دانشگاه ها با راه اندازی مراکز دانش بنیان درمسیر اقتصاد مقاومتی قرار گیرند
+ پ -
دانشگاه ها با راه اندازی مراکز دانش بنیان درمسیر اقتصاد مقاومتی قرار گیرند

رئیس مرکز دانشگاه علمی و کاربردی میناب نهادینه کردن باور اقتصاد مقاومتی در قشر دانشجویان بعنوان مولد اقتصادی جامعه مورد تاکید قرار داد و گفت: دانشگاه ها باید با راه اندازی مراکز دانش بنیان در ریل اقتصاد مقاومتی قرار گیرند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از میناب جنوب، سید ابراهیم موسوی در همایش کار آفرینی با موضوع نقش خانواده،آموزش و پرورش و دانشگاه در تحقق اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی در جمع کارافرینان برتر این شهرستان گفت: دانشگاه ها باید با راه اندازی مراکز دانش بنیان در ریل اقتصاد مقاومتی قرار گیرند.

رئیس مرکز دانشگاه علمی و کاربردی میناب نهادینه کردن باور اقتصاد مقاومتی در قشر دانشجویان بعنوان مولد اقتصادی جامعه مورد تاکید قرار داد و گفت: سازمان های متولی باید بستر فرهنگ کسب و کار در جامعه فراهم کنند.

وی نقش آموزش و پرورش،خانواده و دانشگاه بعنوان مولفه های اصلی جهت دهی اقتصادی کشور در تحقق اقتصاد مقاومتی و کارافرینی نقش کلیدی دانست و افزود: از آنجایی که دانش آموزان و فارغ التحصیلان دانشگاه ها بعنوان مولد اقتصادی می توانند در ترویج و تحقق چشم انداز اقتصادی کشور سهیم باشند باید ظرفیت و پتانسیل های موجود با جبران خلاء ها جهت شکوفاسازی و نهادینه کردن فرهنگ کسب و کار تلاش شود.

موسوی، عدم موافقت خانواده ها از ایجاد مشاغل خصوصی، عدم آشنایی و راهنمایی با مقررات سیستم بانکی و عدم راهکار برای راه اندازی مشاغل کسب و کار را دلیل عمده بیکاری اکثر به قریب فارغ التحصیلان دانشگاهی در جامعه برشمرد و اظهار داشت: لازمه ایجاد کسب و کار در جهت رفاه اجتماعی و تحقق اقتصاد مقاومتی فراهم سازی بستری مناسب در راستای کار آفرینی است.

وی در جهت ایجاد فرهنگ کسب و کار نقش آموزش و پرورش را یک نقش کلیدی دانست و گفت: در بعد محتوایی دروس مدارس باید تغییر و تحول ایجاد شود و تجاری سازی ایده های بالفعل بعنوان محصول تئوری و عمل در تحقق اقتصاد مقاومتی و کار آفرینی  بعنوان یک مدل علمی گام موثری برداشته شود.

رئیس مرکز دانشگاه علمی و کاربردی میناب با بیان اینکه اقتصاد باید فرهنگ بستر باشد اذعان داشت: مدرسان آموزشی باید خلاقیت و نوآوری با شناسایی استعداد های  بالقوه  و به فعلیت درآوردن استعداد ها در دانش آموزان در جهت رشد و ترقی در حوزه های مختلف علمی و فناوری بکار گیرند.

وی با بیان اینکه تمامی فعالیت های اقتصادی،فرهنگی،اجتماعی و عمرانی باید یک پیوست فرهنگی و اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی داشته باشد گفت: تمامی زیر ساخت و معماری های دانشگاه ها باید نماد کارآفرینی باشد و با راه اندازی مراکز دانش بنیان دانشگاه ها باید در ریل اقتصاد مقاومتی قرار گیرند .

همایش کار آفرینی با موضوع نقش خانواده،آموزش و پرورش و دانشگاه در تحقق اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی به همت اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی و دانشگاه علمی کاربردی شهرستان میناب برگزار شد.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff