دانشجوی ایرانی، ضد آمریکاست

محمود صباحی زاده، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد بندرعباس در گفتگو اختصاصی با خبرنگار هرمز ضمن تبریک به مناسبت روز دانشجو با اشاره به اینکه دانشجوی ایران اسلامی با دانشجویان کشورهای دیگر دارای تفاوت هایی است، اظهار کرد: دانشجوی ایرانی آگاه، منتقد، تحول خواه، مطالبه‌گر، استکبارستیز، ضد آمریکاست، پیشرفت و آبادانی و توسعه کشور برای او در اولویت اول است.

استاد دانشگاه های هرمزگان با بیان اینکه دانشجویان در گام دوم انقلاب نسبت به مسائل اجتماعی کشور بی‌تفاوت نیستند، گفت: دانشجو ایرانی در گام دوم انقلاب در راستای خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی جلودار و پیشاهنگ است و در تولید علم و جهاد علمی احساس مسئولیت می کند و به دنبال رفع عقب ماندگی ها در حوزه های مختلف بوده و همواره دفاع از ارزش‌های انقلاب را وظیفه خود می‌داند.

صباحی زاده تصریح کرد: کسب علم و دانش برای دانشجو ایرانی با توجه به تحریم ها و حمله همه جانبه دشمن لازم و ضروری است و می توان گفت همسان جهاد در راه خدای متعال است بنابراین کسب علم و دانش می تواند باعث اقتدار بیشتر انقلاب اسلامی شود و یک وظیفه جوان ایرانی به شمار می رود.

وی عنوان کرد: دانشجو باید نسبت به مسائل جامعه خود و جهان بی‌تفاوت نباشد و دفاع از مظلوم، عدالت خواهی و حمایت از اقشار آسیب پذیر را اولویت زندگی خود بداند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد بندرعباس با تاکید بر اینکه جنبش دانشجویی پرچم برافراشته در مبارزه با ظلم و استکبار ستیزی است، بیان کرد: عدالت خواهی و استکبار ستیزی دو محور اصلی جنبش دانشجویی هستند.

صباحی زاده با بیان اینکه دانشجویان با مطالبه گری در تمام زمینه‌های دشمن‌شناسی قدم بگذارند، خاطر نشان کرد: جنبش دانشجویی باید اولویت خود را آرمان خواهی و همچنین شناخت دشمن و حرکت در مسیر آرمان های والا و نیز صیانت از ارزش‌های انقلاب اسلامی و همچنین تکیه به توان داخلی و امید آفرینی و خودباوری باشد.

انتهای پیام/