خودروی مدل اس تسلا در جایگاه سوم پرفروش ترین ماشین های الکتریکی قرار گرفت/
+ پ -
خودروی مدل اس تسلا در جایگاه سوم پرفروش ترین ماشین های الکتریکی قرار گرفت/

به گزارش سرویس چند رسانه ای هرمز :بسیاری از کارشناسان در حوزه خودروسازی و رسانه های مرتبط منتظر بودند تا ببینند نخستین خودروی برقی چهار در تسلا یعنی Model S با چه استقبالی از طرف مردم مواجه می گردد و آیا می تواند به واسطه قیمت بالایی که دارد فروش خوبی داشته باشد یا خیر.

در همین راستا امروز خبر فروش ۱۰۰ هزارمین مدل اس تسلا منتشر گشته که نشان می دهد این وسیله نقلیه برقی در طول سه سال و ۶ ماه پس از عرضه اش تا چه اندازه مورد توجه مشتری ها بوده.

میزان فروش یاد شده در بالا، خودروی مورد بحث را در رتبه سوم پرفروش ترین ماشین های الکتریکی دنیا قرار می دهد. همچنین جا دارد یادآوری کنیم، تسلای مدل اس یک و سال و نیم زودتر از Chevy Volt و البته ۵ ماه دیرتر از Nissan Leaf توانست به چنین رقمی دست پیدا نماید.
enc92mia

هر دو خودروی رقیب یاد شده یعنی «لیف» و «ولت» در دسامبر (آذر) سال ۲۰۱۰ میلادی وارد بازار گشتند؛ ولت در پاییز ۲۰۱۵ پس از ۴ سال و ۱۱ ماه توانست به فروش یکصد هزار دستگاه برسد. این در حالیست که نیسان لیف در دی ماه سال گذشته پس از سه سال به این رقم دست پیدا کرد و اکنون نیز صدرنشین پرفروش ترین خودروهای برقی در جهان به شمار می رود.

باید اشاره کنیم که کمپانی تسلا هرگز آمار رسمی از فروش ماهانه خود منتشر نمی کند اما بر اساس اخبار و آمارهای پیشین، ۶۰ درصد از مشتری های خودروی مورد بحث را آمریکایی ها تشکیل داده اند. یعنی تقریبا ۶۰ هزار شهروند آمریکایی به جای خرید سدان های بنزینی به سراغ این اتومبیل بسیار شیک رفته اند که تماما با باتری کار می کند.

اما با تمام این تفاسیر باز هم مدل اس تسلا نمی تواند به محصولات دو کمپانی نیسان و شورلت برسد زیرا شرکت های رقیب شهرت و محبوبیت بیشتری در میان مردم دارند. بعلاوه باید اشاره کنیم که نسل دوم Leaf در آینده نزدیک راهی بازار خواهد گشت و حتی خود شرکت تسلا نیز در نظر دارد Model X را تولید نماید، با این تفاسیر دیگر جای مانور بیشتری برای مدل اس تسلا باقی نخواهد ماند.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff