خواستار حمایت دولت از صنایع برای تأمین پایدار انرژی هستیم

مدیرعامل فولاد هرمزگان خواستار حمایت دولت از صنایع جهت تامین انرژی مورد نیاز شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ عطالله معروفخانی در کمیته رفع موانع تولید استان هرمزگان که با حضور مهدی دوستی استاندار و بابک دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور و دبیر شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشوربرگزار شد، مشکلات ناشی از قطعی برق در استان هرمزگان را بیش از سایر استان‌ها دانست و گفت: خساراتی که به فولاد هرمزگان در ۳ ماه قطعی برق وارد شد قابل توجه و جبران  آنها امروز خیلی سخت و مشکل است.

وی از صنعت فولاد به عنوان یک صنعت مادر یاد کرد و خسارت به این صنعت را خسارت به صنایع پایین دستی زیادی دانست.

مدیرعامل فولاد هرمزگان با ابراز نگرانی از زمزمه‌های کمبود گاز در زمستان از استاندار و معاون اقتصادی وزیر کشور خواست برای جلوگیری از قطع گازرسانی به صنایع مخصوصا شرکت‌های فولادی تمهیدات لازم اندیشیده شود.

معروفخانی با اشاره به افزایش هزینه‌های برق و گاز ، حمل و نقل جاده ای و ریلی، و مهمتر از همه گندله که ماده اولیه این شرکت است، زیان ناشی از کمبود انرژی را فشاری مضاعف بر تولید عنوان کرد و خواستار کمک دولت شد.

وی با اشاره به اشتغال زایی این صنعت در استان، از فولاد هرمزگان به عنوان صنعت  پیشرو در مسئولیت‌های اجتماعی هرمزگان یاد کرد و گفت: همواره در حد توان خود به یاری استان شتافته و پای کار هستیم.

مدیرعامل فولاد هرمزگان، تامین رایگان اکسیژن بیمارستان های هرمزگان از ابتدای همه گیری کرونا را یک مسئولیت اجتماعی مهم فولاد هرمزگان دانست و گفت: با وجود قطعی برق اما کارخانه اکسیژن سازی فولاد به تولید ادامه داد تا بیمارستان های استان دغدغه کمبود اکسیژن نداشته باشند.

معروفخانی ضمن تبریک به مهدی دوستی استاندار جدید هرمزگان، وی را فردی ارزشی و با تجربه در حوزه های صنعت ، اجرایی و سیاسی کشور دانست و با تشکر از ریاست محترم جمهور و وزیر کشور از این انتخاب گفت:  انشالله  حضور ایشان به عنوان استاندار در استان باعث رشد و توسعه بیش از پیش خواهد بود.

منبع: فارس

انتهای پیام/