خودداری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم ازحضوردرجمع مردم روستای طولا

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از پایگاه خبری قشم آزاد ، نشست صمیمی مسولان شهرستان قشم به همراه احمد مرادی ، نماینده مردم قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی  با مردم روستای طولا در حالی برگزار شد که مدیرعامل سازمان منطقه آزاد غایب بزرگ این نشست بود .

با توجه به اینکه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در جزیره حضور داشت مردم روستای طولا انتظارداشتند وی در این نشست حضور پیدا کند و مشکلات مردم را از نزدیک ببیند و برای رفع آن چاره ای کند ، اما مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از حضوردر جمع مردم این روستا سرباز زد تا مردم امیدی به حل مشکلاتشان نداشته باشند .

دهیار وشورای روستای طولا که از حضور صدرصدی مدیرعامل می گفتند بنری را جهت خوش آمدگویی برای مدیرعامل به ورودی مسجد نصب کرده بودند تا حضور ایشان خالی از لطف آنها نباشد اما مدیرعامل سازمان انها را مورد بی لطفی خود قرار داد و در جمع انها حاضر نشد .

 

روستای طولا بعد از گذشت 38 سال از انقلاب اسلامی بلاخره در سال 94 – 95 از نعمت آب لوله کشی برخوردار شد اما تعرفه بالای دریافت انشعاب آب از سوی سازمان منطقه آزاد که حق دخالت در روستاها را ندارد موجب شده تا بخش اعظمی از ساکنین از این نعمت ارزشمند بی بهره باشد چرا که تعرفه و قیمت تعیین شده برای دریافت انشعاب آب و برق خارج از توان مالی مردم این روستا است .

روستای طولا طبق تقسیمات کشوری یکی ازروستاهای شهرستان قشم است که قربانی تصمیمات مسوولان سازمان منطقه آزاد وفرمانداری شده است ، این روستا که دارای کد روستایی است تعرفه های آب و برق آن با دلایل غیر قانونی شهری حساب می شود و مردم از این وضعیت به شدت ناراضی هستند .

یکی از معترضین در این باره به خبرنگار قشم آزاد ، گفت : مردم این روستا فقیر هستند مسولان چگونه به خود اجازه می دهند چند برابر هزینه آب را ازاین مردم دریافت کنند چگونه می شود در یک روستا حق انشعاب آب 400 هزارتومان باشد و در یک روستا 2 میلیون تومان ! آیا این انصاف است .

وی ادامه داد : مردم این جزیره با تمام مشکلات از این خطه مرز داری کردند و پای نظام جانانه ایستادند واقعا حقشان این است ؟ ، انتظار داشتیم مدیرعامل سازمان منطقه آزاد در این جمع حضور پیدا کند و درد مردم را از نزدیک لمس می کردند ولی مسولان بالانشین زشت است برایشان در جمع ما فقرا بنشینند .

گفتنی است ” زنان و مردم این روستا که درپایان به خواسته خود نرسیده بودند با شعار اعتراض آمیز ”  ما آب و برق می خوایم ” مسولان را تا بیرون از مسجد جامع روستای طولا همراهی کردند .

 

 

انتهای پیام/م