خوش اخلاقی حلقه ی وصل انسان ها به یکدیگر است
+ پ -
خوش اخلاقی حلقه ی وصل انسان ها به یکدیگر است

کار‌شناس مذهبی حوزه علمیه الزهراء با اشاره به رمز موفقیت رسول اکرم (ص)گفت: مهم‌ترین ابزار پیامبر برای انتقال اسلام برخورد شایسته وجذاب بامردم بود.

مریم بازیار کارشناس مسائل  مذهبی  در گفتگو با خبرنگار  شبکه اطلاع رسانی هرمز ،گفت: انسی که مومنان با یکدیگر می گیرند ، بسیار قیمتی و با ارزش است واین در سایه ی خوش اخلاقی پدید می آید که حلقه ی وصل انسان ها به هم است .

وی ضمن اشاره به این‌که  ما کمالات اخلاقی و خوشخویی را از پیامبر اکرم (ص) داریم ، خاطرنشان کرد: در جوامع غربی ، برخوردها اگر شاد و همراه با لبخند است ، آن خوشرویی ها حرکات سطحی وظاهری است وریشه در عمق دل ها ندارد و اخلاق آمریکایی واروپایی ، ساختگی است .

این کارشناس مذهبی با اشاره به ساختگی بودن اخلاق در جوامع غربی ، گفت: اما حسن خلق وخوش برخوردی در جوامع ایمانی واسلامی ، ریشه در متن عقیده دارد و انسان ها با هم یکدل و صمیمی اند ودلسوز و با محبت هستند.

بازیار ضمن تاکید بر این‌که پیامبر اکرم (ص)  رابطه و برخورد هم نوعان را در جامعه ی ایده آل ، هم چون رسیدن یک تشنه به آب سرد و گوارا می داند ، تصریح کرد: در کجای اخلاق غربی ، این حالت یافت می شود ؟ در معاشرت مسلمانان با هم باید همدلی حاکم باشد به فرموده ی حضرت رسول (ص) ایمان کسی کامل تراست که اخلاقش بهتر باشد ، کسی به پیامبر شبیه تر و به او نزدیک تر است که خوش خلق تر باشد .

وی تاکید کرد: اگر قرار است زندگی هایمان ، از صمیمیت و خونگرمی و صفا سرشار باشد ، حریم انسان ها وحرمت همگان ، محفوظ بماند و رابطه ی ما با دیگران پایدار ومستحکم باشد ، لازم است نکاتی را رعایت کنیم که در برگیرنده ی چگونه زیستن ونحوه ی ارتباط متقابل باشد و برخلاف فرهنگ غربی ؛ محتوای فرهنگ دینی و ایرانی ما بر پایه ی ارتباط ، صمیمیت ، تعاون ، همدردی وعاطفه استوار است .

انتهای پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff