تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 350917
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۹| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
هرمز گزارش می دهد؛

خواب ۵۰ساله مجتمع ورزشی آرش بندرعباس در سایه غفلت مسئولان فرهنگی

مجتمع فرهنگی ورزشی آرش بندرعباس که حدود نیم قرن از احداث آن می گذرد با گذشت سالها روز به روز بر غربت آن افزوده و مورد غفلت بیشتری قرار می گیرد.

خواب ۵۰ساله مجتمع ورزشی آرش بندرعباس در سایه غفلت مسئولان فرهنگی

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از هرمزپرس؛ از گذشته تاکنون ورزش بعنوان امری اجتناب ناپذیر برای عموم مردم تبدیل شده است و گروه زیادی به ویژه نوجوانان و جوانان به اشکال گوناگون به آن مشغول هستند به گونه ای که محدودیت جنسیتی در آن وجود ندارد و بسیاری از خانم ها نیز در کنار آقایان به ورزش کردن می پردازند.

جنبش و حرکت یکی از ویژگی های نهفته در وجود هر انسانی است که یکی از عئامل رشد سلامت و نشاط انسانهاست و با گذشت زمان با توجه به صنعتی شدن زندگی  انجام فعالیت های ورزشی جزئی از زندگی لاینفک و تاثیر آن انکار ناپذیر و بیشتر از گذشته در بین همه اقشار جامعه بعنوان فرصتی برای پر کردن اوقات فراغت احساس می شود.

استان هرمزگان نیز در کنارسایر استان ها دارای جوانان و نوجوانانی است که به امر ورزش می پردازند و دیرباز دارای زمین های ورزشی مختلفی در محلات شهرهای این استان است که باعث افزایش روحیه ورزشکاری همه اقشار این استان از نونهالان گرفته تا میانسالان شده است.

به سراغ یکی از زمین های ورزشی شهرستان بندرعباس رفته ایم که به همت اداره کل تربیت بدنی استان هرمزگان تابلو باشگاه فرهنگی ورزشی بندرعباس بالای در ورودی آن خودنمایی می کند اما برخلاف تابلوی آبی رنگ این باشگاه فرهنگی ورزشی قبل از ورود به این باشگاه با صحنه هایی روبرو می شویم که  رنگ رخساره خبر می دهند از سر درون.

هرچه از خیابان به ورودی این باشگاه نزدیک می شویم با تپه هایی از شن روبرو می شویم که از ابتدای دیوارکشی این باشگاه آغاز شده و تا در ورودی آن مشاهده می شود و پس از پیاده روی حدود ۵۰الی ۷۰متر به در محل ورودی این باشگاه میرسیم که برخلاف وجود دری که باز و صحنه نازیبایی دیده می شود با تابلوی آبی رنگی روبرو می شویم که از دور خودنمایی می کند و جالب تر این است که سال تاسیس این باشگاه فرهنگی و ورزشی ۱۳۴۷ قید شده است.

باشگاهی که حداقل نیم قرن از آن می گذرد اما در وضعیت اسف باری به سر می برد از زباله ها و شن های مقابل در ورودی گرفته تا وجود زمین های تپه مانند در داخل این باشگاه.

اگربه دورن کودکی خود بازگردم این صحنه مقابل چشمانم خودنمایی می کند که تمام هم سالانم در آن زمان بهترین مکانی را که برای پرکردن اوقات فراغت خود انتخاب می کردند زمین آرش بود چون نزدیکترین زمینی که تمامی نوجوانان و جوانان کوی ملت بندرعباس به آن پناه می بردند از زمان گذشته تاکنون وارد این باشگاه نشده بودم اما پس از ورود به آن با صحنه های عجیبی روبرو شدم.

از انتهای سمت راست این باشگاه صدای حیوانی که به باوفایی مشهور است که با این صدا در دل هر فردی که وارد این باشگاه می شود دلهره و ترس عجیبی ایجاد می شود.

با وجود دلهره عجیبی که سراپای وجودم را فراگرفته بود به سمت چپ این باشگاه نگاهی انداخته و به آن سمت حرکت کردم و که به نیمچه ساختمانی رسیدم که در آن قفل بود بنابراین از پله های آن بالا رفتم که با وجود قفل بودن این اتاقک ها شیشه های ان شکسته بود اما تکه هایی از پارچه و سایر اشیا دیگر می توان یافت.

پس از گذشت اندک زمانی از بالا مردی را مشاهده کردم که به سمت من می آید بنابرین از پشت بام پایین آمده و به سمت وی حرکت کردم که مشاهده حرکن همراه وی سگی نیز در حال حرکت است که ناخودآگاه توقف کردم و ضربان قلبم هر لحظه بیشتر می شد که ناگهان صدای آن مرد را به خود آورد که از این حیوان نترس.

پس اندک زمانی به سوی وی حرکت کردم و مرا به خانه ای که در گوشه ای از این باشگاه قرار داشت دعوت کردم و همراه قدم زنان رفتم تااینکه به دو اتاقکی رسیدم  که همراه خانواده خود و پدرو مادرش که پیر بودند زندگی می کردند.

 

با زمین ورزشی روباز و فوق العاده بزرگی روبرو می شویم که اگر به درستی تجهیز و به آن رسیدگی شده بود به یکی از بهترین باشگاههای فرهنگی ورزشی در سطح شهر بندرعباس تبدیل می شد که از نونهالان تا میانسالان می توانستند به بهترین نحو برای پرکردن اوقات فراغت خود از آن استفاده کنند اما در اثر بی تدبیری مسئولان اداره کل تربین بدنی استان نه تنها مورد استفاده قرار نگرفته بلکه مورد بی مهری قرار گرفته است.

تنهاچیزی که با گذشت این سالها مقابل چشمان خودنمایی می کند دیوار کشی جدید این باشگاه فرهنگی ورزشی، مساحت زیاد آن و روباز بودن این باشگاه هست که روباز بودن این باشگاه ظرفیت بسیاری در زمینه رشته های چون فوتسال، والیبال،بسکتبال، بدمینتون دارد اما مورد غفلت مسئولان استانی قرار گرفته است.

پس از ورود به این باشگاه اولین چیزی که چشم افراد را خیره می کنند وجود سه منبع بسیاربزرگ آب و وجود زمین ناهمواری است که جای جای آن دچار شیار و ترک خوردگی است که بوته های گیاهی در سطح این زمین پراکنده شده اند اما هیچ گونه نظارتی در آن دیده نمی شود.

 

 

با وجود محصور بودن کامل این گونه زمین ها، هم اکنون در سطح شهر زمین های ورزشی روبازی در اکثر محلات این شهر دیده می شوند که روباز و با مساحت کمتری بوده که در حال استفاده توسط جوانان و نوجوانان این شهر است اما زمین ورزی به این بزرگی که می توان به بهترین نحو ازآن استفاده کرد در حال حاضر بلااستفاده مانده است و کسی جرات ورود به آن را ندارد .

در صورتی که با کمی تغییرات و مسطح کردن این زمین حتی اگر چمن کاری نشود خیلی از افراد این شهر حاضرند در زمین خاکی حتی به یک رشته ورزشی مثل فوتبال اکتفا کنند و از آن استفاده کنند و با تامین روشنایی آن حتی تا پاسی از شب فعالیت ورزشکاران در این مکان برای پرکردن اوقات فراغت خود ادامه می یابد اما مسئولان پایتخت اقتصادی ایران نگاه دلسوزانه خود را نسبت به باشگاه فرهنگی ورزشی آرش بندرعباس دریغ کرده اند.

رسیدگی و تجهیز باشگاه فرهنگی ورزشی یکی از بهترین راهکارها برای جلوگیری از رفتن جوانان به سمت اعتیاد و کارهای نامناسب دیگری است که همت کلیه مسئولان استانی را می طلبد.

انتهای پیام/م

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=350917
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,522 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی