دانشگاهیان شهرداری را در راه خدمت به مردم یاری دهند

شهردار بندرعباس با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ما از نظر، اندیشه و کمک دانشگاهیان برای دادن خدمات بهتر به مردم استقبال می‌کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مهدی نوبانی شهردار بندرعباس در دیدار اعضای هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس اظهار کرد: مشکلات و نارسایی‌ها در حوزه شهری بسیار است و اینجانب با واقف‌بودن به این مسئله با هدف خدمت به مردم و حل مشکلات آنان که در واقع ولی نعمتان انقلاب هستند، این سمت را به‌عنوان یک خدمتگزار ملت پذیرفتم.

وی با بیان اینکه برای رسیدن به یک شهر توسعه یافته نیازمند نگاه توسعه‌مدار هستیم، افزود: توسعه پایدار شهر محصول نگاه‌های جدید به عدالت اجتماعی، فضایی و محیطی نسبت به شهر است که باید با تشریک مساعی، همراهی و همگامی با نخبگان علمی و دانشگاهی این مهم جامه عمل بپوشد.

شهردار بندرعباس با بیان اینکه باید ظرفیت انتقادپذیری را در جامعه افزایش دهیم، تأکید کرد: مطالبه‌گری بخشی از وظایف شهروند خلاق است و ما باید با ارتقای ظرفیت انقادپذیری، گوش شنوای مردم باشیم و در راستای رفع مشکلات آنان تلاش کنیم.

نوبانی با اشاره به موقعیت استراتژیکی شهر بندرعباس و قرارگرفتن در حوزه ساحلی خلیج‌فارس بیان کرد: این شهر به‌عنوان یک شهر صنعتی و توریستی در حال گسترش است و نیازمند توجه و برنامه‌ریزی شهری برای توسعه است که در این راستا دانشگاه می‌تواند به‌عنوان بازویی توانمند ما را در توسعه یک شهر توسعه‌یافته همراهی و یاری کند.

بیش از نیمی از بار آموزشی هرمزگان بر دوش دانشگاه آزاد اسلامی است

رئیس دانشگاه آزاد هرمزگان نیز در این دیدار با اشاره به توانمندی‌های این دانشگاه در حوزه‌های علمی و پژوهشی خاطرنشان کرد: حدود نیمی از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها در استان در این دانشگاه مشغول کار علمی و پژوهشی هستند و بیش از نیمی از بار آموزشی استان نیز بر دوش این دانشگاه است.

احسان کامرانی با اعلام آمادگی از ارتباط کاری تنگاتنگ و برگزاری دوره‌های آموزشی دوجانبه بیان کرد: این دانشگاه به‌واسطه توانمندی علمی و پژوهشی استادان برجسته می‌تواند شهرداری را در بسیاری از حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، توسعه و مبلمان شهری، اجتماعی و … همراهی و کمک کند و شهرداری نیز می‌تواند متقابل با حمایت از نهاد علمی و پژوهشی این دانشگاه را یاری کند.

به گزارش آنا، بیان دیدگاه اعضای هیئت رئیسه دانشگاه در حوزه‌های تخصصی خود و چگونگی عملیاتی‌کردن برنامه‌های مورد نیاز توسعه شهری از مباحثی بود که در این نشست مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

انتهای پیام/