خستگی ناشی از ساعات طولانی پرواز علت مرگ پرندگان مهاجر کیش است
+ پ -
خستگی ناشی از ساعات طولانی پرواز علت مرگ پرندگان مهاجر کیش است

رئیس اداره دامپزشکی کیش اظهار کرد: طول عمر زیاد و شرایط نامناسب جسمی ناشی از مسیر طولانی مهاجرت، دلیل عمده مرگ تعدادی از پرندگان مهاجر کیش است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛در پی تلف شدن چند پرنده مهاجر در پارک شهر کیش، تحقیقات گسترده اداره دامپزشکی کیش دراین خصوص آغاز شد.

دکتر سیفی، رئیس اداره دامپزشکی کیش گفت: امسال شاهد مرگ و میر تعدادی از پرندگان مهاجری بودیم که طبق روال هر ساله پس از طی یک مسیر بسیار طولانی به کیش رسیدند .

 

وی افزود: باتوجه به اینکه در بین این پرندگان گونه های بسیار حساسی هم وجود دارد این اتفاق به دلیل سن زیاد برخی از پرندگان بود که خستگی سفر را تاب نیاورده و بدلیل شرایط بد جسمانی تلف شدند.

 

رئیس اداره دامپزشکی کیش با رد احتمال هر گونه بیماری از جمله آنفولانزا در بین پرندگان مهاجرکیش اظهار کرد: پیش از این نیز اداره دامپزشکی طرح پایش آنفولانزا را در پرندگان مهاجر اجرا کرد که خوشبختانه نتیجه این پایش منفی بود.

 

سیفی بیان کرد: با توجه به اینکه پرندگان بومی کیش نیز واکسینه شده اند با اطمینان کامل می توان گفت که هیچ یک از پرندگان مهاجر و یا بومی جزیره کیش به آنفولانزا مبتلا نیستند و دلیل این تلفات خستگی ناشی از ساعات طولانی پرواز است.

آب حوضچه پارک شهر کیش در حال بررسی است
محمدی رییس اداره محیط زیست سازمان منطقه آ زاد کیش نیز در خصوص احتمال آلودگی آب حوضچه پارک شهر و ارتباط آن با مرگ چند پرنده مهاجر گفت: اداره محیط زیست بررسی گسترده آب حوضچه پارک شهر جهت تشخیص وجود باکتری های مضر برای پرندگان را آغاز کرده است .

 

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff