خلیج فارس دارای متفاوت ترین گونه های آبزی در جهان
+ پ -
خلیج فارس دارای متفاوت ترین گونه های آبزی در جهان

سواحل بندرعباس مهمترین صیدگاه های آبزیان را در حوزه ی جزیره لارک و هنگام و لافت و اطراف جزیره هرمز تشکیل می دهد. در سواحل خلیج فارس و دریای عمان بیش از ۲۰۰ نوع ماهی ریز و درشت شناخته شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز،  در سواحل خلیج فارس و دریای عمان بیش از ۲۰۰ نوع ماهی ریز و درشت شناخته شده است ریزترین این ماهی “متوتا” به طول تقریبی ۵ سانتی متر و بزرگترین آنها “کولی” و “کر” است که طول آنها به ۲۵ متر هم می رسد از روغن جگر “کولی” و “کر” برای مصارف صنعتی و چرب کردن بدنه ی کشتی ها و موتور لنج ها استفاده می شود.

 

 

انواع خرچنگ و لاک پشت نیز وجود دارد نیز وجود دارد که گوشت آنها در ایران مشتری چندانی ندارد میگو یکی از با ارزش ترین آبزیان به شمار است سرشار از پروتئین می باشد به وفور یافت می شود در سواحل بندرعباس مهمترین صیدگاه های آبزیان را در حوزه ی جزیره لارک و هنگام و لافت و اطراف جزیره هرمز تشکیل می دهد.

 

 

صیادان اصیل و قدیمی در محله ی پشت شهر در ساحل دریا زندگی میکنند و از زمان های دور با انواع وسایل صید به صیادی اشتغال داشته و دارند آنان مردمی صبور- زحمتکش و شایسته ی هر نوع کمک و همراهی هستند تا بتوانند به زندگی شرافتمندانه خود ادامه دهند و مانند گذشته وظیفه و مسئولیت خود را در صید بهتر و بیشتر و خدمت به مردم با دلگرمی انجام می دهند.

 

چند نوع از انواع ماهی ها عبارتند از:

چنعت (شیر ماهی )

گواب ( هوور) یا تن

کولی( کوسه )

موش دندان (شوریده ) یامشکو

حلوا

شورت

سرخوشهری ( گدیر)

سنگسر ( دختر ناخدا )

کر(  میش ماهی ) 

گاریز (کفال )

چمن

بیاح (کفال)

ماهی سفیدراشگو 

قباد

سکلا ( سکن )

صافی

طلال (سیمل )ساردین

و …

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff