خوی اشرافی گری باید در برخی از مسئولان کنار رود/مردم انقلابی بر سر اصول و آرمان های انقلاب محکم ایستاده اند
+ پ -
خوی اشرافی گری باید در برخی از مسئولان کنار رود/مردم انقلابی بر سر اصول و آرمان های انقلاب محکم ایستاده اند

امام جمعه توکهور-هشتبندی با بیان اینکه خوی اشرافی گری باید در برخی مسئولان کنار برود، بیان کرد: بدانید مردم انقلابی ما با تبعیت از رهبری بر سر اصول و آرمان های انقلاب محکم ایستاده اند و هر کسی در خلاف مسیر انقلاب حرکت کند از مردم سیلی محکمی خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حجت الاسلام و المسلمین بارانی،امام جمعه توکهور-هشتبندی بااشاره به سالروز تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی؛ آن را قرارگاه مهندسی فرهنگی کشور دانستند وضمن تقدیرازخدمات این شورا گفت: انتظار دلسوزان و مردم این است که شورای انقلاب فرهنگی،بیشتر به مباحث فرهنگ عمومی جامعه بپردازد و برای گرایش نسل جوان به سمت اسلام و شریعت برنامه ریزی داشته باشند.

خطیب جمعه توکهور-هشتبندی باتاکید بر اجرایی شدن مصوبات شورای انقلاب فرهنگی به سرنوشت طرح عفاف وحجاب اشاره کردند و افزود:ما در موضوعات مختلف خصوصا بحث فضای مجازی نیازمند پیوست های فرهنگی هستیم و امیدواریم دولت های مختلف هم در اجرایی کردن این مصوبات اهتمام داشته باشند.

بارانی با اشاره به آغاز هفته وحدت و با بیان اینکه تمام گرفتاری ها و بدبختی های مسلمین در اختلاف و نفاق بین آنهاست؛ تصریح کرد:دقرآن مسلمانان را به وحدت فراخوانده است و اگر مسلمانان به همین یک آیه عمل کنند ؛تمام مشکلات اجتماعی؛سیاسی و اقتصادی آنها برطرف میشود.

 
وی بااشاره به نقشه دشمن و ایجاد و حمایت ازشیعه انگلیسی و اهل تسنن آمریکایی در تبیین این مساله به جلسه نخست وزیر انگلیس با سران خودفروخته عرب اشاره کردند و بیان کرد:از همین تریبون از زبان شما امت نمازگزار اعلام میکنیم آنچه موجب عزت و اقتدار در جهان اسلام میشود؛دوحدت امت اسلامی است و هر کسی در جهت خلاف وحدت حرکت کند قطعا خائن به دین رسول الله(ص )است.

 

خطیب جمعه توکهور-هشتبندی با بیان اینکه مردم منتظر عملیاتی شدن وعده ها و بودجه های اعلامی مسئولان هستند ضمن تشکر از مسئولان محترم به مساله آب شرب بهداشتی اشاره کردند و گفت بحمدلله قول های خوبی داده شد اما مردم منتظرند این وعده ها در سطح جامعه و روی زمین هم عملیاتی شود و بر روی کاغذ باقی نمانند.

 
بارانی به مشکل بی آبی در سطح منطقه اشاره کردند و با بیان اینکه برخی از روستاها با جمعیت عظیم حتی شبکه آب رسانی هم ندارند و مسئولان محترم باید بازدید میدانی از این مناطق داشته باشند تا درد و رنج مردم را از نزدیک لمس کنند، اظهار کرد:ما طبق قانون اساسی در جمهوری اسلامی شهروند درجه یک و دو نداریم و امیدواریم مسئولان محترم به داد این مردم برسند و مردم عزیز ما از این وضعیت دشوار در تامین یکی از ضروری ترین نیازهای خود بیرون بیایند.

 
وی  در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع حقوق های نجومی اشاره کردند و با بیان اینکه نباید این موضوع به فراموشی سپرده شود در تشریح مطالبه مردم و رهبری از مسئولان تصریح کرد: هشت ماه از این مساله میگذرد و همه قوا هم در ابتدا اعلام آمادگی برای برخورد کردند اما نتیجه رسیدگی به آن هنوز برای مردم روشن نشده است و سوالات در ذهن مردم باقی است .

 
امام جمعه توکهور-هشتبندی اظهار کرد: در مملکت شهدا معنا ندارد عده ای اینگونه و متاسفانه در پوشش قانون بیت المال را غارت کنند ودر گوشه ای از کشور عده ای با یارانه زندگی کنند وآب برای خوردن نداشته باشند و هیچ برخوردی هم صورت نگیرد .

 
بارانی با بیان اینکه خوی اشرافی گری باید در برخی مسئولان ما کنار برود؛خطاب به آنها بیان کرد: بدانید مردم انقلابی ما با تبعیت از رهبری بر سر اصول و آرمان های انقلاب محکم ایستاده اند و هر کسی در خلاف مسیر انقلاب حرکت کند از مردم سیلی محکمی خواهد بود.

 
وی در پایان خطبه دوم به تغییر مسئول آموزش و پرورش منطقه اشاره کردند وافزود: حضور ۴۰۰ فرهنگی وبیش از هشت هزار دانش آموز میطلبدکه تلاش و نگاه مسئولان امربه منطقه بیش از گذشته باشدواساسا فلسفه تغییرمدیران هم همین است .

 
امام جمعه توکهور-هشتبندی ارتقای نمایندگی آموزش و پرورش منطقه وهمچنین تلاش برای ایجاد زیرساخت های آموزشی ونوسازی مدارس فرسوده را ازاولویت های این حوزه و خواست مردم دانستند و در بیان یک تذکر جدی به بحث سیاست زدگی اشاره و اظهار کرد:یک معضل تاحال در سیستم آموزشی منطقه ما نبوده وبا همت دوستان هم نخواهد بود؛آموزش و پرورش وفرزندان مانبایدقربانی شوند ؛سیاست زدگی یک ویروس و معضل نابود کننده علم ؛دانش؛ پرورش وپژوهش است. و به عنوان تذکر عرض میکنم اگر این ویروس درمدارس ودربین فرزندان ما دیده شود،بنده قطعاکوتاه نخواهم آمد وبرخی تعارفات موجود راهم کنار خواهم گذاشت .

 
وی خاطرنشان کرد:همه بدانند مردم نجیب ماهمه کمبودها راتحمل کرده و میکنند چون فهیم هستند و اوضاع را درک میکنند اما محکم جلوی هر تحرک و چراغ سبز نسبت به ورود سیاست زدگی در نهاد علم ودانش و تربیت راخواهند گرفت ودرمقابل ازهمگی نیروهای خدوم ودلسوزومتعهد هم دفاع و حمایت خواهندکرد.

 

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff