غلام پور در ادامه با توصیه به دانش آموزان، متذکر شد: خدای مهربان را شاکر باشید که به دوران و مرحله ای از بلوغ عقلی و انسانی قدم نهاده و امانتی به سنگینی و عظمت «تکلیف» بر دوشتان و شما را مخاطب فرمان خویش قرار داده است، پس باید با فرمان برداری از خدا و صاحب اختیار خود، بنده مطیع و خوبی باشیم.

 

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی جاسک ضمن تبریک به دانش آموزان خاطر نشان کرد: بلوغ به معنای رسیدن به تکلیف است و تکلیف به معنای رسیدن به سنی که عقل و ساختار وجودی باید پاسخگو باشد.

 

وی جشن تکلیف را اظهار شادی برای پیدا کردن لیاقت جهت انجام عبادت برشمرد و تصریح کرد: تکلیف یعنی اینکه لیاقت عبادت را پیدا کرده ایم و خدای متعال به ما یک توفیق داد که بتوانیم در سنی قرار بگیریم که اطاعت اوامر الهی را داشته باشیم.

 

لازم بذکر است که اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و هنری، اهداء سجاده و جا نماز به دانش آموزان، برگزاری مسابقه، قرائت پیمان نامه و آشنایی دانش آموزان مکلّف با احکام و دستورات دینی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

 

گفتنی است: برگزاری آئین معنوی جشن تکلیف، از جمله برنامه های تربیتی است که با اهتمام خاص در آموزش و پرورش برنامه ریزی و اجرا می شود.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff