داستان هواپیمای کمک به یمن و ماجرای فک شیت
+ پ -
داستان هواپیمای کمک به یمن و ماجرای فک شیت

بررسی جزئیات ماموریت هواپیمایی حامل کمک های مردمی به یمن و دیدار صداقت نیا خلبان این هواپیما با رهبر انقلاب و صادر نکردن فک شیت توسط تیم مذاکره کننده.

۴اسفند۸۸ ساعت۱:۳۴ بامداد، پایگاه نهم شکاری سه فروند فانتوم مسلح با معرف¬های دنای الفا،دنای براوو،دنای چارلی برای پرواز اماده هستند.دقایقی بعد بر صفحه رادار بندر عباس، حریم هوایی کشور با ورود هواپیمایهای بیگانه رصد شد. یکی به مقصد کابل و دیگری به مقصد کی یف.اما هدف چیز دیگریست بویینگ مسافربری به مقصد بیشکک باید توسط جنگنده¬ها شکار شود و به زمین نشانده شود.درخواست¬ها ی مکرر جنگنده¬ها هدف را از حریم هوایی کشور دور می کند.

هدف چشم انتظار گشت هوایی ناتو برای کمک است اما اینجا ایران است و خیال بیهوده اش منجر به روشن شدن اسمان ایران توسط تیرهای مسلسل فانتوم.لیما یانکی نوامبر۴۵۴ این اخرین اخطار از سوی شکار نیروی هوایی است باید در بندرعباس به زمین بنشینید.

آری صدای نیروی شکاری سربازان انقلابی آنچنان ترسی بر دل خلبان قرقیزی انداخت که به زمین نشست و ریگی ملعون دستگیر شد.
اردیبهشت۹۴حریم هوایی یمن،کاپیتان خلبان، صداقت نیا آسمان ایران را به مقصد یمن برای ارسال کمک¬های دارویی ترک کرد.

حریم هوایی یمن، جنگنده¬های سعودی شاهد هواپیمای ایرانی شده اند. تیک اف جنگنده¬های صعودی به سمت حریم هوایی یمن برای شکار هواپیمای ایرانی، هشدارهای مکرر برای بازگشت هواپیمای ایرانی بی فایده است.

خلبان صداقت نیا فقط یک چیز را می داند آن هم نشستن در فرودگاه یمن به هر قیمتی، او سربازی است که برای انجام این ماموریت انتخاب شده و به دنبال اتمام آن است.

هشدارها بی فایده است. این خلبان قرقیزی نیست و آنها هم شکارهای نیروی هوایی نیستند که بتوانند مانع بازگشت هواپیمای ایرانی شوند. اما در یک لحظه و در اقدامی ناجوانمردانه فرودگاه صنعا و برج مراقبت به آتش کشیده می شود.

امید صداقت نیا، نا امید می شود. به ناچار راه آسمان ایران را درپیش می گیرد. اما به همه نشان داد که یک سرباز انقلابی از تهدیدهای دشمن هیچ واهمه ای ندارد.

به تهران بازگشت و به محضر رهبر انقلاب مشرف شد. فک شیتش را هم به رهبرش ارایه داد و هم به ملت و گفت: خجالت می کشم از چشمان زیبای رهبرم که بازگشتم و رهبری در جوابش فرمود: کار به جایی کردید که بازگشتید اگر دوباره بخواهیم کمکی بفرستیم شما را می فرستیم.
فرق نمی کند که دیپلمات باشی،یا خلبان هواپیما وقتی از کشور خرج شدی به عنوان سرباز این انقلاب هستی و برای انجام ماموریت باید انقلابی باشی مانند خلبان صداقت نیا نه دیپلمات…
این داستان درس بزرگی است برای دیپلمات هایمان، وقتی از میدان بر می گردی باید مانند این سرباز جزییات ماموریت را برای رهبر و ملت بازگو کنی،
خجالت زده رهبر خویش بود که نتوانسته بود، کجایند آنهایی که خون احمدی روشن¬هاکه در رگ های هسته ای جاری شده بود و محرکه اصلی پیشرفت بود را عوض کردند.کجایند آنهایی که هر چه داشتیم را به ارزن نگرفته ای فروختند. کجایند درس انقلابی بودن را فرا بگیرند.
این سرباز زمانی میدان را ترک کرد که زمین بازی برایش عوض شد. زمانی که امیدش نا امید شد. و فرودگاه به آتش کشیده شد و راهی جز بازگشت نبود.
دارند و الکی دلها را به نقطه های خیالی سپرده اند.
انقلابی که باشی مانند صداقت نیا وقتی قاعده بازی عوض شد زمین را ترک می کنی، آن وقت رهبر این مملکت به تو می گوید کار بجایی کردین که بازگشتین،
چند وقتیست که قاعده بازی عوض شده و به سمت توهین و تحقیر و تهدید و تحریم رفته…
چند وقتیست که سربازانمان از ماموریت برگشتند و دوباره به ماموریت بعدی رفتند اما همچنان فک شیت ماموریت قبلی را نه رهبری میداند و نه ملت. باید صداقت نیا باشی تا فک شیت ماموریتت را ارایه بدی.
چند وقتیست که چاک دهان سیاستمداران امریکا و همقطارانش بیشتر باز شده و دلهایمان را آزرده کرده و فقط سربازی مثل صداقت نیا جایش در تیم مذاکره کننده خالی است.

 

 

 

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff