دانشجو پشتوانه علمی و کوله باری از علوم برای اداره آگاهانه و برنامه ریزی شده جامعه است
+ پ -
دانشجو  پشتوانه علمی و کوله باری از علوم برای اداره آگاهانه و برنامه ریزی شده جامعه است

فرماندار شهرستان سیریک گفت: ۱۶ آذر ماه که به نام روز دانشجو نامیده شده فرصتی برای تبیین جایگاه دانشجو در پیشبرد اهداف کشور و نقش دانشجویان به عنوان نیروهای محرک و سازنده جامعه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی ، سعیدالله مبارکی فرماندار شهرستان سیریک در جلسه هماهنگی گرامیداشت روز دانشجو شهرستان سیریک گفت : پویایی علمی است که جامعه ی آرمانی را شکل می دهد و راه تمدن نوین اسلامی حداقل از لحاظ زیرساخت های نرم‌افزاری از مراکز علمی حوزه و دانشگاه در جامعه اسلامی باید شکل و احیا شود.
فرماندار شهرستان سیریک تصریح نمود:دانشجو به عنوان یک جوان باید طالب علم و دانش و پویایی باشد برای اینکه آینده در دست اوست و کسی که آینده متعلق به اوست باید فردی با داشتن توانایی و نیروی جوانی، و پشتوانه علمی و کوله باری از علوم و فنون متنوع برای اداره آگاهانه و برنامه ریزی شده جامعه باید تصمیم بگیرد.
وی با بیان اینکه امروزه در هر نظامی دانشگاه محلی برای تولید علم و نوآوری است اظهار داشت: تولید علم یعنی پیمودن راه هایی که دیگران نرفته اند و دست یابی به آنچه تاکنون بشر به آن دست نیافته است و کشف ناشناخته های فراوان موجود از دیدگاه رهبر انقلاب یکی از وظایف دانشگاه ها، نو اندیشی علمی و تبدیل آن به انگیزه ای عام و مطالبه ای عمومی برشمرد.
نماینده عالی دولت در شهرستان سیریک خاطرنشان کرد: بدون تردید مهم ترین هدف در شکل گیری جامعه و حکومت، تلاش در راه تکامل بخشید به افراد جامعه است و رشد و پیشرفت هر جامعه در دو بعد مادی و معنوی است و جایگاه دانشگاه در جامعه حرکت دادن و هدایت افراد به سوی هر دو جنبه است که امروزه در جامعه اسلامی، مسیر هر دو حرکت باید آمیخته با معارف دینی و اسلامی صورت گرفته باشد.
مبارکی یادآور شد: اسلام تنها دینی است که جنبه های گوناگون زندگی انسان را در نظر گرفته و هدف دین را، کمال بخشیدن به مکارم اخلاقی دانسته در چنین مکتبی تعلیم و تربیت از جایگاه ویژه ای برخودار است و مباحثی چون ضرورت تربیت انسان، آموزش جهت دار علم و نیز تبیین علم الهی، علم نافع و علم نورانی نشان دهنده توجه اسلام به مسئله علم و فراگیر بودن آن برای بشریت است.
فرماندار شهرستان سیریک اذعان داشت:یکی از رویدادهای بزرگ بعد از انقلاب اسلامی، انقلاب فرهنگی در دانشگاه ها بود که با ایجاد دگرگونی در دانشگاه ها و نیز آماده سازی روند تکامل فکری و علمی، از جمله مسائلی بود که در شکل گیری انقلاب فرهنگی مد نظر قرار گرفت.
مبارکی اضافه کرد: بمناسبت روزدانشجو همایش گرامیداشت این روز با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی ، هنری و علمی آموزشی با حضور مدیران ادارات و نهادها و دانشجویان دانشگاههای آزاد و پیام نور شهرستان در سالن غدیر برگزار می شود.
انتهای پیام/ق

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff