خواب آمریکایی صهیونیستی برای حذف مقاومت از منطقه/ خود زنی صهیونیست ها برای قطع شریان های مقاومت د ر منطقه

+ پ -
خواب آمریکایی صهیونیستی برای حذف مقاومت از منطقه/ خود زنی صهیونیست ها برای قطع شریان های مقاومت د ر منطقه

قطعنامه محکومیت شهرک سازی.. سرآغازی برای سازش واقعی و خبری بد برای حامیان حماس و حزب الله.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سی ان ان عربی: قطعنامه محکومیت شهرک سازی.. سرآغازی برای سازش واقعی و خبری بد برای حامیان حماس و حزب الله.
با تصویب قطعنامه شورای امنیت در محکومیت رژیم صهیونیستی ،اسرائیل در اولین واکنش سفرای همه اعضایی که به این قطعنامه رای دادند از جمله ایالت متحده امریکا را احضار کرد و اعتراض شدید خود را به آنها اعلام کرد.
بسیاری از کشورهای عربی و گروه های فلسطینی با استقبال از تصویب این قطعنامه آن را فصلی جدید در حل قضیه فلسطین دانستند. و همگان اسرائیل را بازنده این قطعنامه میدانند اما با تامل در مقاله ای که کارشناس مسائل خاور میانه سی ان ان در این باره تحریر کرده زوایای دیگر و پنهانی از این قضیه روشن خواهد شد و نسبت به تصویب این قطعنامه و واکنش هایی که از جانب اسرائیل و کشورهای منطقه و فرا منطقه به دنبال داشت؛تردید هایی مطرح خواهد شد.
در این جا بخشی از این مقاله را خواهیم آورد:
خلاصه اینکه طبق این قطعنامه تمام شهرک های اسرائیلی در اراضی فلسطین اشغالی از ابتدای سال۱۹۶۷ وجهه قانونی ندارد و از رژیم صهیونیستی می خواهد تمام فعالیت های شهرک سازی خود را متوقف کند.
با اینکه این قطعنامه پس از ۵۰ سال و دیر تصویب شد و با پایان ریاست جمهوری اوباما مصادف شد اما یک پیام مهم برای اسرائیل داشت؛ اینکه دنیا متحد شده و از اشغال سرزمین های فلسطینی خشنود نیست.
صرف نظر از دیدگاه کابینه اسرائیل به قضیه دو دولت در یک سرزمین؛اگر اسرائیل سرزمین های اشغالی مذکور را به فلسطینی ها برگرداند،این قطعنامه می تواند زمینه ساز تشکیل دو دولت فلسطین و اسرائیل در کنار هم باشد
این کارشناس اظهار می کند: من به عنوان یک کارشناس خاورمیانه همانند بسیاری از همکاران خود، معتقدم دستیابی به صلح در خاورمیانه جز با رسیدن به یک راه حل مسالمت آمیز برای قضیه فلسطین امکان پذیر نیست.
این کارشناس سرچشمه تروریست را عدم اهتمام جامعه بین المللی به قضیه فلسطین می داند و می افزاید:
آرمان باز پس گیری سرزمین های فلسطین اشغالی بسیاری از مجاهدان را به اتخاذ اقدامات عملی در این رمینه ترغیب کرده است و این امر به گسترش خشونت در خاورمیانه و مناطق دیگری از دنیا منجر شده است.
سفیر اسرائیل در سازمان ملل متحدگفنه است که تصویب این قطعنامه به منزله حمایت از تروریست است؛اما در حقیقت این امر موجب آرامش وضع کنونی و حل اختلاف میان اسرائیل و فلسطینی ها خواهد شد. و با برپایی دو دولت، همه بهانه ها از کشور های حامی گروه های افراط گرا نظیر حماس و حزب الله گرفته خواهد شد.
نویسنده مقاله ریشه تروریست در منطقه را کشمکش بر سر قضیه فلسطین می داند و حماس و حزب الله را از جمله این گروه های تروریست می داند، و گرفتن بهانه از حامیان این دو گروه با حل این قضیه میسر میداند.
حال آن که عملکرد تروریست های منطقه و جهان نظیر داعش در راستای منافع اسرائیل است.
شاید این قطعنامه و همه واکنش های پیرامون آن مقدمه یک خواب آمریکایی صهیونیستی برای حذف مقاومت از منطقه باشد.

 

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff