خود باوری ما باید بر دیگر باوری و کد خدا باوری غلبه یابد/ اجازه استفاده از تکنولوژی و انتقال آن از سوی غربی ها اعتمادی ناباورانه است
+ پ -
خود باوری ما باید بر دیگر باوری و کد خدا باوری غلبه یابد/ اجازه استفاده از تکنولوژی و انتقال آن از سوی غربی ها اعتمادی ناباورانه است

کارشناس ارشد مسائل منطقه با بیان اینکه خود باوری ما باید بر دیگر باوری و کد خدا باوری غلبه یابد، اظهار کرد: تصور کنیم آمریکایی ها اجازه خواهند داد که ما از مواهب تکنولوژی به علاوه انتقال آن استفاده کنیم به نظر یک اعتماد ناباورانه است به معنی این که صدها بار آمریکا و نظام سلطه را تجربه و در تمام این موارد خلف وعده او را مشاهده کرده ایم.

سید رضا صدرالحسینی، کارشناس ارشد مسائل منطقه در گفتگو با خبرنگار سیاسی  شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ با اشاره به قرار داد خرید هواپیما بوئینگ،آینده برجام و چگونگی روابط جمهوری اسلامی با غرب گفت: به نظر می رسد از هر فرصتی باید برای توسعه کشور استفاده کرد علی رغم اینکه امیدوار نیستیم زیاد مسئله واگذاری بوئینگ ها به کشور صورت بگیرد اما ایرادی هم دیده نمیشود از این که این قرار دادها بسته شوند و بتواند تکنولوژی در داخل کشور بیاید.

وی تاکید کرد:مساله مهم این است که آیاا با نگاه مصرف کننده به غرب باید نگاه کنیم به گونه ای که  او تولید کند و ما مصرف کنیم و یا این که با توجه به انتقال تکنولوژی انتقال دانش هم برای فارغ التحصیلان دانشگاه های ما صورت بگیرد.

 

کارشناس ارشد مسائل منطقه اظهار کرد: اگر ما  تکنولوژی هواپیماهای بوئینگ رو برای کارآمدی بیشتر صنعتمان وارد کشور کنیم بسیارکار مناسبی است .. اما این که ما تصور کنیم آمریکایی ها اجازه خواهند داد که ما از مواهب تکنولوژی به علاوه انتقال آن استفاده کنیم به نظر یک اعتماد ناباورانه است به معنی این که صدها بار آمریکا و نظام سلطه را تجربه کرده ایم و در تمام این موارد خلف وعده او را مشاهده کرده ایم البته این نکته هم قابل توجه است که خود باوری ما باید بر دیگر باوری و کد خدا باوری غلبه یابد یعنی بدین مفهوم که همراه با خودباوری و سعی وتلاش برای وارد کردن تکنولوژی باید دانش تکنولوژی را نیز به دانشگاه ها دانشگاه ها و صنعتمان وارد کنیم و در این صورت رابطه با غرب بلا اشکال است .

 

صدرالحسینی  با اشاره به اعتماد بی جای مردم و دولت مردان ایران در طول ۱۵۰ سال گذشته به غرب افزود : ارتباط با کشورهای دیگر در قانون اساسی و در شیوه و سنت کشور ممنوع نیست ، یعنی در حقیقت ما فقط ارتباط با رژیم صهیونیستی را ممنوع میدانیم و استفاده از  علوم ، تکنولوژی و داشته های غرب را بلا مانع میدانیم ، ولی نکته قابل توجه این است که آیا غرب نگاه مثبت به کشور داشته است ؟؟ که پاسخ منفی است.

 

وی بیان کرد: علی رغم این که ارتباط با همه ی جهان بلا مانع است ما در مورد بعضی از کشور ها از جمله آمریکا و انگلستان و بعضی دیگر از کشورهای اروپایی باید با احتیاط کامل و با خودباوری به این که میتوانیم با این کشورها روبه رو شویم و نباید اعتماد همه جانبه به این کشورها داشته باشیم را مورد توجه قرار دهیم.

 

کارشناس ارشد مسائل منطقه اظهار کرد: این نکته حائز اهمیت است که نباید تصوری در کشور ایجاد شود که رابطه و ارتباط منطقی ، مساوی و متناظر با روابط بین الملل با دنیای غرب اشکال دارد و ما نباید کشور را از رابطه معقول با غرب بترسانیم، اما مردم ما درطول ۱۵۰ سال گذشته ازبی اعتمادی بی جا به غرب در خیلی از موارد لطمه خورده اند بنابراین مسئولین جمهوری اسلامی باید با توجه به این سابقه با غرب ارتباط برقرار کنند.

وحدت اکسیر شفا بخش در جمهوری اسلامی است

صدرالحسینی  با بیان اینکه وحدت به عنوان یک عنصر قوام دهنده در همه جوامع مد نظر می باشد، گفت:  تاکید قرآن و دوما تاکید مقام معظم رهبری و حضرت امام (ره)  که وحدت در جمهوری اسلامی را به عنوان یک اکسیر شفا بخش میدانستند از نکات اساسی است که در وحدت باید به آن توجه کرد.

وی افزود: حضرت امام در طول یک ده از عمر شریفشان در همه موارد و در همه مواقع موضوع وحدت رو بیان می کردند و وحدت در جمهوری اسلامی حول چند موضوع اساسی از جمله قانون اساسی، ولایت فقیه ، امنیت ملی ، توسعه کشور ، فرهنگ و اخلاق عمومی می باشد که به عنوان نقاط وحدت بخش بین آحاد جامعه است.

کارشناس ارشد مسائل منطقه اظهار کرد: از افکار، عقاید، تفکرات، مذاهب، ادیان، طوایف و فرهنگ های مختلفی  در کشور برخوردار هستیم که نقطه اشتراک همه ی این ها می تواند اسلام و توسعه جمهوری اسلامی در ابعاد مختلف باشد.

صدرالحسینی با اشاره به اینکه حضرت امام(ره) با تعیین هفته وحدت توانستند ترفند بسیاری از دشمنان جمهوری اسلامی از جمله رژیم صیهونیستی و آمریکایی را برای تفرقه افکنی در کشور از بین ببرند، تصریح کرد: امروز بیش از هر زمان دیگری نیاز به وحدت داریم بدین مفهوم که وحدت به عنوان اکسیر شفا بخش جامعه ما میتواند ما را از بسیاری از فتنه ها و گذرگاه های سخت عبور بدهد.

وی با بیان اینکه در موضوع وحدت باید به چند عنصر در کلام و رفتار توجه کنیم، خاطرنشان کرد: سخنان وحدت آفرین و اقدامات وحدت آفرین از موضوعاتی است که باید به آن توجه کرد و و به نظر می آید به دلیل توجه به این دو مولفه وحدت آفرین در طول نزدیک به ۴ ده گذشته ما توانستیم با انسجام بخشی به تمام اقوام ؛ عشایر ، طوایف و مذاهب مختلف بتوانیم هم انقلاب اسلامی را به پیروزی برسانیم، به یک اقتدار قابل قبول در منطقه برسیم و هم کمترین مشکلات رو از جهت تفرقه و تشتت در کشور داشته باشیم  بنابراین موضوع وحدت به عنوان یک عنصر حیات بخش برای حیات و توسعه و تدارم جامعه اسلامی باید مد نظر قرار بگیرد.

 

 

انتهای پیام/ت

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff