خودداری از تردد شناورهای سبک به دلیل شرایط نامناسب دریایی /پیش بینی وزش باد نسبتأ شدید ومواج شدن دریا/احتمال آسیب به تورهای صیادی و قفس های پرورش ماهی

حسن زاده گفت: خروجی نقشه های هواشناسی برای روزهای آینده بیانگر ناپایداری های دریایی با تاکید بر بنادر غربی و سواحل استان است که موجب اختلال در تردد های دریایی ، آسیب به شناورهای سبک و تورهای صیادی خواهد شد.

مهرداد حسن زاده مدیریت بحران استانداری هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمز ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: طبق اعلام هواشناسی وزش باد نسبتاً شدید شمال غربی- جنوب غربی در محدوده ی ۴۰ کیلومتر بر ساعت(۲۶نات) و افزایش ارتفاع موج تا ۱۵۰ سانتیمتر(۵پا) را طی روز پنجشنبه ۲۸ بهمن ماه ( از ساعات ظهر تاشب ) خواهیم داشت.

وی به منطقه های تحت تاثیر این سامانه جوی اشاره کرد و گفت: این سامانه بر خلیج فارس،تنگه ی هرمز و دریای عمان باتاکید بر جزایر غربی ( کیش،لاوان ) تاثیر خواهد گذاشت.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری به توصیف سامانه مورد انتظار پرداخت و بیان کرد: اختلال در فعالیت شناورهای سبک ، احتمال آسیب به قفس های پرورش ماهی و تورهای صیادی از اثرات مخاطره آمیز این سامانه است .

حسن زاده خاطر نشان کرد: وزش باد نسبتاً شدید و مواج شدن دریا از جمله پیش بینی های هواشناسی استان در پی ورود این سامانه جوی است.

وی با اعلام وضعیت هشدار از هم استانی عزیز خواست که با توجه به مواج شدن دریا از تردد شناورهای سبک به ویژه در بنادر غربی استان خودداری کنند، ضمناً از فعالیت های دریایی و شنا در مناطق غربی جزایر کیش و لاوان خودداری گردد.

انتهای پیام/