داستان نویسی که برای دیده شدن وبلاگ نویس شد/تنها دغدغه ام چاپ کتاب زندگی نامه پدرم است
+ پ -
داستان نویسی که برای دیده شدن وبلاگ نویس شد/تنها دغدغه ام چاپ کتاب زندگی نامه پدرم است

حضور و فعالیت در عرصه داستان نویسی یکی از دلایلی بود که وی را وا داشت تا علاوه بر فعالیت در فضای حقیقی به فکر وبلاگ نویسی و حضور در فضای مجازی بیفتد.

به گزارش سرویس وبگردی شبکه اطلاع رسانی هرمز؛سرکار خانم طیبه مرادی داستان نویس و وبلاگ نویس ارزشی شهرستان حاجی آباد است که برای دیده شدن کارهایش و جهت پیشرفت کاری خودبه وبلاگ نویسی روی آورد تا با این کار مطالب و نوشته های خود را به دید همگان بگذارد.

خودش می گفت می خواهم کتاب بنویسم و خاطرات پدرم را که سالها درد جانبازی را به جان خریده است را به قلم نگارش درآورم ولی بودجه ی لازم را ندارم جهت چاپ کتابم.

شبکه وبلاگ نویسان استان هرمزگان”صدای دریا”مصاحبه ای را با سرکار خانم طیبه مرادی مدیر وبلاگ در انتظار ظهورانجام داده است که درادامه خواهیم خواند:

ابتدا بفرمائید خودتان را کامل معرفی کنیدو از کی وبلاگ نویسی را شروع کردیدو چطوری؟

طیبه مرادی هستم متولد ۷۱شهرستان حاجی آباد،مدرک کاردانی در رشته آموزش وپرورش ابتدایی را دارم و از سال ۹۰وبلاگ نویسی را آغاز نمودم.از آنجایی که بنده عضوی از انجمن داستان نویسی شهرستان حاجی آباد هستم و به نوعی،دستی به قلم دارم تصمیم گرفتم فراتر از انجمن و دفترچه ای که نوشته هایم در آن خاک میخورند را در معرض عموم قرار دهم.

بنده از ابتدا برای دل خودم و تسکین خودم می نوشتم البته این ها مربوط به دلنوشته های شخصیم بود.لازم به ذکر است داستان هایی که می نویسم دغدغه های من از جامعه است که به نوعی تلاش کردم نوشته هایم تأثیر گذار باشد.

بفرمائیدوبلاگ نویسی را از چه دیدگاهی دنبال می کنید؟صرفا جهت مطالب شخصی یا مطالب مربوط به جریان سازی اجتماعی؟

در خصوص وبلاگ نویسی که باید بگویم هر دو مورد هم مطالب شخصی و هم مطالب اجتماعی را مد نظرم قرار میدهم و در اولویت من قرار دارند.

آیا شما توانسته اید توان تحلیلی خود را جایگزین توان تخیل گرایی درعرصه وبلاگ نویسی کنید؟

در خصوص توان تحلیلی وتخیل گرایی عرض کنم در نوشته هایم به خصوص دلنوشته که از عمق وجود، بادلی پر از درد می نویسم اغراق وتخیلی در کار نیست و فقط در داستان است که واقعیت آمیزه ای باتخیل است،تخیل را فقط در داستان به کار می برم.

تا حالا به این فکر نیفتادید که به صورت جدی وارد مقوله داستان نویسی شوید، منظورم چاپ کتاب و رمان است، اگر در این زمینه اثری دارید ممنون میشوم آثار خودتان را معرفی کنید؟

من در داستان نویسی جدی نبودم که بخواهم داستان چاپ کنم چون من داستان کوتاه می نویسم وبودجه ی زیادی میخواهد برای چاپ کتاب اما اگر بشود انجمن قصد دارد مجموعه ای از آثار اعضا راچاپ کند و من تنها چیزی که خیلی زحمت کشیده ام و مهمترین هدفم شده است چاپ کتاب زندگی نامه ی پدرم است که ایشان جانباز متوفی هستندواگر خدابخواهد و هزینه ی چاپ مهیا شود قطعا تا پایان امسال چاپ خواهم کرد.

متأسفانه هزینه ی چاپ باعث میشود که خیلی از استعدادهای عزیزانی که دستی به قلم دارند شکوفانشود،اما هدف من از چاپ این کتاب فقط رسالتی بود که به گردنم است.

در خصوص منطقه محله سکونتتان مشکلات،راه حل های پیشرفت فردی و عمومی و خیلی از مسایل پیرامون که مهم ترین آن بحث فرهنگ و تهاجم فرهنگی است به عنوان فردی که قلم خوبی در راستای نوشتن دارد چه مطالبه گری هایی از طریق وبگاه یا رسانه های موجود محلی و همچنین مکاتبات با رؤسای ادارات صورت پذیرفته است؟

درخصوص فرهنگ ودغدغه های فردی واجتماعی بهتر است بگویم بنده در این خصوص با رئیسان ادارات مختلف سالهای گذشته مصاحباتی داشتم وبرای اینکه فرهنگ وهنر را در شهرستان بسط دهیم لازم بود دغدغه های شهرستان راشناسایی کنم وبتوانم داستان بنویسم البته من خیلی از داستان هایم را فقط در انجمن مطرح کرده ام و در وبلاگ به اشتراک نگذاشتم واینکه بنده به عنوان یک فرد فرهنگی در مراسمات ارشاد اسلامی،هلال احمر،بنیادشهیدوچند اداره ی دیگر شرکت دارم سعی میکنم در حضور مسئولین متناسب بابرنامه مسائل را در قالب دلنوشته بنویسم وبخوانم که تأثیر گذار باشد.وآخرین برنامه که جشن پدران آسمانی بود بانی جشن فرزندان شهدا باهمکاری بنیادشهید بودند وماچون روز پدر بود و پدرانمان درکنارمان نبودند از طریق این برنامه برای پدرانمان جشن گرفتیم البته این جشن هرسال برگزارمیشود وبنده نیز در آن دلنوشته میخوانم و دل نوشته ی امسال تأثیری زیاد بر مخاطبان خصوصا مسئولین گذاشت که حتی رسانه ای شد این خبر که رئیس سازمان تبلیغات گفته بودند دلنوشته ی ایشان قلبها را تکان دادبه هرحال یکی درد من را شنید و به وجدآمدودر پایان بگویم در مورد مسائل اجتماعی وتهاجم فرهنگی که هر اداره ای مراسم داشته باشند وبنده نیز اطلاع داشته باشم و رئیس ارشاد یا هر اداره ای دیگر از من بخواهند در خصوص برنامه ها و دغدغه های جامعه بنویسم و در برنامه بخوانم قطعا این کار راخواهم کرد.

برای کا رآفرینی توی منطقه واستان چه پیشنهادی دارید؟

برای کارآفرینی افرادی که نیازمندکارهستن شناسایی شوند و علاقه وتبحر آنها نیز درنظرگرفته شود وآنها را متناسب با مهارتشان تقسیم بندی کنند ومسئولین به فکرباشند و این عزیزان را ساماندهی کنند تا هم کارها روی برنامه پیش برود هم برای این افراد شغلی مهیاشود.

نظر شما در خصوص فرمایش رهبر معظم انقلاب که هر وبلاگ مساویست با یک سنگر چیست؟

نظر من درمورد فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله) که فرمودند: هروبلاگ مساوی است بایک سنگر به نظرمن ایشان از هرجانب این جمله را در نظر گرفتند مثلا اگر ازلحاظ جنگ نرم به این جمله نگاه کنیم منظور ایشان این است که وبلاگ نویس می تواندبا نوشته هایش سنگری محکم بسازد که اگر تأثیرگذار باشد برای عده ای این سنگرمانع نفوذ دسیسه های دشمن می شود وبرنامه هایی که غرب تدارک دیده خنثی می شود اما باز همه چیزبستگی به قلم نویسنده ی وبلاگ داردکه تا چه حد تأثیرگذار باشد.

به یادماندنی ترین حرف رهبر انقلاب که به خاطر داریدکدام فرمایش است؟

به یادماندنی ترین حرف مقام معظم رهبری(مدظله) دقیق جمله ی ایشان درخاطرم نیست اما اصل جمله این بود که از نویسنده ها خواسته بودند از شهدا بنویسند چرا که تاچندسال آینده پدران شهید مادران شهید و همرزمان شهید و… دربین مانیستند که ازشهدابگویند پس بنویسید تا برای نسل های بعد این نوشته هاباقی بماند ویاد وخاطر شهدا جاوید بماند.

به نظر شما وبلاگ نویسی چه کمکی می تواند به جنگ نرم کند و آیا تأثیراتی هم دارد فعالیت در این عرصه یا نه؟

قطعا میتواند کمک کند به شرطی که آن نویسنده ی وبلاگ بداند چگونه وچطور و باچه زبانی بنویسد که تأثیرگذار باشد.

پیشنهادهای محوریتان را در راستای ارتقاء سطح کمی و کیفی وبلاگ نویسان را مطرح کنید؟

پیشنهادبنده در مورد ارتقاء سطح کمی وکیفی وبلاگها این است که واقعا تضمینی برای حفظ وبلاگ ها باشد که مثل بلاگفا نشودواینکه کاش خیلی از امکانات وبلاگ های دیگر رایگان بود تاهمه راحتتر به فعالیت خوددر این عرصه ادامه دهند.

نظر شما در خصوص مسائل منطقه وبه خصوص مذاکرات هسته ای چیه و چه توصیه ای به تیم مذاکره کننده ایران دارید؟

در خصوص مذاکرات هسته ای توصیه ی بنده این است که به سخنان اخیر مقام معظم رهبری(مدظله) در این رابطه عمل کنند وخط قرمزها را رعایت کنند زیرا این انقلاب به آسانی به دست نیامده است ،ما تا آخر ایستاده ایم،آمریکا وامثال آن برای ما دایه ی بهتر از مادر نیستندوماباید به توانمندی ها وخودباوری های خود اتکا کنیم،آمریکابرای ما همان آمریکاست ودشمن ماست وهیچ اعتبار واعتمادی به آن نیست.

نظرتان در مورد کلمات زیر را در قالب یک کلمه یا عبارت کوتاه بیان کنید:

خدا: تو راسپاس هم به خاطر داده هایت و هم نداده هایت.
پدر:شادی تنهایی من،آرامش جانم،تکیه گاهم،بهانه ی من برای زندگی
مادر:کوه درد ومهربانترین فرد زندگی ام
عشق: یعنی پدر
کتاب: لازمه ی پیشرفت هرفردی است.
حسرت: بدترین درد برای من حسرت است که همیشه بر دلم میماند.
وطن: یعنی افتخار
مرگ: حق است نمیتوان از آن فرار کرد.
کانون وبلاگ نویسان هرمزگان: مایه ی افتخار وبلاگ نویسان هرمزگان است.
یک آرزو: معلم شوم

کربلا: آرزویی بود که زودتر از آنچه که فکرمیکردم به آن رسیدم.

و سؤال آخر اینکه چه پیشنهادی برای بهتر شدن کانون وبلاگ نویسان استان دارید؟

در خصوص پیشنهادم برای بهتر شدن کانون وبلاگ نویسان؛ بنده خرسندم که این کانون راه اندازی شده است وعزیزان وبلاگ نویس در این کانون حضور دارند وهم همدیگر را می شناسند وهم با تبادل اطلاعات به یکدیگر کمک می کنند. این کانون باید هماهنگی لازم را به عمل آورد تا بتواند به پیشبرد اهداف این عزیزان در راستای وبلاگ نویسی کمک کند.

تشکر می کنیم از حضور این بانوی نمونه استان هرمزگان و علی الخصوص شهرستان حاجی آباد که وقت خود را به ما داد و از دغدغه ها و اهداف خود گفت؛باشد که مسئولین اجرایی استان و بالاتر از آن مسئولین کشور عزیزمان برآن باشند و چاره ای بیندیشند برای حل مشکلات تمامی جوانان نخبه و در پیشرفت استعدادهایشان بتوانند کمک کنند با حمایت هایشان.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff