خشکسالی و شکار غیر مجاز دو عامل اصلی تهديد محيط زيست بستک
+ پ -
خشکسالی و شکار غیر مجاز دو عامل اصلی تهدید محیط زیست بستک

رئیس اداره محیط زیست بستک با اشاره به تهدیدزا و موانع پیش روی محیط زیست بستک افزود:شکار غیر مجاز ، خشکسالی های چند سال اخیر و کمبود نیروی اجرایی در شهرستان از عوامل مهم و اثرگذار بر روی محیط زیست به شمار می روند.

به گزارش شبکه اطلاع رسنی هرمز به نقل ازجهانگیریه  سالارحسینی، رئیس اداره محیط زیست شهرستان بستک گفت:منطقه حفاظت شده پرزوئیه در شمال شهرستان به مساحت ۱۲۳ هزارو ۱۰۱هکتار می باشد که دارای تنوع زیست گیاهی و جانوری به همراه ارزشهای زیباشناسی، تعدیل هوا در ارتفاعات و زیستگاه بسیاری از گونه های حیوانات و پرندگان وحشی و شکاری است.
وی با اشاره به تهدیدزا و موانع پیش روی محیط زیست بستک افزود:شکار غیر مجاز ، خشکسالی های چند سال اخیر و کمبود نیروی اجرایی در شهرستان از عوامل مهم و اثرگذار بر روی محیط زیست به شمار می روند.

سالار حسینی اظهار کرد: با توجه به شرایط خاص اقلیمی و ظرفیت محدود شهرستان تعداد زیاد مرغداری و وجود چند کارخانه بزرگ معدن و کشتارگاه مخاطرات زیست محیطی شهرستان است.

وی فرهنگسازی را راهکارها جلوگیری از تهدیدات حوزه محیط زیست دانست و تصریح کرد:گروه های ngo و سازمانهای مردم نهاد در این شهرستان در زمینه محیط زیست  بعنوان سرمایه های بزرگ شهرستان نام برد.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff