داعش جرأت نزدیک شدن به مرزهای ایران را ندارد‌/اشراف کامل بر تمام حرکات دشمنان در مرزها/‌تاکتیک‌های مرزبانی متفاوت شده است
+ پ -
داعش جرأت نزدیک شدن به مرزهای ایران را ندارد‌/اشراف کامل بر تمام حرکات دشمنان در مرزها/‌تاکتیک‌های مرزبانی متفاوت شده است

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: نیروهای مرزبانی با اشراف اطلاعاتی که در مرزبانی وجود دارد به تمام حرکات و فعالیت گروه‌ها اشرافیت دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سردار قاسم رضایی ظهر امروز ‌در نشست خبری با اشاره به اینکه مرزبانی در خط فرضی مرز در خط مقدم نیروهای امنیتی و دفاعی است، اظهار داشت: مرزبانی خودش را متناسب با تهدیدات تنظیم می‌کند.

وی افزود: نیروهای مرزبانی با اشراف اطلاعاتی که در مرزبانی دارند به تمام حرکات و فعالیت گروه‌ها اشرافیت کامل‌ داشته و نسبت به سال‌های گذشته تحرکات و تاکتیک‌های متفاوتی ارائه می‌کنیم.

رضایی بیان کرد: ‌ما کشور بزرگ و مرزهای طولانی داریم‌ و با ۱۵ کشور همسایه هستیم و از جمله همسایگان ما کشورهای مسلمان و دوست مانند افغانستان و پاکستان هستند که اقدامات خیلی خوبی در سال‌های گذشته انجام شده است.

وی عنوان کرد: در بخشی از مناطق پاکستان و افغانستان با زمینه‌ای که وجود داشته و اخباری که به ما واصل شده، استکبار گروه‌هایی مانند داعش را فعال کرده و با اشرافیت اطلاعاتی که داریم، گمان نمی‌کنیم تفکری داشته باشند که به مرزهای ‌ما نزدیک شوند.

رضایی با اشاره به اینکه سال جاری بالغ بر ۱۷ تن مواد مخدر در کشور کشف شده است، بیان کرد: بزرگترین مشکل ما در مرزها ورود مواد مخدر است.

وی با اشاره به اینکه انسداد در بخش شمالی منطقه مرزی سیستان بلوچستان انجام شده است، افزود: در جنوب سیستان و بلوچستان بخش ورود و فشار کاری ما است و پیش‌بینی تکمیلی انسداد این قسمت در دستور کار قرار دارد.

رضایی عنوان کرد: استکبار در‌ کشورهای افغانستان و پاکستان اقداماتی انجام داده و بخشی از این توطئه‌ها به مرز و مناطق مرزی ما کشیده می‌شود که از جمله آنها می‌توان به‌ مواد مخدر اشاره کرد.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به اینکه موضوع موادمخدر یک مشکل جدی را برای کشور ایجاد می‌کند، گفت: ‌جمهوری اسلامی به عنوان یک وظیفه دینی به موضوع مبارزه با مواد مخدر نگاه می‌کند.

وی افزود: یکی دیگر از مشکلات ما در مرزها ‌علاوه بر مواد مخدر، گروهک‌های تروریستی هستند که توسط استکبار پرورش یافته و حمایت و تجهیز می‌شوند و در مرزها ایجاد مشکل می‌کنند.

رضایی تصریح کرد: بیش از ۷۰ گروه اشرار مسلح، آدم‌ربا، سارق و فراری از قانون به پاکستان رفته‌اند ‌و در منطقه ‌بلوچستان پاکستان ساکن شده‌اند و بخشی از آنها را استکبار آموزش داده و تجهیز می‌کند و به عنوان تروریست فعال می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری مرزبانی کشور تاکنون ۱۵ شهید را تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است، گفت: ۱۳ نفر آنها در غرب به شهادت رسیده‌اند، یک شهید در مبارزه با مواد مخدر بوده و یکی در عملیات تروریستی در جنوب شرق کشور بوده است.

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: در بحث کشورهای همسایه طبق پروتکل‌ها، نشست‌ها و اجلاس‌هایی که با کشورهای همسایه از جمله پاکستان داشتم، این امر را گوشزد کردیم و  از دولت و مردم پاکستان می‌خواهیم که به منطقه بلوچستان‌ خود توجه بیشتری داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: احتمال نمی‌دهیم اتباع بیگانه ساکن در کشور ما همکاری با داعش داشته باشند، نگاه مثبتی به این افراد داریم، البته ممکن است افرادی در بین آنها وارد شوند که آنها را کنترل و دستگیر می‌کنیم.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff