دادگاه پاریس شبکه تکفیری را به ۱۰ سال زندان محکوم کرد
+ پ -
دادگاه پاریس شبکه تکفیری را به ۱۰ سال زندان محکوم کرد

دادگاه قانون اساسی پاریس اعضای شبکه تکفیری اعزام نیرو به سوریه را به ۱۰ سال حبس محکوم کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، دادگاه قانون اساسی پاریس یک شبکه تکفیری اعزام نیرو به سوریه برای پیوستن به گروه‌های تروریستی را به ۱۰ سال زندان محکوم کرد.

به نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو، این مجازات که بالاترین مجازات پیش‌بینی شده برای مشارکت در فعالیت‌های یک گروه تروریستی است، علیه ۵ مردی که در حال حاضر در سوریه هستند و البته یکی از آنها احتمالا کشته شده است، اعمال شد.

بر اساس این گزارش، بسیاری از نشست‌ها و جلسات این شبکه تکفیری تحت اداره «مراد فارس» و «عمر دیابی» دو نفر از استخدام‌کنندگان برجسته نیرو برای اعزام به مناطق جنگی برگزار می‌شود.

طبق اطلاعات و آمار موجود تا پایان سال ۲۰۱۵ میلادی، حدود ۱۸۰۰ فرانسوی درگیر شبکه‌های تکفیری هستند که ۶۰۰ نفر از آنها در سوریه و عراق حضور دارند و ۲۵۰ نفر از آنها پس از عزیمت به این کشورها به فرانسه بازگشته‌اند.

فرانسه که همواره از حامیان تروریست‌های تکفیری بوده، هم‌اکنون با پدیده تروریسم تکفیری مواجه شده است.

بنابر اعلام دولت فرانسه، پدیده گسترش تمایل فرانسویان برای پیوستن به گروه‌های تکفیری طی ماه‌های گذشته به طور قابل توجهی افزایش داشته است و کشورهای غربی که خود تا پیش از این اقدام به تسلیح عناصر این گروه‌های تروریستی می‌کردند، هم‌اکنون از بیم بازگشت آنها به کشورهای متبوع خود و انجام اقدامات تروریستی، تدابیر ویژه‌ای را برای ممانعت آنها از ورود به کشورهایشان اتخاذ کرده‌اند.

به گفته کمیسر قضائی اتحادیه اروپا،تاکنون ۵ تا ۶ هزار اروپایی به گروه‌های تکفیری در سوریه که مشغول مبارزه با دولت بشار اسد هستند، پیوسته‌اند که بیش از ۱۵۰۰ نفر از این افراد را فرانسویان تشکیل می‌دهند.

کشورهایی نظیر فرانسه، بلژیک، هلند، دانمارک یا انگلیس بیشترین شمار نیروهای اروپایی عضو گروه‌های تکفیری را دارند.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff